محل تبلیغات

در ماه مبارک رمضان چی بخوریم و چی نخوریم؟

تاریخ ثبت
سه شنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۵


نقدی بر برنامه پخش شده در چند روز قبل برنامه نسخه و اخبار سراسری شبکه یک/ 18خرداد

در ماه مبارک رمضان چی بخوریم و چی نخوریم؟

ناپختگی مدعیان طب سنتی یعنی معاونت سابق طب سنتی و خانم گزارشگری که توصیه می‏‏ کرد روزه داران از عرق شاه تره و عرق کاسنی در این ماه برای جلوگیری از عطش هنگام افطار و سحر استفاده کنند کاملاً مغایر با اصول طب سنتی است و می‏تواند برای سلامت روزه داران مخاطره آمیز باشد.
چرا این افراد فکر می‏ کنند که طب سنتی را خوب فهمیده‏ اند؟ چرا یک پزشک و یک گزارشگر صدا و سیما باید بجای یک حکیم آگاه و فهمیده و مجرب از تریبون مهم رسانه ملی استفاده نادرست کند؟
آنان که با مبانی طب سنتی آشنا هستند بخوبی می‏ دانند که عرقیات بسیار لطیف و نفوذ کننده هستند و به سرعت از طریق معده وارد کبد شده و بخاطر لطافت زیاد بدون تغییر خاصی از طریق کبد برای دفع از بدن به سمت کلیه‏ ها هدایت می‏ شوند لذا در شرایط خاصی برای برخی درمان‏ ها مورد استفاده قرار می‏ گیرند اما در ماه مبارک رمضان آنهم زمانی که با گرمای تابستان یا اواخر بهار تقارن پیدا می‏ کند کلیه‏ ها را به صورت غیر عادی فعال کرده و باعث تشدید خشکی در بدن می‏شود. درست است که عرقیات مایع هستند اما بسرعت جذب و دفع می‏ شوند و در هنگام روزه داری رطوبت بخش نیستند و برای روزه‏ دار می‏ توانند مضر باشند، چون مزاج روزه گرم و خشک است و علمای طب سنتی مدرات را در این شرایط موجب تشدید خشکی در اندام‏ ها و مفاصل می‏ دانند.
بنابراین خشکی برای روزه دار خوب نیست بلکه او باید به طور نسبی به سمت تری و خنکی میل کند تا بتواند سختی روزه در فصول گرم را بهتر تحمل کند در حالی که عرقیات با آنکه مایع هستند اما مستحیل به خشکی می‏ شوند. این مثال در مورد سرم‏ هایی که در بیمارستان‏ ها وارد عروق بیماران می‏ کنند بیشتر منطبق می‏ باشد. این سرم‏ ها خون را رقیق کرده و ادرار را زیاد می‏ کنند اما عوارض زیادی برای بیمار ببار می‏ آورند از جمله اگر بیمار سرطانی باشد یا درد مفاصل یا ام.اس و امثال آن داشته باشد در دراز مدت بدتر خواهد شد. همین عوارض می‏ تواند در اثر مصرف عرقیات گیاهی در ماه رمضان به طور نسبی ایجاد گردد.
برای کاهش تشنگی در حالت روزه به خصوص در گرما باید از میوه‏ های آبدار و سبزیجات استفاده کرد و از حجم غذاهای سنگین و چرب و گوشت کاست. اگر از داروی گیاهی یا عرقیات می‏ خواهید استفاده کنید باید همراه با دانه‏ ها و گیاهان لعابدار و رطوبت‏ های ژله‏ ای با طبیعت و مزاجی مناسب با مزاج روزه‏ دار استفاده نمود. لعاب‏ ها آب را تا مدتی در خود حفظ می‏ کنند و بتدریج آب را به سلول‏ های بدن می‏ رسانند و بدن روزه دار را در مقابل گرمی و خشکی مقاوم می‏ سازند. وقتی در رسانه ملی به روزه دار توصیه می‏ کنید عرق شاه تره و کاسنی بخورد مانند این است که شخصی که چند روز در بیابان گرفتار بی آبی شده ناگهان به آب برسد و تا می‏ تواند آب بخورد. همه می‏ دانند که این کار چقدر خطرناک است! پس مصرف عرق شاه تره و کاسنی و عرقیات دیگر بصورت انفرادی در مقیاس کمتر برای روزه داران مضر است مگر با شرایطی که عرض شد!
لازم است گزارشگر اخبار سراسری شبکه یک ساعت ۲۱ توصیه‏ های غیر حکیمانه خود را پس بگیرد چون موضوع کاملاً تخصصی و مربوط به سلامت مردم روزه دار است.
اگر توصیه می‏ کردید که افطار را با خرما و آب گرم باز کنند خیلی بهتر بود و یا حداقل در سحر از عرق با آب لیمو ترش تازه با دانه‏ های لعابدار از جمله تخم شربتی و قدومه و آب خنک یا شربت خاکشیر خنک و  امثال آن استفاده کنند حکیمانه سخن گفته بودید!  

توجه عزیزان روزه دار را به چند توصیه مهم جلب می کنیم:
  • آیا می‏ دانید مصرف روغن‏ های مایع و جامد در ماه مبارک رمضان بیشتر از ماه‏ های دیگر باعث بیماری‏ های خطرناکی مانند سرطان می‏ شود؟! چون بیشتر جذب می‏ شود و تا اعماق بدن یا همان منطقه هضم چهارم نفوذ می‏ کند. وقتی مواد مضر به هضم چهارم برسد علاوه بر سرطان‏ ها بیماری‏ های ژنتیک بیشتر شیوع می‏ یابد و ما شاهد تولد نوزادان ناقص و بیمار بیشتری خواهیم بود.
  • آیا می‏دانید مصرف زولبیا و بامیه و گوش فیل و شیرینی‏ جات قنادی چون که با روغن‏ های مایع و جامد و روغن‏ های سرخ کردنی تهیه شده در ماه مبارک رمضان بیشتر از ماه ‏های دیگر تولید بیماری‏ های صعب‏ العلاج و لاعلاج می‏ کند؟ سیستم تغذیه کشور که مقلد محض غربی‏ هاست ماه مبارک را که باید ماه سلامتی باشد به ماه بیماری‏ ها تبدیل کرده است. پس روزه داران سعی کنند در این ماه از غذاهای طبیعی استفاده کنند.
  • در ماه مبارک رمضان از مصرف نان‏ های صنعتی و نان‏ های بدون سبوس خودداری کنید زیرا این نان‏ ها باعث کندی حرکت مواد غذایی در دستگاه گوارش شده و باعث افزایش سموم در خون خواهد شد از طرف دیگر نان‏ های صنعتی و نان‏ های اروپایی و فانتزی سطح جذب ویتامین‏ ها و مواد معدنی را کاهش می‏ دهند.
  • آیا می‏ دانید فراورده‏ های لبنی مانند ماست و شیر و دوغ و روغن حیوانی در ماه مبارک رمضان باعث طول عمر و سلامتی می‏ شد؟ اما اکنون شیر و ماست و سایر فراورده‏ های لبنی بخصوص در ماه مبارک رمضان باعث افزایش بیماری‏ ها در ماه‏ های بعد می‏ شود؟ پس با دقت بنگربد چه تغییری در سبک زندگی ما رخ داده است! آیا دست‏ های پنهانی را در پشت صحنه‏ های زندگی مسلمانان حس نمی‏ کنید؟؟!!......
منبع خبر
دست نوشته های استاد سید محمد موسوی
نظــــرات
نام

ایمیل   (نمایش داده نخواهد شد)
نظر