محل تبلیغات

بواسیر

تاریخ درمان
دوشنبه ۱۵ خرداد ۱۳۸۵
بیماری: بواسیر
تاریخ مراجعه : 15 / 3 / 85
بیمار با سابقه چند ساله زخم و خونریزی مقعد توأم با درد و سوزش و التهاب شدید مراجعه نمود. درمان های شیمیایی در چند سال قبل ثمری نبخشیده بود. تا حدودی افزایش چربی خون داشت و وزن و قد بیمار تقریبا مناسب بود.
خلط غالب ایشان با نام سودا و بلغم عفونی همراه با ترکیبات مشترکی از صفرای رسوبی به نفع سودا شناسایی گردید. یبوست مزمن و گاه گاه سال های قبل و ضعف و قصور هضم مواد فاسدی را در کوژی کبد ایجاد می کند که این مواد به شدت مسموم و مضر برای همه اعضای بدن می باشد. کبد در اینجا با قدرتی که خداوند به او داده برای اینکه اعضای مهم بدن دچار مشکل حاد نشود اعضای کم ارزش تری را برای ارسال مواد بد گوهر وخبیث انتخاب می کند که یکی از این اعضا انتهای رکتوم می باشد. خون بواسیر حتی درمقیاس کم می تواند زیان های بیشماری ببارآورد بنابراین نظریه نباید جلوی این خونریزی و خروج چرک را گرفت. عمل جراحی و حتی پماد های آنتی هموروئید گیاهی نیز به دلیل امکان انسداد با این دید نباید قبل از درمان اساسی بواسیر استعمال گردد. حال به درمان این بیماری بنگرید:
تخم شربتی ، بالنگو ، بارهنگ از هرکدام مساوی گرفته مخلوط و ساعت حدود 10 صبح یک قاشق غذاخوری در یک لیوان آب بصورت شربت با شکر شیرین کرده میل شود.
یک تا 2 ساعت بعد 5 عدد انجیر خشک با 10 عدد آلوی بخارا در یک پیاله آب مخلوط کرده روز بعد صبح ناشتا میل می کنند. یک روز هم 5 عدد برگه هلو،  5 عدد برگه زردآلو، 5 عدد آلوبخارا را با هم مخلوط کنید.
داروی بیمار قبل از ناهار و شام با توجه به میزان سردی و گرمی و خشکی و تری بیمار عبارت بود از اسفرزه و تخم خرفه که با آب خنک - به دلیل اینکه اسفرزه هر گز نباید با آب جوش تهیه شود -  و کمی شکر بصورت شربت تناول می شد.
بعد از ناهار و شام داروی مشهور مسهل عام همراه با تعدادی داروهای ویژه بواسیر تجویز گردید که باید ایجاد یک شکم روش یا اسهال ملایم کند تا خلط ها ی بواسیر از دستگاه گوارش خارج گردد.
رژیم غذایی شامل غذای آب پز و شوروای گشنیز بود که یک روز درمیان ظهر ها خورده می شد و پرهیز عبارت از جلوگیری از مصرف سرخکردنی و نوشابه و چربی و سوسیس و کالباس و امثال آن بود . سیر و شیر و تخم مرغ و گوشت گوساله و گاو و فلفل و امثال آن نیز در پرهیز قرار گرفت. پس از گذشت چند سال که بیمار هرگز نتیجه ای از درمان های قبلی نگرفته بود بکلی بیماری بهبود یافت.
 
نام بیمار
ق. امامی
نظــــرات
نام

ایمیل   (نمایش داده نخواهد شد)
نظر