محل تبلیغات

درمانـهای مـوفق پیک شفا

بیمار با اظهار سردرد شقیقه مراجعه می کند که سالها تحت درمان شیمیایی قرار گرفته.
ابتدا براساس قانون کلی درمان همه بیماری ها خلط غالب بیمار شنایی می گردد و درجه آن مشخص شده و با توجه به اینکه خونرسانی به اعضای عالی بیمار ضعیف است لذا چینش دارو در پرونده بیمار به شرح زیر می باشد:
بیمار خانم 23 ساله که تمام بدن و سر و صورت و گردن و شکم و کمر و دستها و پاها دچار زخم های شدیدی اگزمایی به نام پزوریاسیس است.
در درمان این بیمار ابتدا خلط غالب را شناسایی کرده و سپس شدیدترین منضج سودا را بکار گرفتیم و بیمار را تحت پاکسازی قرار داده و هر روز با داروی آبزن پایه که در برنامه های درمانی ما مشهور است دستور حمام دادیم
بیمار آقایی69 ساله که سال ها دچار بیماری قند خون بوده است و در اثر ازدیاد قند خون پای چپ دچار زخم شده و چون عفونت آن را نتواسته بودند مهار نمایند در تهران به میزان یک سانت کف پاشنه را تراشیده بودند ولی باز هم عفونت نموده و زخم کنترل نشده و ناچار به قطع عضو از طرف اطباء تهران اتخاذ گردید.
درمان این بیمار با توجه به غلبه خلط غیر طبیعی که عبارت از خلط مرکب دم و صفرا بود پاکسازی نامبرده را با رژیم غذایی مخصوص قند و فشار خون اتخاذ نمودیم و هر روز حدود یک ساعت روی زخم پا کار را شروع نمودیم و داروهای شستشو دهنده زخم های دیابتی را برای شستشوی زخم و ضماد های مخصوص زخم های قانقاریا بکار گرفتیم.
بیمار دچار افسردگی و توهمات مالیخولیایی همراه با عدم تحرک، بی خوصلگی، اضطراب، گاه ترس و چاق شدن مفرط
می باشد
مزاج بیمار بلغم رسوب شده به نفع سودای سیاه بود و همین باعث درهم شدن اعصاب و فکر و به هم خوردن سیستم گوارش وی شده بود. مزاج خون کاملاً غیر طبیعی گشته و سودا و بلغم بورکی در خون افزایش غیر طبیعی یافته
در درمان این بیمار ابتدا پاکسازی مزاج غالب را صورت داده و در همان حال داروهای نشاط آور و ضد افسردگی را نیز در داروهای وی گنجانده.
بیمار با سابقه چند ساله زخم و خونریزی مقعد توأم با درد و سوزش و التهاب شدید می باشد.
درمان این بیمار با شناسایی خلط غالب با نام سودا و بلغم همراه با ترکیبات مشترکی از صفرای رسوبی به نفع سودا انجام گردید.
در درمان بیماری از شربتها و ملین های مخصوص در صبح و داروی قبل از ناهار و شام با توجه به میزان سردی و گرمی و تری بیمار و بعد از ناهار و شام داروی مشهور مسهل عام همراه با تعدادی از داروهای ویژه بواسیر همراه با رژیم غذایی مناسب این بیمار تجویز گردید.
بیمار با سابقه نازایی همراه با همسرش مراجعه نموده است.
شوهر ابتدا تحت درمان پاکسازی مجاری تناسلی قرار گرفت و سپس داورهای تقویت نیروی جنسی و رفع ناتوانی ها و نقص اسپرم تجویز گردید و خانم هم در ابتدا تحت درمان تعدیل مزاج کلی و تعدیل مزاج زهدان قرار گرفت.
بیمار 63 ساله با ناراحتی در ناحیه راست شکم مبنی بر وجود سنگ در کیسه صفرا به ابعاد 10 میلی می باشد.
درمان بر اساس سنگ صفرا تنظیم گردید و پیشنهاد عمل جراحی با توجه به مشورتی که با ما شد رد گردید و وی را تحت درمان 15 روزه قرار دادیم.
بیمار مذکور 3 تومور در مثانه داشته و اطباء امریکا و برخی پزشکان ایرانی توصیه نمودند که هیچ اقدامی در مورد این تومور انجام ندهد و سعی کند با آن مدارا نماید
در درمان این بیمار با شناسایی مزاج و خلط غالب بیمار درمان را با پاکسازی شروع کردیم آنگاه همزمان داروهای ویژه سرطان مثانه را با یک رژیم غذایی مناسب دردستور کار قرار دادیم
بیمار با سابقه 10 سال سردرد که از مصرف مداوم آنتی بیوتیک ها شکایت داشت و به دلیل عوارض داروها دچار کم خونی و ناراحتی معده نیز شده.
در درمان ایشان ابتدا خلط غالب این بیمار که بلغم خام و مقداری بلغم بورکی و شور بوده شناخته شد و دستور پاکسازی مزاج کلی و همزمان تخلیه سینوس ها صورت گرفت.
بیمار آقایی 42 ساله مبتلا به هپاتیت c در حالی که به سنگ کلیه نیز مبتلا می باشد.
درمان آن صبح ها منضج کبدی خاکشیر سکنجبین در حالت ناشتا و یک روز در میان 2 لیوان مخلوطی از عرق خارشتر و خارخاسک به حد جوش روی خاکشیر بجای صبحانه به اضافه داروی گیاهی سنگ شکن و داروی مشهور برای پاکسازی کبد و امعاء می باشد.
بیمار با علائم زردی شدید و عدم اشتها و کم خونی حاد و حالت تهوع و کاهش شدید وزن و عدم توان راه رفتن مگر با کمک دیگران که استسقاء حاد شناسایی شده که در درمان بیمار ابتدا منع مصرف مواد خام و یکسری از مواد غذایی در دستور غذایی بیمار قرارگرفت و سپس سیستم دارویی خوراکی تجویز گردید.
|◄ 1 ►|