محل تبلیغات

بخشی از سخنان استاد سید محمد موسوی در همایش طب کل نگر(مشهد93/12/8)

تاریخ ثبت
دوشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۳

 بی‌توجهی وزارت بهداشت به نخبگان طب سنتی

سیدمحمد موسوی از اصفهان نیز که با روشهای سنتی در درمان بیماری‌های سرطان حاذق است، در این همایش گفت: سلولهای سرطانی خیلی زود رشد و از جایی به جای دیگر کوچ می‌کنند، اما در طب سنتی، بستر بیماری از بین می‌رود.  وی با بیان اینکه در این گونه بیماران تمام بدن مستعد بیماری است و با جراحی و نمونه برداری مشکل حادتر می‌شود، گفت: برای درمان این بیماران مزاج شناسی و درمان براساس آن از اولویت برخوردار است.

وی با اشاره به فرازهایی از قانون طب بوعلی سینا گفت: با سرطان اگر جنگیدی بر تو غلبه خواهد کرد.

وی با انتقاد از وزارت بهداشت و درمان به خاطر بی‌توجهی به نخبگان طب سنتی افزود: بسیاری از استادان و نخبگان طب سنتی که هر کدام سرمایه‌های ارزشمندی برای مملکت بودند بدون بهره‌برداری لازم اکنون زیرخروارها خاک مدفونند و با کسانی که صادقانه در این زمینه خدمت می‌کنند هم برخورد مناسبی ندارند و فقط در ظاهر از طب سنتی اسلامی حمایت می‌کنند!

وی افزود: طب جدید در بعضی موارد بسیار ساده حتی بیماری زردی کودکان را نمی‌تواند به درستی درمان کند و جهل را به عنوان علم به خورد مردم می‌دهد. وی گفت: بحمدا... طب سنتی حتی در درمان سرطان تومورهای مغز توفیق‌های بزرگی داشته است. البته در درمان بعضی از سرطانها هم ناکام بوده‌ایم که به تحقیق و پژوهش نیاز داریم.

قدس انلاین :در همایش «طب کل نگر» توسط طبیبان طب سنتی اسلامی عنوان شد؛ راه‌های غلبه بر سرطان

منبع خبر
قدس آنلاین
کلید واژگان
نظــــرات
نام

ایمیل   (نمایش داده نخواهد شد)
نظر

ناشناس - چهارشنبه ۵ فروردین ۱۳۹۴ - ساعت ۱۳:۱۴

بی زحمت یک سرچ و نظرسنجی داخل سایت بزارید