محل تبلیغات

تشکیل شورای عالی طب پایه ایرانی-اسلامی

تاریخ ثبت
شنبه ۹ دی ۱۳۹۱

بسمه تعالی

از این پس شورای عالی طب پایه ایرانی-اسلامی متشکل از برجسته ترین اساتید طب سنتی کشور در مورد مباحث طب سنتی اظهار نظر می‌کنند.
در گردهمایی سراسری پزشکان و علمای طراز اول طب سنتی که در روز پنج شنبه مورخ 7/10/1391 در تهران برگزار گردید، آقایان استاد حسین خیراندیش، استاد سید محمد موسوی، دکتر محمد عزیز خانی، دکتر حسین روازاده، دکتر غلامرضا کردافشاری، دکتر مهدی فهیمی، دکتر کیومرث پرما، دکتر محمد دریایی، استاد ناظریان و برخی دیگر از اساتید مطرح در جامعه‌ی طب سنتی طی سخنرانی‌های خود بر وحدت نظر اساتید طب سنتی تأکید نمودند و مسائل علمی و تخصصی مربوط به اصول پایه طب سنتی را مورد بحث و بررسی قرار دادند.
سخنرانان همگی از عملکرد دوگانه سیستم پزشکی کشور در رابطه با مکاتب طبی از جمله طب سنتی ایرانی-اسلامی انتقاد به عمل آوردند و بخصوص از شبکه خبر صدا و سیما بخاطر طرح طب سنتی به صورت یکطرفه و از منظر مخالفین طب سنتی انتقاد کردند.
سپس برای انتخاب هیأت علمی طب سنتی ایران انتخابات به عمل آمد و 17 نفر بعنوان هیأت علمی تعیین شدند که 8 نفر آنان اعضای اصلی هیأت علمی و 9 نفر به عنوان معاونین هیأت علمی منصوب گردیدند.
این گردهمایی نقطه‌ی عطفی در تاریخ طب سنتی ایران در پنجاه سال اخیر بشمار می آید که در آن تقریباً تمامی اساتید حاذق و مسلط در علوم طبی بومی کشور حضور داشتند.
این گردهمایی و تشکل به عنوان شورای عالی طب پایه ایرانی-اسلامی نامگذاری گردید.

منبع خبر
روابط عمومی موسسه پژوهشی طب ایرانی و سنتی پیک شفا اصفهان
آلبوم تصاویر
نظــــرات
نام

ایمیل   (نمایش داده نخواهد شد)
نظر