محل تبلیغات

گوشت؛ مقوی برای افراد ضعیف

تاریخ ثبت
سه شنبه ۸ بهمن ۱۳۹۲

هوالشافی

گوشت؛ مقوی برای افراد ضعیف
گوشت قرمز موجود در حلیم گندم از آنجایی که به صورت آب پز تهیه می شود روش مطلوبی برای طبخ محسوب میگردد. و از خواص آن می توان به منبع اصلی آن که آهن است اشاره کرد در عین حالی که به خوبی جذب بدن شده و خونساز است. از این رو برای افراد به ویژه زنان باردار و کودکان در حال رشد و بلوغ مناسب است. همچنین پروتئین که از دیگر منابع مهم در آن است، بخاطر کیفیت بالای این منبع برای افراد بخصوص در سنین رشد و نیز سالمندان مفید است. اما بهتر است چربی های واضح گوشت را قبل از پخت از آن جدا نمود و از گوشت خالص بدون چربی استفاده کرد. در صورتی که شخص دچار ضعف و سستی بدن شد، می تواند در این نوع حلیم به جای گوشت گوسفند از گوشت میش و نیز شیر استفاده کند، به گفته موسوی، محقق، درمانگر طب سنتی و عضو هیات جامع طب ایرانی اسلامی اگر فردی در قلب و یا هر جای بدن خود احساس ضعف کرد، بهتر است گوشت میش به همراه شیر بخورد که در این صورت هر بیماری و ناراحتی از تن او بیرون می رود و به بدن نیروی تازه می دهد. علاوه بر اینکه منجر به استحکام لثه خواهد شد و در ضمن موسوی معتقد است که این نوع حلیم از بهترین غذاها برای کودکان و افراد ضعیف به شمار می رود.
منبع خبر
روزنامه اصفهان زیبا، ۵ بهمن ماه سال ۱۳۹۲، شماره ۲۰۱۰
نظــــرات
نام

ایمیل   (نمایش داده نخواهد شد)
نظر

ناشناس - پنج شنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۳:۱۰

سلام از بچگی خیلی کم پیش اومده گوشت بخورم الان هم خوشم نمیاد یه سری علائم مثل عصبانیت, زود رنجی, تحمل نکردن سر و صدا, افسردگی, بیخوابی طویل المدت مربوط به اونه یا فرق داره اگه میشه طریقه مصرف گوشت واسه یه آدمی مثل من رو توضیح بدین .

مدیریت سایت - یکشنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۰:۴۵

سلام
مصرف کم گوشت قرمز عوارضی دارد که می توانید موارد فوق هم باشد ولی باید تحت درمان هم قرار گیرید.

ناشناس - یکشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۹:۲۳

بآ سلام فرزندی یازده ساله دارم که بسیار ضعیف ولاغر است قرص های روی وویتامین نتونساند چندان به وزنش اضافه شودشما چه روش تغذیه ای راپیشنهاد میکنید متشکرم

مدیریت سایت - یکشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۲:۱۴

با سلام
جهت مشاوره می توانید با شماره 09131131872 تماس حاصل نمایید