محل تبلیغات

تقویت چشم با داروهای طبیعی

تاریخ ثبت
پنج شنبه ۷ آذر ۱۳۹۲
تقویت چشم با داروهای طبیعی
 چشم انسان عضوی مرکب است که از 7 طبقه و سه رطوبت تشکلیل شده است: طبقه ملتحمه، طبقه قرنیه، طبقه عنبیه، طبقه عنکبوتیه، طبقه شبکیه، طبقه مشیمیه، طبقه صلبیه، رطوبت بیضیه، رطوبت جلیدیه و رطوبت زجاجیه؛ تقسیم ‏بندی طب سنتی نشان از دقت علمای فن پزشکی است. درمان‏ها نیز بسیار حکیمانه و مؤثر بوده است.
 چشم یکی از ظریف‏ترین و حساس‏ ترین اعضای بدن می‏ باشد. در طب سنتی ده‏ها نسخه طبیعی شوینده در علم پاکسازی چشم وجود دارد که هم می‏ شوید و هم تقویت می‏ کند و هم بر عمر سلول‏های بینایی می‏ افزاید.
 عینک زدن در مرحله اول پذیرفتن و تثبیت بیماری و ضعف چشم است. اگر شخصی با گذاشتن عینک ضعف چشمش برطرف می‏ شود دیگر چه دلیلی دارد که جویای علت ضعف چشم خود بشود و دنبال درمان برود؟!
از منظر طب پایه، ابتدا سوءمزاج بوجود آمده که مانع تقویت و تزکیه چشم شده است مورد بررسی قرار می‌گیرد. ممکن است این سوءمزاج اعضای دیگر را هم تحت تأثیر قرار داده و بیماری‏های دیگری هم برای اعضای دیگر در شرف پیدایش باشند؟ تکلیف آن‏ها چه می‏شود؟
طب پایه توجه می‏ کند به علت ‏العلل یا علت اصلی که موجب بیماری شده است؛ اما طب علمی نگاه می‏کند به خود چشم و در می‏ یابد که بر فرض در شبکیه اشکالی از قبیل خونریزی داخلی، بالا رفتن فشار چشم و غیرو بوجود آمده است. در طب قدیم و طب پایه ایرانی-اسلامی به دنبال علت می‏خواهد بداند:
 شاید علت در جمجمه و حجاب مغز باشد، شاید نزولات مغز به چشم آسیب رسانده است. شاید از معده بخار اخلاط صعود کرده و موجب بیماری شده، شاید کبد مقصر است، شاید عامل انسدادی در اطراف کره چشم و یا جمجمه در کار ایجاد راه بندان بوده است!
ساده اندیشانه‏ ترین تفکر را طب جدید علمی ارائه می‏ کند که به هیچ عاملی توجه ندارد. تنها به علت ظاهری که توسط ابزارهای پیشرفته جدید شناخته می‏شود تکیه کرده و درمان را با وسائل علمی جدید آغاز می‏ نماید.
نگهداری چشم شامل چند مرحله است:
پاکسازی یکی از مراحل نگهداری چشم است و شامل چند دستور است. شستشوی چشم با داروهای گیاهی و طبیعی مندرج در طب ایرانی-اسلامی هم پاکسازی است و هم تقویت و هم علاج! برخی از آن داروها به این ترتیب است:
قطره قنطوریون(گل‏ گندم)
هر شب کمی قنطوریون را مانند چای دم کرده یا بجوشانند قبل از خواب در چشم بچکانند.
قطره عناب
هر شب سه عدد عناب را شکسته و در چند قاشق آب قرار دهند. صبح صاف کنند و چند قطره در چشم بچکانند و چند دقیقه بعد بشویند.
قطره آب پیاز
چند قطره آب پیاز را هر شب طی چندین شب در چشم بچکانند هر نوع آلودگی و چرک و ناراحتی‏های حساسیتی عفونت و جرب و آبریزش چشم و ضعف چشم و سفیدی تازه که بر سیاهی چشم افتاده است را مفید است.

قطره رازیانه، بابونهو گل ختمیهر کدام تنها یا با هم جوشانده یا دم کرده و در چشم بچکانند برای همه ابتلائات چشم و پیشگیری از ضعف چشم مفید است.

قطره آب خارک و آبغوره بی نمک
آب خارکرا با آب غورهبجوشانند تا غلیظ گردد. در چشم بچکانند برای هر نوع مشکل چشم چه در امر درمان و چه در امر پیشگیری مفید و معالج  است.

قطره انزروت
انزروتو رازیانه از هرکدام یک قاشق چایخوری را نیم کوب کرده، در نیم استکان گلاب ریخته روی شعله ملایم بجوشانند تا نیمی بماند، صاف کرده و نصف قاشق چایخوری عسل و نوک قاشق چایخوری زعفرانبرآن افزوده و یک دقیقه می‏ جوشانند و از آتش بر می‏گیرند. دو سه قطره آب‏لیموترش تازه بر آن می‏ افزایند و هفته‏ای دو تا سه بار در چشم می‏ چکانند.
این نسخه بی بدیل در پاکسازی چشم و در حقیقت تازه کردن آن است. زمان مصرف این نسخه یک هفته بیشتر نیست و جای نگه‏داری آن در یخچال است به سبب آن که زود فاسد و متعفن می‏ گردد. هر 2 روز و هر فصل یک هفته از این نسخه استفاده می‏شود. آنان که می‏خواهند از چشم خود در راه کسب علم و دانش بهره ببرند کاری بس دقیق و شایسته برای حفظ چشم حتی در صد سالگی است.
خون‏گیری  
هر سه ماه یک بار سه عدد زالوی بسیار ریز زیر پلک پایین چشم‏ها انداخته می‏شود.
حجامت‏ عام و حجامت سر و حجامت دو طرف بینی در تحکیم نور چشم می‏ تواند بجای زالو مورد استفاده قرار گیرد. میزان خون‏گیری توسط پزشک متخصص طب پایه ایرانی-اسلامی تعیین می‏شود. چنانچه مزاج عمومی چشم به سرد مزاجی کشیده شده است خونگیری جایز نیست تا آن که سردی مزاج شناسایی شود که آیا با ماده است یا بدون ماده؟ سردی زیاد است یا کم؟ زمانی که حالات مزاجی مشخص شد با داروهای مناسب مزاج چشم را به تعادل باید کشاند، آنگاه دستور خون‏گیری با شرایط مخصوص داده خواهد شد. قطره معروف به انزروت دارای ترکیبی است که مزاج چشم را به تعادل می‏رساند و با کمک خونگیری و مسهل و منضج‏های مناسب و داروهای تقویت کننده، چشم را تقویت کرده و به حالت عادی باز می‏ گرداند. اگر یکی از اندام‏های نزدیک به چشم خون ناباب به چشم برساند و موجب ضعف آن شود باید مزاج آن عضو را شناخت و تعدیل نمود و رگ‏هایی را که در رساندن خون آلوده و کثیف به چشم مقصر هستند با روش‏های خونگیری طب ایرانی-اسلامی خون‏گیری نمود.
دوای ضعف چشم که ناشی از سوءمزاج معده است و پیرچشمی که از دیدگاه طب سنتی نوعی غلبه خشکی است بر مزاج چشم، همان پاکسازی معده و کبد، سورمه، عطسه، خون‏ درمانی و تقویت چشم با داروهای ویژه طب اسلامی است.

سورمه

از داروهای مشهور طب ایرانی-اسلامی است. هر شب سورمه چهار مغز در چشم کشیده شود. نسخه‏ های منسوب به سورمه بسیار متنوع است و ما به ساده ‏ترین و در دسترس‏ ترین آن‏ها اشاره می‏ کنیم. سورمه چهار مغز عبارت است از:
پسته، بادام، فندق و مغز قلم گاو.
دوده‏ای که از این چهار مغز گرفته می‏شود یکی از بهترین سورمه ‏های چشم است. مغز قلم گاو گرمی و التهاب سه مغز دیگر را به اعتدال می‏ کشاند. چراکه غلبه مزاج خشک بر عضلات چشم بدترین علل و اسباب پیر چشمی است. چشم‏ها حتی بیشتر از مفاصل یک بیمار مبتلا به آرتروز به روغن کاری نیاز دارند.
مواد این سورمه در دسترس بوده و هر کس براحتی می‏تواند مواد آن را تهیه و ساخته و مورد استفاده قرار دهد. از خواص سورمه نرم کردن عضلات چشم و تسهیل در خونرسانی است. چربی‏های موجود در سورمه سرشار از مواد مغذی است و از خونریزی داخلی چشم جلوگیری به عمل می‏ آورد.


بازتاب آن در:
خبرگزاری ایمنا منتشر کرد: سرمه بهترین دارو برای درمان پیرچشمی
روزنامه اصفهان زیبا: تقویت دید با چکاندن آب انار در چشم!

 

منبع مقاله
کتاب فن پیشگیری و راز طول عمر ، تألیف سید محمد موسوی
نظــــرات
نام

ایمیل   (نمایش داده نخواهد شد)
نظر

سودابه - یکشنبه ۷ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۹:۲۱

سلام
ﺑﺒﺨﺸﺪ ﭘﻠﮏ ﭼﺸﻤﻢ ﺑﻌﺪاﺍﺯ ﺣﺴﺎﺳﯿﺖ ﭼﺸﻤﻢ ﺩﭼﺎﺭ ﺧﺸﮑﯽ ﻭ ﭼﺮﻭﮎ ﺷﺪﻩ ﺑﺎﯾﺪ ﭼﯿﮑﺎﺭ ﮐﻨﻢ ﻣﺮﺳﯽ ﺍﺯ راهنماییهاتون

مدیریت سایت - یکشنبه ۷ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۱۴:۰۶

سلام
جهت چروک اطراف چشم و پلک باید با استفاده از کرم های کاملاً‌ طبیعی مرطوب کننده از ایجاد آن پیشگیری شود؛ وقتی ایجاد شد چروک از بین نمی رود. ولی جهت رفع خشکی و جلوگیری از چروک بیشتر از کرم های مرطوب کننده طبیعی(که از روغن های طبیعی مثل کنجد یا زیتون تهیه شده باشد) می توانید استفاده کنید.

رضا - سه شنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۲۰:۲۶

با سلام مردی 69 ساله هستم که چشم چپ را در خرداد ماه 93 عمل کرده ام و فشار آن از 11 به 23 رسیده است و چشم راست هم به 22 رسیده است قطره های متنوعی به نام هایکوبایسوت، زایلامون،بریموگان،بریمونیدین، استفاده می کنم.
ممنون می شم راهنماییم کنین.

مدیریت سایت - چهارشنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۹:۳۲

با سلام
در طب سنتی جهت پایین آوردن فشار خون غیر از مصرف داروها و رعایت رژیم غذایی در مراحل درمان زالودرمانی نیز انجام می شود.
جهت مشاوره تلفنی و یا گرفتن نوبت ویزیت حضوری از پزشک مؤسسه می توانید با شماره 09136828017 تماس حاصل فرمایید.

حسین - پنج شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۳ - ساعت ۱۸:۳۹

سلام وخسته نباشیدآیادرمان های ارایه شده کاملاضعف چشم رابرطرف میکنندوآب پیازکه تلخ است چشم رانمی سوزاند

مدیریت سایت - شنبه ۲ اسفند ۱۳۹۳ - ساعت ۱۲:۱۱

سلام
در صورتی که دستورات پاکسازی مزاجی و پاکسازی عضو به درستی انجام شود و داروهای تقویتی همراه با خونگیری ها انجام شود بله. دستورات دیگری نیز وجود دارد که نیاز به تجویز پزشک متخصص طب سنتی است.
چکاندن هر گونه مایعی با شدت و ضعف چشم را می سوزاند. می توان آب پیاز را با چند قطره آب جوشیده ولرم رقیق کرد.

نایب زاده - پنج شنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۳ - ساعت ۱۷:۰۰

باا سلام
حدود یک سال ااست چشم راستم از ناحیه شبکیه خونریزی و موجب تاری چشمم شده و در حال حاضر در بینایی دجار مشکل شده ام و من تا حالا حدود 10 بار تزریق اواستسین انجا داده ام اما نتیجه نداشته و بعد از 10 الی15 باز به حالت قبلی برمیگردد
لطفا مرا راهنمایی کنید که ایا فصد چشم انجام دهم یا زالو درمانی کنم؟

مدیریت سایت - شنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۳ - ساعت ۱۰:۱۳

سلام
باید همراه با مصرف داروهای پاکسازی مزاجی و عضوی و داروهای تقویتی زالودرمانی نیز انجام شود.

بوکانی - چهارشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۴ - ساعت ۱۰:۱۹

درود بر شما برای مطالب خوبتان وسلام بر سید محمد موسوی برای کتاب خوبشان

مرضیه - پنج شنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ساعت ۰۶:۳۷

سلام خداقوت، دوسوال داشتم اول اینکه من یکی از پلکهام افتادگی داره میخاستم بپرسم درطب سنتی راهکاری برا درمان داره؟ و پرسشم بعد هم من۱۴ سال پیش لیزیک کردم ولی الان چشام ضعیف شده ضمنا مطالعه ام خیلی زیاده راهی برای تقویت دید میخاستم، سپاس فراوان

مدیریت سایت - شنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ساعت ۱۶:۳۰

سلام
در رابطه با سؤال اول باید علت آن بررسی شود. دستورات مبنی بر تقویت چشم نیز در مقاله فوق ذکر شده است که می توانید استفاده کنید.

محمود - چهارشنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۴ - ساعت ۲۲:۳۲

ایا برای نابینایی که از بیماری بهجت برایم بوجود امده دارویی دارید یا زالو درمانی مفید است با تشکر

معصومه.ح - جمعه ۱۵ خرداد ۱۳۹۴ - ساعت ۱۶:۴۶

سلام٬بنده۲۲سال دارم واز۱۰ سالگی چشمام ضعیف .چندسال ازعینک استفاده کردم٬اوایل روبه پیشرفت بودن امابعدازمدتی پسرفت شدیدی کردن وفعلأ۴/۷۵هستن٬چه داروهایی استفاده کنم٬قرصهای ویتامینه کافی هستن ؟

مدیریت سایت - شنبه ۱۶ خرداد ۱۳۹۴ - ساعت ۱۴:۲۷

سلام
بله مفید است.

مدیریت سایت - شنبه ۱۶ خرداد ۱۳۹۴ - ساعت ۱۴:۳۸

سلام
خانم معصومه مقاله فوق به همین موضوع اختصاص داده شده است؛ شما می توانید از دستورات پاکسازی و تقویت چشم ذکر شده استفاده کنید.

ناشناس - شنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۴ - ساعت ۰۲:۲۶

سلام سه سال هست که چشمام استیک مات است وعینک استفاده میکنم لطفا برای دارو گیاهی راهنمایی کنید

محمد - شنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۴ - ساعت ۰۹:۰۴

با سلام پسری هستم 17 ساله نمره ی چشمم 1.25 و 1.75 هست
برای درمان ضعیفی آن چکار کنم
با تشکر

مدیریت سایت - شنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۴ - ساعت ۱۰:۴۸

سلام
دستورات ذکر شده در مقاله بالا را جهت تقویت چشم می توانید استفاده کنید و یا به مراجعه به مؤسسه به صورت حضوری و یا تلفنی تحت درمان قرار بگیرد.
با آرزوی سلامتی

افشین - سه شنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۴ - ساعت ۰۶:۲۶

سلام برای بیماری شبکیه چشم چگونه باید نوبت حظوری گرفت وچه کاری باید انجام داد باتشکرازشما

ناشناس - شنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۴ - ساعت ۰۳:۱۲

سلام من 17 سالمه چند روزه احساس میکنم چشام تار میبینه با تخته و تلویزیون مشکل دارم
با این راه هایی که گفتید ممکنه چشام به حالت عادی برگرده؟؟؟؟

مدیریت سایت - سه شنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۴ - ساعت ۱۰:۱۰

سلام
آقای افشین
جهت نوبت حضوری از پزشکان مؤسسه می توانید با شماره های 09136828017 و 03133451462 تماس حاصل نمایید.
دستورات پاکسازی و خونگیری بعلاوه قطره انزروت و سرمه را در این رابطه می توانید انجام دهید.

مدیریت سایت - سه شنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۴ - ساعت ۱۰:۱۱

با سلام
بله

لیلا - شنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۴ - ساعت ۱۴:۰۷

باسلام من چشمام ضعیفن نمره چشمم دوهستش.من چشمام به شدت میسوزه به دکتر مراجعه کردم گفتن به خاطر خشکی چشم وکم خونی هستش من داروهای دکترو استفاده کردم ولی زیاد تاثیرنداشت حالا به نظرشما من چیکار کنم واسه سوزش چشمام؟؟؟باتشکر

مدیریت سایت - پنج شنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۴ - ساعت ۱۱:۰۶

با سلام
باید از سورمه و قطره انزروت و یا یکی از قطره ها مثل عناب یا گل گندم استفاده کنید و به وسیله انفیه و داروهای عطوس عطسه کنید. پاکسازی چشم خیلی اهمیت دارد.

سلمان - جمعه ۶ شهریور ۱۳۹۴ - ساعت ۱۰:۳۷

سلام وخستع نباشیدچشم راست من ۱/۲۵ ضعیفی داره چشم چپم ۱/۷۵ صدم آیا بادرمان طبیعی به صفربرمیگردد

فاطمه ابراهیمی - سه شنبه ۱۰ شهریور ۱۳۹۴ - ساعت ۱۲:۰۲

با سلام
ازمطالب ارزشمندتون متشکرم
من 36 ساله دچار خشکی چشم هستم.مدتی است که دم کرده گزنه می خورم .آیادرخشکی چشمم موثراست؟
همچنین چشم من ضعیف است اما دکتر می گوید به خاطر تطابق بالای چشمت، اذیت نمیشوی اما بالای چهل سالگی دچار ضعف خیلی شدید خواهی شد.مشکل کبد و کم خونی هم دارم لطفا راهنمایی کنید که چه درمانی انجام دهم

مدیریت سایت - سه شنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۴ - ساعت ۱۴:۳۳

سلام
جناب سلمان
بله امکان دارد در صورت استمرار و انجام دقیق دستورات کامل

مدیریت سایت - سه شنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۴ - ساعت ۱۴:۳۷

سلام
خانم فاطمه ابراهیمی
در مورد تأثیر گزنه بر خشکی چشم اطلاع نداریم؛ جهت تحت درمان قرار گرفتن در رابطه با مشکلاتتان باید شرح حال کامل از شما داشته باشیم. در صورت تمایل به استفاده از داروهای گیاهی و روش مؤسسه با دفتر تماس حاصل نمایید

مریم - سه شنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۴ - ساعت ۲۰:۴۱

سلام ..وقتتون بخیر من 19سالمه والان نزدیک به 11ساله ازعینک استفاده میکنم وشماره چشمام9و6هستند یکی ثابت شدودومی هنوزمتغیره وازعینک خسته شدم میخوام عمل کنم لطفاراهنماییم کنید چکارکنم ممنونم.

مدیریت سایت - شنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۴ - ساعت ۱۳:۱۹

سلام
در صورت تمایل به استفاده از داروهای گیاهی و روش مؤسسه می توانید با مؤسسه تماس حاصل نمایید و درمان خود را پیگیری کنید.

مجید - شنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۴ - ساعت ۲۰:۴۵

سلام ببخشید اگه میشه طریقه درست کردن سرمه قلم گاو و چهار مغز بگین

مدیریت سایت - یکشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۴ - ساعت ۱۰:۰۶

سرمه قلم گاو : ابتدا قلم گاو یا گوساله را از وسط نصف کرده و تمام مغز آن را خارج کنید.سپس این مغزها را داخل کاسه ای ریخته و روی بخار آب بگذارید، تا کاملاً آب شود. حالا کاسه را از روی بخار آب برداشته و با دو عدد آجر بر روی زمین یک اجاق درست کنید. سپس کاسه را روی اجاق گذاشته و داخل آن را یک تکه پنبه و یا یک تکه باند گاز قرار دهید. به صورتی که مقداری از باند یا پنبه بیرون از روغن باشد، حالا آن باند یا پنبه را آتش بزنید و یک ظرف بر روی آن برگردانید، البته در نظر داشته باشید که بین آنها فاصله باشد و گرنه آتش خاموش می شود و حالا دود حاصل از سوختن به ظرف بالا می چسبد و سرمه را بوجود می آورد، می توانید هر دفعه سرمه ها را خالی کنید تا به داخل ظرف برنگردد.
سرمه بادام(شیرین)، فندق و پسته : یک عدد سوزن یا میله ی باریک را درون یک مغز بادام فرو ببرید و روی شعله گاز قرار دهید. وقتی که بادام روشن شد آن را زیر کاسه ای چینی که برعکس قرار داده اید بگیرید، با سوختن بادام دود به طرف بالا رفته و سرمه را بوجود می آورد.سرمه فندق و پسته هم به طریق سرمه بادام تهیه می شود.

حجت - سه شنبه ۷ مهر ۱۳۹۴ - ساعت ۱۶:۴۱

سلام
یکی از دوستانم می گفت که آب لیمو ترش روزی یک قطره در چشم بریزی چشمی که ضعیف است به مرور زمان ضعیفیش از بین می رود چون گفت خودش اثر آن را در یکی از آشناهاشون دیده خواستم بدونم واقعا روی ضعیف بودن چشم تاثیر دارد.

مدیریت سایت - پنج شنبه ۹ مهر ۱۳۹۴ - ساعت ۱۱:۳۲

با سلام
آبلیمو بیشتر نقش پاکسازی چشم را بر عهده دارد تا داروهای تقویتی مؤثر واقع شود. در نظر داشته باشید مدت زمان طولانی نمی توانید پشت سر هم استفاده کنید.

محمد - شنبه ۱۱ مهر ۱۳۹۴ - ساعت ۱۹:۵۲

من دوازده سالمه چشمام ضعیف شده یک نیم. رو یکو بیست وپنج چند راهکار برای درمان چه از طب سنتی چه از طب عادی میخوام لطفا سریع لطفا جواب بدین .. مرسی ممنون.

ابراهیم رحمانی - پنج شنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۴ - ساعت ۱۰:۱۷

سلام و احترامات به کسانی که علم خود را به دیگران دریغ نمی کنند:
من حدود پنج سال میشود که کامپیوتر کار می کنم چشم راستم اول خوب بود به مور زمان ضیعف شد پیش داکتر چشم رفتم گفت تو عیوب انکساری داری چه کار کنم که بینای چشم راستم خوب بشود انشاءا... و فعل حال من کامپیوتر کار می کنم.

مدیریت سایت - شنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۴ - ساعت ۱۲:۱۱

با سلام
دستورات پاکسازی و تقویت چشم با سورمه و روشهای ذکر شده را می توانید انجام دهید. البته با توجه به شغلتان باید در نظر داشته باشید که هر 45 دقیقه تا یک ساعت ورزش ملایم به مدت 5 تا ده دقیقه انجام دهید و سپس دو مرتبه به کار خود ادامه دهید.
با آرزوی سلامتی

فرنگیس - دوشنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۴ - ساعت ۰۶:۱۰

با سلام چه زمان طول میکشه تا دیدمون خوب شه؟من زیاد چشام ضعیف نیست هر دو چشمم 25 صدم هست نزدیک بینم اما میخوام همونم برطرف شه چون شبا تار میبینم
چندهفته استفاده کنم خوب میشن؟

ناشناس - دوشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۴ - ساعت ۰۱:۱۹

سلام
علت سیاهی اطراف چشم چیه؟ و چطور درمان میشه؟

مدیریت سایت - سه شنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۴ - ساعت ۱۱:۲۳

سلام
متأسفانه در درمان سیاهی اطراف چشم موفق نبوده ایم؛ البته در برخی موارد جواب داده.

فرنگیس - سه شنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۴ - ساعت ۱۳:۱۵

سلام چرا جواب منو ندادید

مدیریت سایت - پنج شنبه ۱ آبان ۱۳۹۴ - ساعت ۰۹:۱۲

سلام
مدت زمان مشخصی ندارد؛ باید استفاده کنید تا موقعی که تأثیر دلخواه را بگذارد. به خاطر همین جواب داده نشد.
با آروزی سلامتی

فرنگیس - یکشنبه ۳ آبان ۱۳۹۴ - ساعت ۱۴:۲۲

سلام الان بمن بگید که دقیق باید چکار کنم
کدئم قطره هارو تو چشمم بریزم؟تا شماره چشمم دوباره صفر شه

مدیریت سایت - سه شنبه ۵ آبان ۱۳۹۴ - ساعت ۰۸:۵۱

با سلام
از قطره قنطوریون و انزروت می توانید استفاده کنید و سورمه چهار مغز ذکر شده.
به متن پاراگراف قبل از سورمه توجه و دقت لازم را داشته باشید.
با آرزوی سلامتی

علی ملا - چهارشنبه ۴ آذر ۱۳۹۴ - ساعت ۱۶:۱۹

سلام.خداقوت
بنده 24 سال دارم مزاج صفرایی.از ده سالگی متوجه کاش دید چشمام شدم اما پیگیر درمان نشدم تا چند سال پیش بعد از مراجعه به پزشک تشخیص دور بینی به شماره چشم راست 6 وچشم چپ4 وعینک تجویز کرد که به علت کم رویی از ان کم استفاده می کنم لطفا یک نسخه برای وضع من بهتره را معرفی کنید .ممنون از اینکه جواب میدهی .اجرکم عندالله

مدیریت سایت - شنبه ۷ آذر ۱۳۹۴ - ساعت ۱۲:۰۶

با سلام
راهنمایی به طور کلی در مقاله فوق ذکر شده است؛ در صورتی که تمایل به استفاده از روش مؤسسه دارید باید به صورت حضوری و یا غیر حضوری مراجعه کنید تا نسخه برایتان تنظیم شود.
09136828017

رهبر - دوشنبه ۷ دی ۱۳۹۴ - ساعت ۱۰:۳۱

سلام.مادرم دچار فشار چشم شده 52سال سن هم دارن.میهاستم ببینم چه کارهایی برای کاهش فشارچشم خوبه ؟وبا انحام این کارها میشه بیماریو کنترل کرد؟ممنون میشم پاسخ بدین

مدیریت سایت - پنج شنبه ۱۰ دی ۱۳۹۴ - ساعت ۰۹:۱۹

سلام
فشار چشم از طریق طب سنتی قابل درمان است؛ باید تحت نظر پزشک طب سنتی قرار بگیرند.
در صورت تمایل به استفاده از روش مؤسسه و داروهای گیاهی با دفتر تماس حاصل نمایید.

امین - دوشنبه ۲۱ دی ۱۳۹۴ - ساعت ۱۰:۴۸

سلام و خدا قوت .میخواستم بدونم آیا استفاده از داروهای گیاهی صد درصد برای بهبودی چشم اثر دارد ؟ و از کجا تهیه کنم داروخانه یا عطاری

مدیریت سایت - شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۴ - ساعت ۱۰:۴۰

سلام
ممنون؛ برای چشم باید از داروهای گیاهی و معدنی و حیوانی استفاده شود اما اینکه صددرصد اثر دارد یا خیر به نوع بیماری چشم بستگی دارد.
موفق و مؤید باشید

مهدیا - پنج شنبه ۸ بهمن ۱۳۹۴ - ساعت ۱۳:۵۸

سلام واسه درمان ضعف چشم سنگ سورمه عالیه...

محمدی - یکشنبه ۱۱ بهمن ۱۳۹۴ - ساعت ۱۸:۰۵

سلام آیا طب سنتی برای درمان بیماری رتینیت پیگمنتوزا درمانی داره؟

مدیریت سایت - دوشنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۴ - ساعت ۱۲:۲۶

سلام
بله، قطره انزروت و سورمه را استفاده کنید. پاکسازی نیز اهمیت دارد.

مهدی بلوکی - پنج شنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۴ - ساعت ۱۵:۰۱

عالیه ممنونم

مرتضی - چهارشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۴ - ساعت ۱۶:۴۴

سلام بنده 19 سالمه وچشمام خیلی ضعیفه از 10سالگی ضعیف بود ولی چون ازعینک زدن متنفر بودم نمره چشمم همینطور رفت بالا الان 6هستش آیا درمان قطعی دارد؟

مدیریت سایت - شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۴ - ساعت ۱۴:۴۵

سلام
درمان دارد ولی نمی شود گفت که قطعی است.

omid - پنج شنبه ۶ اسفند ۱۳۹۴ - ساعت ۱۴:۱۹

سلام خسته نباشید،من هجده سالمه اخیرا متوجه شدم چشمم حدود نیم نمره ضعیف شد ،فواصله دور رو واضح نمیبینم.آیا میشه بهترش کرد یا از بدتر شدنش جلوگیری کرد؟
ممنون میشم جواب بدین.

مدیریت سایت - یکشنبه ۹ اسفند ۱۳۹۴ - ساعت ۰۸:۵۴

سلام
در صورتی که دستورات پاکسازی مزاجی و پاکسازی عضو به درستی انجام شود و داروهای تقویتی همراه با خونگیری ها انجام شود بله می توان از بدتر شدن آن جلوگیری کرد و در بهبود و تقویت نیز مؤثر واقع خواهد شد.

محسن - پنج شنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۴ - ساعت ۰۹:۴۹

با سلام و خستع نباشید.
با عرض ادب و احترام ،اینجانب در هفته 3 الی 4 روز به استخر برای ورزش میروم و متاسفانه بدون عینک شنا و کلاه شنا . حدودا 5 ساله به این ورزش میروم.چشمانم احساس میکنم که ضعیفتر شده.البته با کامپیوتر خیلی کار میکنم البته شغلم اینجور ایجاب میکنه.من چیکار کنم و تا چشمانم به حالت قبل برگردد.با تشکر

مدیریت سایت - شنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۴ - ساعت ۱۵:۰۱

سلام
کار با رایانه و مواد ضد عفونی کننده شیمیایی استفاده شده در استخر هر دو برای چشم مضر است و باید با استفاده از تمهیدات لازم از جمله استراحت چشم در هر ساعت کار با رایانه و غیره
از آسیب بیشتر جلوگیری کرد.
از دستورات نگهداری چشم چه پاکسازی و چه تقویت باید استفاده کنید.

مهدی - سه شنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۴ - ساعت ۱۹:۰۰

سلام تورو خدا خواهش میکنم نظر منو پخش کنید وزود بهم جواب بدین من جوانی پانزده ساله ام چشمای قوی داشتم با نور عالی یه مدت گرفتار بیماری خود ارضایی شدم حالا چشمام خیلی ضعیفه تقریبا ۱.۵میخواستم بدونم که با ترک بهتر میشه یا این نوع ضعف و چجور میشه خوب کرد .باتشکر

شاپور - پنج شنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۴ - ساعت ۱۷:۱۰

آیا در طب سنتی برای پیری شبکیه درمانی وجود دارد ؟

مدیریت سایت - شنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۴ - ساعت ۱۱:۴۸

سلام
ابتدا باید متذکر شویم در هر صورت به خاطر دوری از عوارض بیشتر جسمی و روحی این عمل را ادامه ندهید، و پس از ترک آن جهت درمان و یا به حداقل رساندن عوارض آن از جمله ضعف چشم اقدام کنید. از طریق طب سنتی می توانید اقدام کنید.

مدیریت سایت - شنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۴ - ساعت ۱۲:۰۲

سلام
بله در رابطه با پیری شبکیه طب سنتی راهکارهایی وجود دارد.

علی - یکشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۴ - ساعت ۰۹:۴۹

با سلام, وقت بخیر
من ٢۶ سالمه, و قوز قرنیه ی شدید دارم, یک چشمم رو پیوند قرنیه انجام دادم که مؤثر نبود, اگه درمان موثری دارید بفرمایید که کجا مراجعه کنم, من تهران نییستم.

مدیریت سایت - دوشنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۴ - ساعت ۱۲:۳۸

سلام
در رابطه با قوز قرنیه مؤسسه ما کار نکرده و درمان نداشته ایم؛ ممکن است دیگر افراد فعال در طب سنتی در این زمینه کار کرده باشند که ما بی اطلاع هستیم.

ناشناس - دوشنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۴ - ساعت ۲۱:۰۳

باسلام
چندسالیست که دچارتیک عصبی شدم مدام مزه وابروهامو میکنم الان خیلی بهتر شدم.ولی هردوچشمم ضعیف شده وپلک چشم چپم افتاده وکوچکترشده وچشمام پیرشدن.مزهام مث اول درمیان؟افتادگی چشمم درمان قطعی داره

مدیریت سایت - چهارشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۴ - ساعت ۱۰:۰۷

سلام
نمی توان گفت درمان قطعی دارد یا خیر، نیاز به شرح حال کامل و شروع کار درمانی دارد.

هادی - پنج شنبه ۱۲ فروردین ۱۳۹۵ - ساعت ۱۴:۳۵

سلام ممنون از وب سایت خوبتون، من حدود 15 سال از صعف چشم رنج می برم و هرسال یک مقدار کم به شماره چشمم اضافه میشه گاهی هم بدون تغییر بوده بهترین راه درمان سنتی چی؟ اگر درمان وجود دارد زول درمانش چه مدت هست و عوارض های ان رو بگید باز هم ممنونم

مدیریت سایت - شنبه ۱۴ فروردین ۱۳۹۵ - ساعت ۱۲:۲۱

سلام
تقریباً به طور کلی و خلاصله در مقاله فوق در این رابطه راهنمایی لازم شده است. روش های پیشگیری و درمان از طریق طب سنتی بی عارضه ترین روش ها می باشند.

احسانی - شنبه ۱۴ فروردین ۱۳۹۵ - ساعت ۲۲:۵۲

درود به شما! و سپاس. می خواستم بدانم که آیا هیچ راهی هست و امکان دارد که ضعف چشم تا حدودی ۷۰-۸۰ [%] رفع بشود؟ چشم های من در نتیجه ی مطالعه ی زیاد و تماشای تیلیویزیون و کار با کامپیوتر ضعیف شده اند؟ نمی خواهم عینکی باشم. باید چه کار کنم؟ خواهش می کنم جواب بدهید. ممنونم

مدیریت سایت - سه شنبه ۱۷ فروردین ۱۳۹۵ - ساعت ۱۰:۳۰

سلام
باید همراه با پاکسازی مزاج و چشم از داروهای تقویت کننده چشم نیز استفاده کنید.

احسانی - سه شنبه ۱۷ فروردین ۱۳۹۵ - ساعت ۲۱:۱۵

به خاطر جوابتان ممنونم. لطفا نحوهء "پاکسازی مزاج و چشم " و اسم دارو های تقویت کننده ی چشم را هم بفرمایید. تشکر.

مدیریت سایت - شنبه ۲۱ فروردین ۱۳۹۵ - ساعت ۰۸:۵۱

سلام
جهت پاکسازی به طبیب طب سنتی باید مراجعه نمایید، تعدادی از داروهای تقویتی چشم نیز در مقاله فوق نام برده شده است.

علی - یکشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ساعت ۱۶:۲۴

سلام
کلا برای درمان قوز قرنیه راهی وجود دراد در طب سنتی
[[]--] [[]--] [[]--] [[]--] [[]--] [[]--] [[]--] -
واقعا عرق رازیانه برای قوز قرنیه تاثیر دارد؟
[[]--] [[]--] [[]--] [[]--] [[]--] [[]--] [[]--] [[]--] [[]--] [[]--] [[]--] [[]--] [[]--] [[]--] [[]--] [[]--] -
این قطره انزروت که با رازیانه تجویز شده در مقاله برای قوز قرنیه هم خوب ات یا نه؟
ممنون از شما
[[]--] [[]--] [[]--] [[]--] [[]--] [[]--] [[]--] [[]--] [[]--] [[]--] [[]--] [[]--]

soha - یکشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ساعت ۲۱:۳۰

سلام. من 20سالمه و چشمام ضعیفه شمارشون2.5هستش میخاستم بدونم اب پیاز بریزم امکان داره خوب بشم و دیگه نیاز به لیزیک نباشه?? لطفا بگید روزی چند بار و هربار چند قطره بریزم??

مدیریت سایت - سه شنبه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ساعت ۱۹:۴۲

سلام
علی آقا
ما درمانی برای قوز قرنیه تا کنون نداشته ایم.

مدیریت سایت - سه شنبه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ساعت ۱۹:۴۳

سلام
soha
در رابطه با درمان ضعف چشم فقط آب پیاز به تنهایی کافی نیست.

soha - سه شنبه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ساعت ۲۰:۱۲

میشه لطف کنید و همینجا بگید چه کارهایی رو باید انجام بدم??

مدیریت سایت - چهارشنبه ۸ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ساعت ۱۴:۴۳

سلام
مقاله را با دقت بخوانید؛ در صورت تمایل به پزشک مؤسسه نیز می توانید مراجعه کنید. شماره های تماس در قسمت درباره پیک شفا ذکر شده است.

یک خانم - چهارشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ساعت ۱۷:۳۲

ببخشید اجازه بدین سوال بعضی دوستان روبازتکرارکنم :یعنی باتمام این کارا شماره چشم منی که ۴هست به صفرمیرسه وبی نیازازعینک میشم؟لطفا جواب بدین من ازضعیفی چشمام خیلی خیلی عذاب میکشم

مدیریت سایت - چهارشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ساعت ۱۳:۱۷

سلام
قبلاً نیز ذکر شده است که در صورت استمرار امکان دارد:
در صورتی که دستورات پاکسازی مزاجی و پاکسازی عضو به درستی انجام شود و داروهای تقویتی همراه با خونگیری ها انجام شود بله. دستورات دیگری نیز وجود دارد که نیاز به تجویز پزشک متخصص طب سنتی است.

نیره - دوشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۵ - ساعت ۱۰:۲۳

سلام،مادر من مشکل داره که عصب بینایی چشمش خودبه خود خشک میشه و دیدش رو از دست میده،تاحالا یک چشمش اثر گذاشته و الان اونیکی چشمش هم به این بیماری دچار شده،مغزواعصاب،چشم پزشک،خون همه ی دکترا رفته ولی نتیجه نمیگیره،هیچچی نمیخوام فقط میخوام نور این چشمش در این حدبمونه حتی خوب نشه.فقط پیشرفت نکنه،چیکار کنیم؟؟؟

مدیریت سایت - دوشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۵ - ساعت ۱۸:۱۸

سلام
با شماره های مؤسسه تماس حاصل نمایید.
03133451462
09136828017

hj - یکشنبه ۱۶ خرداد ۱۳۹۵ - ساعت ۲۲:۵۹

سلام من چشمام ضعیفه اگر سرمه رو اونطوری ک توی احادیث گفته استفاده کنیم میشه چشمم برگرده به حالت اول؟؟
از گجا مطمعن شیم ک سرمه ش خوبه و ب چشم اسیب نمیزنه
توروخدا جواب بدین .....

مدیریت سایت - دوشنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۵ - ساعت ۱۴:۴۹

سلام
در این مقاله سورمه ذکر شده از ابتکار مؤلف می باشد که مثمر ثمر واقع شده است. در رابطه با تهیه سورمه باید از محل قابل اطمینانی تهیه کنید.

بهناز - چهارشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۵ - ساعت ۰۰:۴۱

سلام
خدا راشکر که راه امیدی برای رهایی از مواد شیمیایی غربی که حتی برای چشم, سلطان بدن هم تعبیه شده اند وجود دارد.
ببخشید من 37سال هستم و تقریبا چند ماه است به قرمزی و تورم مویرگهای چشمم دچار شده ام, هم اکنون باردار هم هستم, کدامیک از قطره های درمانی شما در موسسه موجود میباشد؟و کدامیک برای به اصطلاح پزشکان برای واسکولیت چشمی مفید است؟
متشکرم

مدیریت سایت - شنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۵ - ساعت ۱۲:۴۸

سلام
از قطره انزروت می توانید استفاده کنید؛ اما جهت درمان واسکولیت چشمی کافی نیست. نیاز است تحت نظر طبیب طب سنتی قرار بگیرید.

محمد - سه شنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۵ - ساعت ۱۱:۲۴

با سلام و خسته نباشید
محمد 29 ساله الان تقریبا سه هفتس اینطوری شدم
بنده به علتی از مشکل اعصاب چشمانم یه وقتایی حالت زول زدگی و تیز بین میشود و پیشه دکتری رفتم و داروی گیاهی داد از اون موقع به بعد وقتی نگاه به مانیتور و تلویزیون و منبع نوری نگاه میکنم چشمانم میسوزه و نور ها رو زیاد میبینم از کسی پرسیدم گفت چشمات رطوبت صفرا داخلش میاد اینطوری میشه…میخاستم ببینم چکار کنم تو نور راحت ببینم و اذیت نشم و تو نور حالت دودی شکل میبینم…

مدیریت سایت - پنج شنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۵ - ساعت ۱۰:۵۱

سلام
علت سوءمزاج دستگاه گوارش و معده می باشد؛ باید تحت نظر طبیب طب سنتی از طریق منضج و مسهل پاکسازی انجام شود و در صورت تشخیص داروهای مرتبط تجویز شود.
در صورت تمایل می توانید به مؤسسه مراجعه نمایید.

مجتبی - جمعه ۲۸ خرداد ۱۳۹۵ - ساعت ۰۴:۵۷

سلام
در قسمت سفیدی هر دو چشمم،چسبیده به قسمت رنگی چشم،رنگ دانه هایی به صورت حلالی و به رنگ خاکستری در حال رشد است(در چشم راست،این حلال از سمت راست قسمت رنگی در حال رشد است و در چشم چپ نیز این حلال از سمت چپ قسمت رنگی چشم به سمت بیرون در حال رشد است) و ظاهرا هر روز و هر هفته بیشتر هم میشود و به نور حساسیت شدید پیدا کردم که باعث درد در ناحیه چشم و سر و همچنین رشد این رنگ دانه ها میشود
رنگدانه بودن این حلال خاکستری بر روی چشم را دکتر چشم پزشک تایید کرده است ولی حرفی از علت و راه جلوگیری از ان نزده است!!!
لطفا بفرمایید علت ان چه چیزی میتواند باشد و راه درمان ان چیست؟!
با تشکر فراوان

ابراهیم - جمعه ۲۸ خرداد ۱۳۹۵ - ساعت ۱۴:۲۳

سلام من از چشمم عکس گرفتم بهم گفتند قرنیت نازکه ایا درمانی هست واسم؟

مدیریت سایت - سه شنبه ۱ تیر ۱۳۹۵ - ساعت ۲۰:۲۲

سلام
دو مورد ذکر شده فوق تخصصی است و باید تحت نظر طبیب ماهر طب سنتی قرار گیرید.

negar - شنبه ۵ تیر ۱۳۹۵ - ساعت ۱۸:۲۰

سلام
خسته نباشید
قطره ی انزروت رو از کجا باید تهیه کرد؟
و اینکه برای سرمه ی چهارمغز بجای قلم گاو مغز ده ای نمیشه جایگزین کرد؟ درست کردنش زیادی سخته

مهسا - یکشنبه ۶ تیر ۱۳۹۵ - ساعت ۱۹:۰۶

سلام
من 12 سال سن دارم و ضعف در بینایی ارثی دارم.مجموع نمرات چشم هام 6 میشه.روش هایی که ذکر کردید به بهبود چشم هام کمک میکنه؟

احمد - چهارشنبه ۹ تیر ۱۳۹۵ - ساعت ۱۰:۰۹

با سلام 21سال سنم است از سن تغریبا 16سالگی تا کنون چشمانم حساسیتی دارد که گاهی یک حالتی انگار درد میکند وقرمز میشودومنم محکم پلک میزنم جوری که هرچه میخواهم کنترل کنم پلک زدن های محکم وسری رو ولی بازم نمیشه وباعث شده مورد توجه ویاتمسخر دیگران قرار بگیرم خیلی ممنون میشه دراین مورد کمکی بهم بکنی که این بلا از سرم بیفتد
آیا داروئی چیزی است که مصرف کنم

مدیریت سایت - پنج شنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۵ - ساعت ۱۷:۲۴

سلام
روش تهیه آن در مقاله فوق ذکر شده است؛ باید تازه تهیه و مصرف شود.
سورمه مغز قلم در این ترکیب بدل ندارد.

مدیریت سایت - پنج شنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۵ - ساعت ۱۷:۲۴

سلام
خانم مهسا
بله کمک کننده است.

مدیریت سایت - پنج شنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۵ - ساعت ۱۷:۵۳

سلام
آقای احمد
بله باید پاکسازی غلبه مزاج صفرا به همراه قطره و خونگیری انجام شود. نیاز به شرح حال کامل است و باید تحت نظر طبیب طب سنتی قرار بگیرید.

سارا فلاح - جمعه ۱۱ تیر ۱۳۹۵ - ساعت ۰۲:۲۲

سلام خسته نباشید
دخترم پنج سالش هست از بدو تولد صلبیه چشمش آبی آسمانی بود الان هم تغییر نکرده گاهی اوقات حس میکنم پررنگ تر هم میشه میخواستم بدونم علتش چیه و آیا درمانی داره ممنون از لطفتون

مهدی - یکشنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۵ - ساعت ۲۰:۲۹

بسیار بسیار تشکر .دمتون گرم با این سایتتون

مدیریت سایت - دوشنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۵ - ساعت ۱۴:۳۹

سلام
خانم فلاح
عموماً مشکل خاصی نیست؛ ممکن است به خاطر ویژگیهای ذاتی ایشان باشد.

غفاریان - شنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۵ - ساعت ۱۰:۴۴

باسلام و عرض ادب و تشکر بخاطر روحیه ی جهادی تون واقعا خدا اجرتون بده . ببخشید یکی از چشم های مادرم بخاطر بیماری گلوکوم ( آب سیاه ) حدودا 7ساله که نابینا شده ولی الان حدود 4 ماهی هست که خیلی درد و سوزش شدیدی داره به طوریکه کف سر و پشت سرش سوزش و درد داره و آرامش رو ازش گرفته شب ها از درد خوابش نمیبره . چشمش ورم کرده و قطره هایی که تاحالا براش تجویز شده موثر نبوده البته خود دکترشونم گفتن که درمان قطعی برای درد چشم کور شده وجود نداره اسم قطره هاش هم آرتلاک ، بتامتازون ، آتروپین هست . اون یکی چشمش هم تحت درمانه تا وقتی که وقتش برسه و عملش کنن قطره های چشم بینای مادرم تیمولول ، زالابایوست و دورزالامید هست . فعلا اگه میشه بگین برای درد چشمش چی کار میشه کرد؟ راستی مادرم قند خون داره فشار خونش هم بالاست که با دارو تحت کنترله یک بار عمل قلب انجام داده و رگ های بسته قلبشو پیوند زدن. مادرم سفید پوسته . شکمش از وقتی یادم میاد ورم داشته قبل از عمل قلب همیشه آروق میزد خیلی وحشتناک الانم وقتی چیزهای سرد مثل ماست میخوره آروق میزنه و دلش درد میگیره البته خیلی کمتر از قبل شده. علاقه شدیدی به خرما داشته و داره. البته همه چیزهای شیرین؛ خرما بیشتر. خیلی حرف زدم خواستم اطلاعات بدم ببخشید ولی اگه میشه زودتر جوابم رو بدین طفلک مادرم خیلی داره اذیت میشه. اگه تو مشهد هم شعبه ای دارین آدرسش رو بگین ممنون اجرتون با مادر سادات.

omid - دوشنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۵ - ساعت ۲۳:۵۹

سلام
یه سوال داشتم خواهش میکنم که جواب بدین ایا ممکن هست که استیکمات هم درمان شو د اگه میشه لطف کنید توضیح بدید با تشکر

مونا - چهارشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۵ - ساعت ۲۳:۱۹

باسلام چشمای من ازکودکی ضعیف هست شماره چشمم4میباشدهزینه ی عمل روندارم روز به روزچشام ضعیف ترمیشود همراه باسردردهستم چکارکنم کمکم کنید

مدیریت سایت - شنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۵ - ساعت ۰۹:۵۳

سلام
غفاریان
نیاز به ویزیت حضوری توسط پزشک مؤسسه میباشد؛ (ترجیحاً آقای دکتر باطنی)
خیر در مشهد شعبه نداریم

مدیریت سایت - شنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۵ - ساعت ۰۹:۵۳

سلام
در برخی افراد در سن پایین قابل علاج است.

مدیریت سایت - شنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۵ - ساعت ۰۹:۵۷

سلام
خانم مونا
باید از داروهای تقویتی چشم نظیر سورمه و قطره استفاده کنید و با تشخیص پزشک پاکسازی انجام شود

محمد رضا - چهارشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۵ - ساعت ۲۰:۵۰

سلام ممنون از مطالب خوبتون.ببخشید چطور از رازیانه باید استفاده کنیم؟آیا عرق رازیانه رو باید بریزیم تو چشم یا اینکه خود گیاه رو بجوشونیم؟

مدیریت سایت - پنج شنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۵ - ساعت ۱۳:۱۲

سلام
از آب جوشانده آن استفاده شود بهتر است. مقاله را با دقت مطالعه نمایید

ناشناس - شنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۵ - ساعت ۱۲:۱۱

سلام پسرم ۶داره ۴ماهی هست متوجه شدم چشمش ضعیف است دکترعینک

دادا مرتب میزنه فقط منع خواب برداره انبه آب هویج هرشب بهش میدم امکانش هست درمان بشه نگرانم میشه راهنمایی کنید متشکر

زهرا - جمعه ۵ شهریور ۱۳۹۵ - ساعت ۲۰:۴۱

سلام من چشمام ضعیفن می خواستم بپرسم که از چنتا ازداروهای بالا استفاده کنم

مدیریت سایت - سه شنبه ۹ شهریور ۱۳۹۵ - ساعت ۱۴:۴۳

سلام
در مقاله راهنمایی لازم شده است، از قطره ها هر کدام که امکان استفاده دارید و سورمه چهار مغز نیز حتماً استفاده شود. پاکسازی ها نیز چه کلی و چه عضوی(خود چشم) اگر زیر نظر طبیب طب سنتی باشد بهتر است

مجتبی - پنج شنبه ۱۱ شهریور ۱۳۹۵ - ساعت ۱۷:۳۸

با سلام واحترام حدود دو سال پیش متوجه ضعف بینایی چشم راست خود شدم و پس مراجعه به پزشک شبکیه . . .ایشان فرمودند که شبکیه چشم متورم شده وکاری نمی توان انجام داد در حال حاضر چشم راست بنده 40 درصد بینایی دارد لطفا در صورت امکان راهنمایی فرمایید متشکرم

محمد - پنج شنبه ۱۱ شهریور ۱۳۹۵ - ساعت ۱۸:۰۸

دیدن چشم در مواجه با تماشایه تلویزیون و مانیتور و هر جسمی که نور داره و در محوطه نور باشم همزمان قرمزی چشم و همزمان داغی جلوی سر و داغی کف سر و داغی بدن و انگار طوری داغی میاد که موهایه سرم داره تکون میخوره و بلند میشه.....و این حرارت فقط من از چشم میدونم
تا به حالا عینک نزدم فقط یک چشمم استیگمات ٢.٧۵ هست..و اون یکی ضعیف نیست..دذرات شناور جلوی چشم
فشارچشم ٢٣ هست....
نورهای چراغ ها هاله دار بزرگ و تارعنکبوتی نور چراغ ها پخش ستاره ای و وقتی مواجه باهاشون میشم بدونه عینک چشمم قرمز و اذیت میشم...حالته گیجی..
با عینک زدن به فرض مشکلی نداشته باشم ولی فشاری که به چشمم میاره قرمز میشه و همون حرارت در سرم ایجاد میشه...و بعضی مواقع هم عینک کارساز هست.. ذرات جلوی چشمم شناوره به اسمون نگاه میکنم ...ولی علتش رو از دارویی به نام شربت نوما میدونم.

واقعاا فشار چشمم در محوطه نور شب در اتاق اذیت کنندس...

زهرا - دوشنبه ۱۵ شهریور ۱۳۹۵ - ساعت ۲۲:۳۰

دقیقا به من بگید از کدوما استفاده کنم

مدیریت سایت - شنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۵ - ساعت ۱۶:۲۶

سلام
آقای محمد و مجتبی
شما ابتدا باید پاکسازی و سپس خونگیری و بعد داروهای تقویتی استفاده کنید

ابوالفضل - شنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۵ - ساعت ۲۱:۱۵

با سلام.بطور یهویی چشمم دیدش کم شده و تار میبینم دکتر رفتم طبق ازمایشات و ام ار ای و سی تی اسکن گفتند التهاب عصب چشم است میخواستم ببینم دلیل این کار چیست کی خوب میشود و چ داروهایی چ گیاهی چ صنعتی ب بهبود سریعتر و بهتر ان کمک میکند ممنون میشم با تشکر

رضا عبدالهی - دوشنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۵ - ساعت ۱۸:۱۴

سلام من دیابت دارم دفع پروتیین وورم شبکیه که گفته شده باید تزریق کنم آیا در طب قرآنی که معتقد هستم درمانی هست تا انجام دهم و تزریق نکنم لطفا جواب دهید

مدیریت سایت - سه شنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۵ - ساعت ۱۴:۴۱

سلام
آقای ابوالفضل
باید داروهای پاکسازی مزاج و تقویت چشم و زالودرمانی زیر نظر طبیب طب سنتی انجام دهید. در صورت تمایل می توانید به پزشکان مؤسسه مراجعه نمایید

مدیریت سایت - سه شنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۵ - ساعت ۱۴:۴۳

سلام
آقای رضا عبداللهی
در این رابطه طب سنتی مؤفق بوده است، مؤسسه ما طب سنتی کار می کند. باید تحت نظر طبیب طب سنتی قرار گیرید.

علیرضا - پنج شنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۵ - ساعت ۱۲:۴۹

سلام وقتتون بخیر ،من میخواستم راجب بیماریم که انگل گربه هس و باعث شده چشم چپم در نواحی پایین دیدم رو سفید کرده یعنی به صورتی که دید ندارم ،باید چیکار کنم از راه طب سنتی بخوام بیماریمو کنترل و بهبود پیدا کنه

omid safari - شنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۵ - ساعت ۱۰:۵۶

سلام
ضمن عرض خسته نباشی من 18 سالم میباشد دچار بیماری چشمی استیکمات شده ام میخواستم بدانم ایا این بیماری قابل درمان هست اگر هست درمانش در مقاله بالا هست یا نه اگه هست خودتون توضیح بدین به خدا ثواب داره التماس دعا خدا کمکتون کنه

مدیریت سایت - یکشنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۵ - ساعت ۱۵:۰۲

سلام
آقای علیرضا
باید شرح حال کامل خود را بدهید؛ در صورتی که تمایل دارید از داروهای گیاهی تحت نظر مؤسسه استفاده کنید به صورت حضوری و یا تلفنی می توانید اقدام کنید. شماره های تماس در قسمت درباره پیک شفا ذکر شده است

مدیریت سایت - یکشنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۵ - ساعت ۱۵:۰۷

سلام
آقای امید صفری
قبلا نیز این سوال را عنوان کرده بودید؛ همانطور که ذکر شد در برخی افراد در سن پایین قابل علاج است. در هر صورت دستورات پاکسازی و تقویتی ذکر شده در مقاله در صورت استمرار اگر قابل علاج باشد جواب می دهد. در صورتی که تمایل داشته باشید می توانید زیر نظر طبیب طب سنتی درمان خود را پیگیری کنید.

shayan - چهارشنبه ۷ مهر ۱۳۹۵ - ساعت ۲۲:۰۸

سلام دکتر من ۱۶ سالمه نمره چشمام ۲.۵ هست
ایا راه طبیعی یا سنتی هست که نمره چشمام کمتر بشه؟

omid safari - پنج شنبه ۸ مهر ۱۳۹۵ - ساعت ۲۱:۲۰

سلام
ضمن خسته نباشی عذر میخوام مزاحمتون میشم قطره اب خارک چه حوری تهیه میشه یا کحا باید بخری

مجید - یکشنبه ۱۱ مهر ۱۳۹۵ - ساعت ۱۷:۰۳

سلام من چشمام استیگمات داره ایاراه درمانی. داره

مینا - شنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۵ - ساعت ۱۰:۵۵

سلام
من 24 سالم هست و از 15 سالگی عینکی شدم . چشم راستم 0.75 و چشم چپم 1 بود.
دور و ضعیف میدیدم. ولی چون کارم با سیستم هست و احساس ضعیفی میکردم به فارابی مراجعه کردم برای عمل لایزیک.
پس فردا عمل دارم . هفته پیش 4 تا زالو پشت گوشام انداختم . میخوام بدونم واقعا زالو درمانی من و نجات میده یا نه و به چه صورتی هست ؟؟؟
متشکرم .

مدیریت سایت - یکشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۵ - ساعت ۱۴:۵۷

سلام
آقای شایان
دستورات ذکر شده مبنی بر تقویت دید چشم به روش طبیعی و داروهای گیاهی است

مدیریت سایت - یکشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۵ - ساعت ۱۵:۰۰

سلام
آقای امید صفری
در فصل خارک(خرمای نارس) و غوره باید طبق دستور ذکر شده تازه تهیه شود

مدیریت سایت - یکشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۵ - ساعت ۱۵:۰۶

سلام
خانم مینا
زالو به تنهایی برای تقویت دید چشم کافی نیست و محل انداختن زالو باید زیر چشم باشد در صورتی که با سردرد و یا علائم دیگر نیاز به زالودرمان کامل باشد پشت گوش به همراه شقیقه و زیر چشم همزمان تعداد 10 عدد هر طرف یعنی جمعاً 20 عدد باید زالو انداخت وگرنه زیر هر چشم 3 عدد کافی است

sevda - چهارشنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۵ - ساعت ۱۱:۲۸

سلام.وقت بخیر
من شماره چشمم 2 هستش و هر دو نزدیک بینن
گیلان زندگی میکنم شما متخصص طب سنتی رو در رشت میشناسین که معرفی کنین؟و یا با این قطره ها و سورمه چشمم تقویت و به حالت اولش برمیگرده

سپیده علیخانی - پنج شنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۵ - ساعت ۰۰:۳۵

سلام ، من ۲۲ سالمه و یه مدت دوسالی به طور شبانه روزی از لنز طبی استفاده میکردم ،، به همین خاطر چشمام یک مقداری حساس شده و یک مقدار زود قرمز میشه... و نزدیک بین هستم یعنی دور رو خوب نمیبینم و شماره هر چشمم ۳ هست و خیلی هم از موبایل استفاده میکنم و کل شب رو بیدارم تا صبح... میخواستم بدونم راه حل هایی که ارائه شده واقعا موثره ؟؟ یعنی تا الان شما کسی داشتید که توسط این روش ها چشمای ضعیفش خوب بشه؟؟ چه مدت زمانی طول کشیده تا خوب شده؟ ورزش کردن رو عملکرد چشم تاثیر داره ؟؟ و این که این پزشکای شما تلفنی هم پاسخ گو هستن یا خیر ؟ و اینکه این سرمه واسه طرز تهیش باید از چه مقدار فندق و پسته و بادام شیرین و قلم استفاده کرد ؟ مقدارشو بگید لطفا .. باید تازه به تازه باشه میشه زیاد درست کرد و استفاده کرد ؟ و در رابطه با لیمو که میگید یه قطره تو چشم بریزید ایا برای چشمای حساس ضرر نداره ؟؟ لطفا پاسخ جامع بدید.

bh - یکشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۵ - ساعت ۲۰:۵۱

سلام خدمت شما.
شرایط دریافت مشاوره و نسخه بصورت غیر حضوری چطور هست؟ چون تهران هستم وامکان مراجعه حضوری ندارم.

دریا - دوشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۵ - ساعت ۲۲:۴۵

سلام
من یه هفته ست دچار تاری دیدچشم سمت راست شده ام و دکتر مراجعه کردم دوبار و معاینه کردند و گفتن چشمت مشکلی نداره.ولی تاری همچنان ادامه داره..هیچ دردی هم نداره..از کامپیوتر زیاد استفاده میکنم بناچار.لطفا منو راهنمایی کنین چیکار کنم از این تاری دید خلاص بشم؟ در ضمن 39 سالمه

مریم - دوشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۵ - ساعت ۰۱:۲۰

سلام خواهشا کمک
پسرم سه سالشه دکتر بهش عینک داده واسه ضعیفیه چشم ایا با طب سنتی درمانی هست برایش؟ در نوزادی هم از چشم چپش اشک ریزی داشت که به مرور خوب شد

maryamamini - دوشنبه ۳ آبان ۱۳۹۵ - ساعت ۰۰:۵۵

سلام من هفده سالمه و اوایل سال تحصیلی بود که ب سردردی ک داشتم سر کلاس حدس زدیم ممکنه چشمام ضعیف شده باشه وقتی رفتیم معاینه یکدفعه چشم راستم یک و نیم نمره ضعیف شده بود!
آیا این ضعف ناگهانی ممکنه به تغذیه یا چیز دیگه ای مربوط باشه؟؟ برای درمانش چیکار کنم؟ ممکنه با عمل به دستورات بالا چشمام دوباره مثل قبل بشه؟
و پیشنهادتون برای چشم چپم که آستیگماته یکم چیه؟ راه درمانی برای ان نیست؟؟
ممنون میشم راهنماییم کنید که برای من عمل به کدوم یکی از راه حل های بالا بهتره
باتشکر

مدیریت سایت - سه شنبه ۴ آبان ۱۳۹۵ - ساعت ۱۵:۵۴

سلام
sevda
خیر ، نمی توان صددرصد گفت به حالت اول برگردد

مدیریت سایت - سه شنبه ۴ آبان ۱۳۹۵ - ساعت ۱۶:۰۲

سلام
سپیده علیخانی
بله مؤثر است، از نظر زمان برای همه یکسان نیست، ورزش 30 [%] از سلامتی است و برای کل بدن از جمله چشم تأثیر گذار است،از طریق تلفن منشی جواب گوی شماست، در رابطه با سورمه قبلاً ذکر شده و آب لیمو را با آب جوشیده ولرم رقیق کنید

مدیریت سایت - سه شنبه ۴ آبان ۱۳۹۵ - ساعت ۱۶:۰۳

سلام
ph
به صورت تلفنی از طریق شماره های ذکر شده در قسمت درباره پیک شفا از طریق منشی می توانید شرح حال داده و تشکیل پرونده بدهید و از همان طریق درمان خود را پیگیری نمایید

مدیریت سایت - سه شنبه ۴ آبان ۱۳۹۵ - ساعت ۱۶:۰۴

سلام
دریا
می توانید از قطره انزوت استفاده کنید

مدیریت سایت - سه شنبه ۴ آبان ۱۳۹۵ - ساعت ۱۶:۰۵

سلام
مریم
از داروهای تقویت چشم استفاده کنید

مدیریت سایت - سه شنبه ۴ آبان ۱۳۹۵ - ساعت ۱۶:۰۶

سلام
maryamamini
نیاز به بررسی بیشتر است و علت باید مشخص شود

elham - شنبه ۸ آبان ۱۳۹۵ - ساعت ۱۲:۴۲

سلام و درود فراوان،خانمی ۲۷ ساله ام و از کودکی چشم چپم دچار تنبلی شده ولی از عینک استفاده نکردم و به مرور تاری دیدم بسیار شدید شده و در قرنیه چشمم ۱۰ سالیه دو تا لکه سیاه ایجاد شده و سوزش چشم دارم،آیا تنبلی چشمم قابل درمانه،ی حداقل میتونم نمره چشمم رو تا حدودی برگردونم تا مجبور به استفاده از عینک نباشم؟باسپاس فراوان

مدیریت سایت - یکشنبه ۹ آبان ۱۳۹۵ - ساعت ۱۶:۲۸

سلام
توکل بر خدا، بهتر از این است که کاری انجام ندهید

ناشناس - چهارشنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۵ - ساعت ۰۹:۱۸

سلام مادربزرگم چشمش ده سال پیش رولنز گذاشتة ولی حالاحدودیک ماة چشمش عفونت کدةدحالادکترمعالجشفگفتة اگة عفونتش پایین نیاددرمانش سختة حالادارویی برای دةرمان عفونت میخوام

عرفان - جمعه ۱۴ آبان ۱۳۹۵ - ساعت ۲۰:۵۹

سلام من 16 سالمه و در گذشته آنقدر با کامپیوتر کار کردم که چشمام ضعیف شد. نمرشون 1/5 هست و چند سالی میشه که عینک میزنم. حالا چی کار کنم تا قوی بشن؟

مدیریت سایت - شنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۵ - ساعت ۱۱:۰۹

سلام
با دستورات و داروهای گیاهی قابل درمان است باید تحت نظر قرار بگیرید

مدیریت سایت - شنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۵ - ساعت ۱۱:۴۸

سلام
آقای عرفان
مقاله فوق را به دقت مطالعه نمایید، راهنمایی لازم ارائه شده است

فاطمه پسندیده - دوشنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۵ - ساعت ۲۰:۲۰

سلام خسته نباشید.من چشمام ضعیف شده شماره چشمام ب 1/5 رسیده .دوست ندارم عینک بزنم،دکترم گفته میتونم جراحی کنم.میخواستم بدونم با کمک طب سنتی میتونم شماره چشمام رو کم کنم؟

ناشناس - شنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۵ - ساعت ۱۶:۲۱

چشم های من ضعفشان ۳یا۴ است چه قطره های استفاده کنم آیا فقط قرص ویتامین بخورم خوب است ممنون

فاطمه - سه شنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۵ - ساعت ۰۰:۴۹

سلام من دختر 2ساله دارم که چشماش ضعیف یکی 1.5 ودیگری 3.5 میباشد ودکترا گفتن البنیسم امکان اینک خوب بشه هست چکاری انجام بدم ممنون

مدیریت سایت - چهارشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۵ - ساعت ۰۹:۰۶

سلام
در مقاله فوق دستورات تقویت چشم ذکر شده است؛ برای نتیجه گیری بهتر می توانید تحت نظر طبیب طب سنتی درمان خود را پیگیری نمایید
با آرزوی سلامتی

انا - یکشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۵ - ساعت ۲۱:۳۷

من مشکل مگس پران دارم تروخدا کمک کنین چطوری باید مشکلمو حل کنم

مدیریت سایت - سه شنبه ۱ دی ۱۳۹۵ - ساعت ۰۸:۵۸

سلام
در رابطه با مگس پران چشم به کانال تلگرام مراجعه کنید

مکرم - سه شنبه ۱ دی ۱۳۹۵ - ساعت ۱۰:۱۸

پدرم روی هر دو قرنیه چشم خود یک لایه سفید (مثل لکه و تور) دارد که باعث تاری دید بسیار شدید آن شده و هر روز این تاری دید بیشتر می شود، یکبار پیوند قرنیه چشم را برای یکی از چشم هایش انجام دادیم، افاقه ای نکرد، لطفاً راهنمایی کنید. ممنون

مهدی - پنج شنبه ۲ دی ۱۳۹۵ - ساعت ۱۲:۰۱

سلام یک شالازیون غیرچرکی دارم روی پلک بالا - دکتر میگه عفونت باکتریایی و قطره چشمی کلوبیوتیک داده و سفیکسیم 400 - و گفت دو هفته عفونت خوب بشه عمل جراحی
من که عفونت چرک روان ندیدم یعنی اگرم باشه احتمالا عفونت خشکه من از جراحی میترسم برای رفع عفونت آب پیازو که گفتید چشمو نمی سوزونه؟ و اب پیاز باید در لحظه گرفته یا استعمال بشه؟ یا میشه گرفت و گذاشت یخچال و هر روز کمی استفاده کرد؟ و برای رفع شالازیون کیستی بالای پلک غیر از روش جراحی راهی برای خروج چربی تجمع کرده میوبین ها نیست؟ هر راهی غیر جراحی؟ حدود 4 ماه گذشته اوایل کمتر بود ژنتومایسین ده روز اثر نکرد و از طب غربی خسته شدم فکر میکردم خود به خود خوب میشه ولی نشد

مدیریت سایت - یکشنبه ۱۲ دی ۱۳۹۵ - ساعت ۰۹:۳۶

سلام
آقای مهدی
بهتر است زیر نظر طبیب طب سنتی دارو مصرف شود؛ در هر صورت مصرف آب پیاز و آب لیمو ترش منعی ندارد و سوزش ایجاد می کند که این طبیعی است. بهتر است تازه به تازه تهیه شود

سعید - چهارشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۵ - ساعت ۱۲:۵۱

پسری زال هستم 28 سالمه به خاطر زال بودن مشکل ضعیفی چشم دارم دکتر ها میگن مشکل از شبکیه چشمه که خیلی ضعیفه چه درمانی برام پیشنهاد می کنید؟ به نظرتون سنگ سرمه اثمد میتونه کمک کنه ؟

سمیرا - چهارشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۵ - ساعت ۱۴:۲۶

با سلام خسته نباشین من ۲۰سالمه چشمام راست۱/۷۵وطرف چپ ۲میباشند رفتم دکتر گفته استیگمات ممنونم راهنماییم کنین.

مدیریت سایت - یکشنبه ۳ بهمن ۱۳۹۵ - ساعت ۱۰:۵۲

سلام
آقای سعید
به طور کلی شما باید از داروهای تقویتی چشم استفاده کنید تا ضعف چشمتان بیشتر نشود و صورت اثمد اصل نیز مناسب است

بهمن - دوشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۵ - ساعت ۱۴:۵۲

با سلام بنده جوانی 33 ساله هستم مدت چهار ساله دچار خشکی شدید چشم شدم. و از این بابت بسیار اذیت میشم . حتی بعضی موقع دیدم رو هم تار یا دوبین میکنه. آیا درمان خاصی برای خشکی چشم دارید . اگه راهنمایی بفرمائید ممنونتون میشم.

hamid reza - جمعه ۸ بهمن ۱۳۹۵ - ساعت ۲۳:۰۸

سلام.جناب من دو سوال دارم:1-من چشام ضعیفه و بیشتر روزم عینک میزنم اما همش چشم درد میگیره و باید مالشش بدم ،راهکار چیه 2-ضعیفیه چشام 0.5و0.75 از نوع آستیگمات هستش،برای درمانش راهکاری دارید؟ ممنون میشم جواب سوالامو بدید

محمد - جمعه ۸ بهمن ۱۳۹۵ - ساعت ۲۳:۴۹

با
عرض سلام و خسته نباشید خدمت شماکه با صبر و شکیبایی به سوالات ما پاسخ می دهید اما بعد. من چند سال پیش دچار سانحه شدم و چشم چپم شبکیه اش آسیب دیده و بعد از چند. عمل جراحی و استفاده از لنز است دید آن به چهل درصد رسیده می خواستم بدونم آیا راهکاری برای درمان و افزایش دید بنده وجود دارد لطفا جواب سوالم را بدید.

حمید - شنبه ۹ بهمن ۱۳۹۵ - ساعت ۱۸:۵۳

ضعیفی چشام ۰.۵و۰.۷۵ صدمه و آستیگماته،راهی واسه درمان ضعیفیم هست؟

نگین - جمعه ۱۵ بهمن ۱۳۹۵ - ساعت ۲۱:۲۸

باسلام و درود و خسته نباشید
برای درمان ناخونک چشم چه راهی پیشنهاد میدین؟وایا اصلا درمان قطعی دارد؟ شوهرم دراثر نقشه برداری در بیابان و وزیدن باد تند و خشک در چشمها دچار ناخونک چشم شده . لطفا راه درمان بگید
باتشکر🙇❤

مدیریت سایت - شنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۵ - ساعت ۱۳:۵۴

سلام
در رابطه با درمان انواع بیماری ها خصوصاً بیماریهای چشم بهتر است زیر نظر طبیب طب سنتی دارو مصرف شود؛ ارائه درمان از این طریق وجود ندارد.
در این مقاله به طور کلی به این موضوع پرداخته شده و راهکارها از منظر طب سنتی در حد عموم ارائه شده است.

عباس محسنی - یکشنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۵ - ساعت ۲۰:۴۳

سلام ودرودبر شما بزرگواربرای مطالب خوب اتان...
وسلام بر سید محمد موسوی برای کتاب خوبشان...
آیابرای درمان بیماری شب کوری(بیماری شبکیه آرپی) راهی وجود دارد؟!وچنددرصدمی توان درمان یاپیشگیری ازطب شمابهره برد؟؟؟
ازراه دورمیتوانیدنسخه تجویزکنیدچون شهرستان هستم.
باسپاس فراوان.

هلما - دوشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۵ - ساعت ۲۰:۴۸

با سلام ۲۱ ساله هستم تازگی چشمام ۷۵ صدم ضعیف شده لطفا اگه مطمن هستین این درمانها مفید هستن انجام بدم اگه کسی نتبجه گرفته بگه لطفا از عینک متنفرم

عبدالسلام جوادی - دوشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۵ - ساعت ۱۳:۵۱

سلام
من تنبلی چشم راست دارم ۲۳سالمه ایادرمان واسش هست ممنونم

سمیرا - چهارشنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۵ - ساعت ۱۱:۱۶

سلام خسته نباشید من 23سالمه و سفیدی چشمام یکم قرمزه وقتی میرم بیرون بدتر میشه شماره چشمام 1.75هست چیکار کنم آیا باید از قطره استفاده کنم یا حجامت مخصوصا واسه قرمزی چشام

حمیدرضا - چهارشنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۵ - ساعت ۱۷:۵۱

سلام.چندین باره میپرسم اما جواب نمیگیرم تورو خدا جوابمو بدید.من 15سالمه چشام 0.5و0.75 ضعیفه.ایا راهی واسه درمانش دارید یا میتونم تحت نظرتون قرار بگیرم؟؟لطفا جواب بدید.مرسی

مدیریت سایت - شنبه ۷ اسفند ۱۳۹۵ - ساعت ۱۵:۵۸

آقای عباس محسنی
سلام
در طب سنتی برای شب کوری راه کار وجود دارد، ولی نمی توان درصد جوابدهی به درمان را مشخص کرد. با توکل بر خدا می توانید زیر نظر طبیب طب سنتی شروع کنید ان شاءالله جواب بدهد

مدیریت سایت - شنبه ۷ اسفند ۱۳۹۵ - ساعت ۱۵:۵۹

خانم سمیرا
سلام
از حجامت در این رابطه می توانید استفاده کنید، بهتر است همراه با پاکسازی و استفاده از قطره عناب باشد

مدیریت سایت - شنبه ۷ اسفند ۱۳۹۵ - ساعت ۱۶:۰۲

سلام
لطفاً مقاله را با دقت مطالعه نمایید؛ برخی سوالات تکراری می باشند و جواب در مقاله پاسخ داده شده است.
با آرزوی سلامتی

رسول - دوشنبه ۹ اسفند ۱۳۹۵ - ساعت ۱۲:۰۸

با عرض سلام و خسته نباشید. من امروز رفته بودم دکتر که دکتر به من گفت چشمات کمی ضعیفه وکمی هم استیکمات دارم (چشم هام جزئی ضعیفه)و چون من میخوام خلبان بالگرد شم چشم برام خیلی مهمه میخواستم بدونم چکار کنم که چشم هام کامل کامل قوی بشن و بتونم از امتحان چشم پزشکی در بیام ممنون میشم هرچه سریع راهنمایی کنین

مدیریت سایت - سه شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۵ - ساعت ۰۹:۳۴

سلام
در مقاله به صورت کامل توضیح داده شده است، می توانید به طبیب طب سنتی مراجعه کنید

سمیه - جمعه ۱۳ اسفند ۱۳۹۵ - ساعت ۲۱:۴۳

سلام وقتتون بخیر با تشکر از سایت بسیار خوبتون دختر من ۱۴سالشه والان تقریبا چهار ساله از عینک استفاده میکنه وسه ماه پیش واسه معاینه رفته بود هر چشمش یک نمره ضعیفتر شده بود بعد الان هم میگه دوباره چشمش انگار ضعیف شده الان شماره چشمش ۲/۷۵ هست ایا با استفاده از این داروها ی گیاهی چشمش خوب میشه ؟؟؟

علی - سه شنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۵ - ساعت ۱۳:۱۳

سلام.بنظرتون خوردن یک لیوان آب هویج در روز میتواند ضعیفی خفیف چشم را درمان کند؟باتشکر

غلامرضا قربانی - یکشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۵ - ساعت ۲۲:۲۰

من ۳۲ سال دارم چشم راست من ازبچهگی تبلیه چشم داشت که هیچ کس نفمیده حتا دکتر الان چشم راستم خیلی ضییف مبینه لطفن راهنمایی کنید که می شه کاری کرد ممنون

یاسر - سه شنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۵ - ساعت ۱۷:۰۸

با عرض سلام و خسته نباشید
برای خانم باردار در هفته 34 که دارای علائمی شبیه سرماخوردگی به همراه آبریزش از بینی و چشم ، چه درمانی را پیشنهاد می کنید؟
با تشکر

ناشناس - پنج شنبه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ساعت ۰۲:۴۷

سلام دخترم شش سالشه یه چشمش دو وهفتادوپنج وچشم دیگرش دو ونیم هست عینک میزنه میخواستم ببینم امکان خوب شدنش هست که نمره چشمش صفر بشه واگر امکان داره چگونه

حسین - شنبه ۹ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ساعت ۱۸:۲۹

سلام
عمل لازک انجام دادم حالابعدازدوسال چشمم حالت تاری دید وخارش ونیم نمره چشمم ضعیف شده چه کا کنم بر ای رفع مشکل وتقویت دیدممنون

مهدی - یکشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۶ - ساعت ۱۴:۲۰

باسلام جوانی 18ساله هستم می خواستم بدونم در طب سنتی نور چشم تقویت می شود وبر مگردد

زهرا - یکشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۶ - ساعت ۱۲:۱۰

سلام می خواستم بگم اگر به دستورات زیر عمل کنم چشمام صددرصد خوب می شن؟

ناشناس - سه شنبه ۹ خرداد ۱۳۹۶ - ساعت ۲۱:۱۸

سلام چطوریه ریمل تقویتی دست ساز درست کنیم که بجای ریمل آرایشی استفاده بشه هم مژه هامثله ریمل آرایشی زیباباشه هم برای چشم خوب باشه

ابوالفضل - شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۶ - ساعت ۱۷:۲۰

با سلام
می خواستم بدونم نزدیک بینی چشم رو میشه با روشی بدون جراحی لیزیک و ... و صرفا با تکیه بر روشهای طب سنتی رفع کرد؟

مامان فردین - جمعه ۲۶ خرداد ۱۳۹۶ - ساعت ۱۷:۵۸

خسته نباشید
پس۳/5ساله دارم که به تازگی متوجه شدیم آستیگمات بانمره ۳و۲/۷۵دارد و دکتر براش عینک تجویز کرده میخاستم اگه راهی درمانی داره تا سنش کمه انجام بدیم چون به زور از عینک استفاده میکنه.

nina - یکشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۶ - ساعت ۰۳:۱۲

سلام مادرم ۴۰ سالشه و دچار پیری چشم شده مطالبتون رو خوندم ولی چون میترسم که هر چیزی ممکنه به چشم مادرم آسیب بزنه ممنون میشم یه قطره ی عالی و بدون ضرر رو بهم بگین تا برای مادرم بزنم

مدیریت سایت - دوشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۶ - ساعت ۱۰:۳۶

سلام
با عرض پوزش از جواب دادن به سوالات تکراری معذوریم
در مقاله راهنمایی های لازم شده است و در قسمت نظرات به سؤالات جواب داده شده مراجعه کنید، بهتر است جهت درمان زیر نظر طبیب حاذق طب سنتی قرار بگیرید.

مدیریت سایت - دوشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۶ - ساعت ۱۰:۳۹

سلام
برای تقویت و نور چشم از قطره عناب و انزروت می توانید استفاده کنید، باز هم تأکید می کنیم با توجه به توضیحات داده شده بهتر است همراه با پاکسازی مزاجی باشد.

مدیریت سایت - دوشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۶ - ساعت ۱۰:۳۹

سلام
خانم نینا
از قطره انزروت و سورمه می توانید استفاده کنید.

مهدی۳۴ - سه شنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۶ - ساعت ۰۶:۱۴

سلام من ۶سال قبل عمل تزریق به دلیل خون ریزی شبکیه انجام ‌‌‌‌ داده ام الان سه ساله فشار چشمم بالا رفته چشم راستم رو یک سال پیش جراحی کردم ولی باز هم فشارش رفته بالا از قطره های خارجی الفاگان کوزوپت وترلواتان استفاده میکنم ولی بازم فشار چشمم بالا ست میشه منو راهنمایی کنید

مدیریت سایت - شنبه ۳ تیر ۱۳۹۶ - ساعت ۰۵:۱۳

سلام
باید تحت نظر دارو مصرف کنید و زالودرمانی انجام دهید 3 مرحله؛ در صورت تمایل می توانید به مؤسسه مراجعه نمایید

س - شنبه ۳ تیر ۱۳۹۶ - ساعت ۱۰:۰۱

با سلام
مادرم چندین ساله که دیابت دارند و روی دو چشمشون تاثیر گذاشته نزدیک 11 ساله که چشماشون مشکل پیدا کرده . دید یکی از چشماشون تقریبا از دست داده دکترشون میگند که عصب چشمشون ضعیف شده . میشه براشون کاری کرد که این عصب قوی بشه بیارمشون موسسه خدمتتون؟میتونم امیدوار باشم ؟

فریبرز - پنج شنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۶ - ساعت ۲۰:۴۳

سلام و خسته نباشید من چشمام ناراحت بود چشم پزشک مراجعه کردم دکتر شبکیه گفت بیماری بست داری ژنتیکی هستش درمانی براش وجود نداره اگه بیشرفت کنه باید تزریق کنی مشکل من اینجاست که وقتی غذاهای سنگین میخورم مثلا پیتزا یا کالباس یا سوسیس یا پرخوری میکنم چشمام درد میگیره بیماری اون موقع هستش که پیشرفت میکنه مشکل من از معدم هستش که رو چشمام تاثیر میذازه ؟

امنه - شنبه ۷ مرداد ۱۳۹۶ - ساعت ۰۰:۲۴

من مطالب زیادی در مورد درمان ضعیفی چشم خوندم ولی تاثیر نداشتن .تو همه ی این مطالب سرمه بوده ولی نمی دونم واقعا تاثیر داره یا نه.اگر کسی تاثیرشون رو دیده به منم اطلاع بده.

zahra - پنج شنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۶ - ساعت ۱۲:۵۲

سلام خسته نباشید . من ١٥ سالمه پارسال متوجه شدیم که هر دو چشم من ١ نمره ضعیف شده و دکتر بهم عینک داد منم اصلا از عینک زدن خوشم نمیاد و فقط زنگ ریاضی یا زمانی که تلویزیون نگاه میکنم عینک میزنم با این حال اصلا حس خوبی ندارم... هر روز احساس میکنم چشمام ضعیف تر شده خیلی نگرانم...پدرم هم از نوجوانی از عینک استفاده میکردن و مادرم هم ٤ سالی میشه که چشماشون ضعیف شده
میخواستم ببینم ممکنه که چشمای من به حالت اول برگرده یا ضعیف تر از این نشه؟!...تو رو خدا کمکم کنین

مارال حسینی - دوشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۶ - ساعت ۱۹:۴۹

چشمام خیلی ضعیفه .نمره۵..چکار کنم؟
از این موضوع خیلی ناراحتم.میترسم کلا بیناییمو ازدست بدم.عینک هم میزنم اگه نزنم تار میبینم

ranesh - دوشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۶ - ساعت ۱۵:۱۰

سلام خسته نباشین میخواستم بدونم آیا درمانی برای شب کوری وجود داره لطفا راهنمایی کنین

مدیریت سایت - سه شنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۶ - ساعت ۱۳:۲۰

سلام
لطفاً مقاله را با دقت مطالعه نمایید و جهت درمان باید به طبیب حاذق طب سنتی مراجعه نمایید از این طریق امکان ارائه روش درمانی برای هر شخص نمی باشد و به طور کلی اصول طب سنتی در تقویت چشم ذکر شده است.

مدیریت سایت - سه شنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۶ - ساعت ۱۳:۲۰

سلام
در رابطه با شب کوری روش درمانی از طریق طب سنتی وجود دارد ولی در همه افراد ممکن است درمان قطعی نباشد، در حین مصرف دارو مشخص می شود

طاهره - یکشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۶ - ساعت ۲۱:۳۸

سلام خسته نباشید ببخشیدمن چشمام گاهی قرمزمیشه مخصوصاموقع مطالعه وکارباگوشی.دکتررفتم گفت تورم غده اشکی داری. من باید چیکارکنم ازچی استفاده کنم که خوب شم

احمد - یکشنبه ۵ آذر ۱۳۹۶ - ساعت ۲۲:۳۶

سلام من چند وقتی دچار مریضی چشمی msrشده ام پیشنهاد شما برای درمان چیست

مدیریت سایت - سه شنبه ۵ دی ۱۳۹۶ - ساعت ۱۲:۵۹

سلام
خانم طاهره و آقای احمد باید به پزشک مؤسسه یا پزشک طب سنتی مراجعه نمایید، از این طریق امکان ارائه درمان وجود ندارد

حبیب الهی - جمعه ۱۵ دی ۱۳۹۶ - ساعت ۲۱:۱۱

با سلام . سه هفته است که بار ها به متخصص چشم مراجعه کردم ولی هنوز راه درمانی برای معالجه پیدا نشده و میگن عفونت ویروسی است خودش برطرف میشه .چشمم قرمز . ورم در هر دو پلک بالا و پاینن حالت سوزن زدن در چشم . و این اواخر تاری دید دارم . دارو ها را سر وقت انجام میدهم . ذوستان پیشنهاد میدن کود الاغ را دود بذهم . و.... لطف کنید راهنمایی کنید ..

مدیریت سایت - شنبه ۱۶ دی ۱۳۹۶ - ساعت ۱۱:۱۹

سلام
از دود عنبرنسارا همراه با اسفند می توانید استفاده کنید؛ بعلاوه شستشوی چشم با قطره عناب در طول روز و شستشو با دم کرده آویشن و گل ختمی یا شستشو با عرق مرزنجوش

رضوان - یکشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۶ - ساعت ۱۶:۱۷

سلام باتشکر از مقاله خوبتون پسر من شش سال داره وتو سنجش مدرسه گفتند که استیگمات خفیف داره بین نیم تا یک هست.آیا لزومی برای استفاده عینک هست وایا اصولا عینک درمان میکند؟؟؟؟از وقتی عینک میزاره اصلا بدون عینک خیلی چشماش اذیت میشه درحالی که قبلنا اصلا ما متوجه نمیشدیم چشماش زود خسته میشه .ضمنا پسرم خیلی کارهای چشمی مثل نقاشی ودیدن فیلم انجام میده.کدام روش درمان رو شما توصیه میکنید؟؟؟؟
؟اصلا دوست ندارم عینک بزنه ومیترسم چشماش بدتر بشه.اگه نزنه مشکلی پیش میاد؟؟

حسین - چهارشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۶ - ساعت ۲۱:۳۶

من چشمام خوب نمی بینن واقعا جان بابات خیلی جواب میده

مدیریت سایت - شنبه ۱ بهمن ۱۳۹۶ - ساعت ۱۱:۵۳

سلام
توصیه به عدم استفاده از عینک نمی کنیم؛ ولی از دستورات ارائه شده که بهتر از زیر نظر طبیب طب سنتی انجام شود جهت پیشگیری از روند ضعف چشم و تقویت چشم استفاده کنید تا از استفاده از عینک بی نیاز شوند.
باز هم تأکید می کنم عدم استفاده از عینک بدون استفاده از تمهیدات طب سنتی زیر نظر طبیب توصیه نمی شود

رضوان - شنبه ۷ بهمن ۱۳۹۶ - ساعت ۱۸:۳۵

با سلام وسپاس از راهنمایتون
با توجه به سن پسرم که شش سال داره شما کدام درمان عمومی این مقاله رو برا استیگمات چشمش توصیه میکنید؟؟
ما تو شهرمون پزشک با مهارت طب سنتی که درمورد چشم کار کنه سراغ نداریم
ضمنا من چند شب تو چشماش مخلوط دم کرده رازیانه وخیلی کم مخلوط با عسل با آب می ریختم به توصیه یکی از دوستان که آشنا به طب سنتی بودند .پسرم حس خوبی داشت ومیگفت مثل قبل اذیت نمیشم..نظرتون چیه؟؟

sh.m - دوشنبه ۹ بهمن ۱۳۹۶ - ساعت ۱۹:۵۵

سلام
ببخشید هر کدام از چشگهام دو است.
و سرمه اثمد دارم.
آیا با ریختن آب پیاز و کشیدن هر شب سرمه مشکل رفع می شود؟
کدام پاکسازی را پیشنهاد میکنید؟
ممنون از شما

مدیریت سایت - دوشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۶ - ساعت ۱۱:۲۲

سلام
خانم رضوان
می توانید به صورت تلفنی با مؤسسه در این رابطه تماس بگیرید و از همان طریق پیگیری نمایید
مؤید باشید

سجاد - جمعه ۲۷ بهمن ۱۳۹۶ - ساعت ۰۷:۳۲

سلام میخواستم ببینم برای مگس پران هم درمانی هست متشکرم

مدیریت سایت - شنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۶ - ساعت ۱۲:۵۶

سلام
بله می توانید مطلب مگس پران را در کانال تلگرام مؤسسه جستجو نمایید

لیلا - دوشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۶ - ساعت ۲۲:۱۷

سلام پسرمن هفده سالشه دچار نیستاگموس مادرزادیه ،وروز به روز داره چشمهاش ضعیف تر میشه فوق العاده باهوشه و در مدرسه نمونه درس میخونه اما اخیرا بخاطر ضعیف شدن مدام چشمهاش داره افسرده میشه و مثل سابق تلاش و شوق درس و زندگی رو نداره بخدا یک دنیا غم روی دلم نشسته اما بهش دائم امید میدم دیگه دارم از غصه از درون ویران میشم .ایا برای درمان نیستاگموس درمانی در طب اسلامی هست ؟خواهش میکنم راهنمایی کنید

مدیریت سایت - پنج شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۶ - ساعت ۱۲:۴۴

سلام
نمی توان گفت درمان صددرصد دارد ولی می توانید زیر نظر موسسه داروهای پاکسازی و سپس تقویتی مغز و چشم را شروع کنید به تقویت بینایی خیلی کمک می کند ولی درمان نیستاگموس را نمی توان گفت باید طی مصرف داروها نتیجه ای که حاصل می شود زیر نظر گرفت
با آرزوی سلامتی

مهرشاد - چهارشنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۶ - ساعت ۱۹:۵۱

سلام من 16سالمه و چشمان خسته است و چشمم از راه دور خیلی کوچک وتاریک ایت به طوری که دیده نمی شه اگه یه راه حل برام شرح دهید ممنون میشوم

حمید - دوشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۷ - ساعت ۰۱:۰۸

با سلام
لطفا اگه اینو دیدید حتما جواب بدید
من ۱۷سالمه.جفت چشام نیم دهم ضعیفه
من قطره انزروت و زعفرلنو تهیه کردم،سرمه میکشم
روزانه یک لیوان آب هویج میخورم و از آب پیازم استفاده میکنم
حالا با ابن اوصاف چشام خوب میشه؟زمان استفاده ازینا تا چه مدتیه؟
خونگیریم بکنم حل میشه همه چی؟؟

مدیریت سایت - سه شنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۷ - ساعت ۱۱:۲۶

سلام
بستگی دارد به نحوه اثر بخشی داروهای تقویتی بر شخص شما به همین خاطر زمان نمی توان اعلام کرد. و اینکه آیا شما قبل از مصرف داروهای تقویتی پاکسازی انجام داده اید یا خیر! زیرا پاکسازی در اثر گذاری بهتر داروهای تقویتی تأثیر بسزایی دارد

محمد مهدی - دوشنبه ۵ فروردین ۱۳۹۸ - ساعت ۱۳:۲۸

با سلام من 16سالمه نمره چشم هام 1.25 آیا میشه کاملا برگرده یا اینکه ممکنه با استفاده از موارد بالا چشمم ضعیف تر بشه؟

مدیریت سایت - پنج شنبه ۸ فروردین ۱۳۹۸ - ساعت ۱۳:۳۲

سلام
بله می توانید اقدام کنید، حداقل اگر دید چشم طبیعی نشود ولی ضعف آن بیشتر نمی شود و تقویت می شود

امیر اوچمن از مریوان - دوشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۸ - ساعت ۲۱:۰۶

مرسی از مطلب هاتون موفق باشید

tiam - جمعه ۲ خرداد ۱۳۹۹ - ساعت ۱۳:۳۲

سلام ببخشید میخواستم ببینم ایا اگه هر روز اسپند دود کنیم و به چشمهامون بگیریم دوربین ما بهبود پیدا میکنه؟

الهام - یکشنبه ۴ خرداد ۱۳۹۹ - ساعت ۰۱:۵۲

با سلام و خسته نباشید من ۲۷ ساله هستم شماره چشمم ۱۴ هست رفتم دکتر عکس از چشمم گرفتن و گفتن نمیتونم هیچ عملی روی چشمم انجام بدم گفتن زاویه دیدم تنگه ایا راه درمانی واسه ضعیفی چشم یا باز شدن زاویه دید وجود داره تو رو خدا جواب بدین لطفا