محل تبلیغات

اگزمای منتشر

دسته بندی
تاریخ درمان
جمعه ۳ خرداد ۱۳۸۷
نام بیمار: الف .قانعی
تاریخ مراجعه: 3/ 3 / 87
بیماری: اگزمای منتشر
بیمار خانم جوانی است با 23 سال عمر که با این شرح مراجعه نموده است:
تمام بدن ایشان، سر و صورت و گردن و شکم و کمر و دست ها و پاها دچار زخم های شدید اگزمایی است که با نام پزوریاسیس در پرونده پزشکی وی ثبت شده بود. زخم ها به گونه ای بود که با کمترین تماس لیوان بادکش بدون آنکه از تیغ حجامت استفاده شود خونریزی کرده و لیوان در عرض چند دقیقه پر از خون سیاه رنگ می شد. تمام درمان های شیمیایی ثمری نبخشیده بود. معروفترین اطباء متخصص پوست در اصفهان که از ذکر نام آنان خودداری می کنم دردرمان ایشان اظهار عجز کرده بودند. یکی از این اطبا بیمار را بمدت چندین روز در وان حمام که شامل محلول نشاسته گرم بود خوابانده ولی هیچ نتیجه ای نگرفته بود. انواع داروهای کورتون و ضد حساسیت نیز کارآیی خودرا از دست داده بود.
 
درمان:
ابتدا خلط غالب بیمار را شناسایی کردم که عبارت بود از سودای مرطوب و همراه با رسوبات خونی رسوب کرده فاسد که با تجمع در پوست به میزان حدود نیم تا یک سانت ضخامت پوست بیمار را برجسته کرده بود که توأم با زخم و پوسته های ضخیم بود که مرتب خارش می کرد و ریزش می نمود.
شدید ترین منظج های سودا را بکار گرفتم و بیمار را تحت پاکسازی قرار دادم. صبح ها با منضج هایی مانند ماء الجبن و ترکیبات دارویی همراه و تخم شربتی و اسفرزه و بعد از ظهر ها با مسهل های قوی ضد سوداوی که با مسهل عام همراهی شده بود به پاکسازی وی مبادرت نمودم. هفته ای 2 بار با داروهای اکال و خورنده سودای غلیظ ضماد های ضد سودا را روی تمام بدن مالیدیم. هر روز با داروی آبزن پایه که در برنامه های درمانی ما مشهور است دستور حمام دادم . این دارو عبارت است از سدر و مورد وحنا که با سرکه یا آب لیمو وروغن زیتون خیس شده و بجای صابون و شامپو برای استحمام هر روز ایشان بکار می رفت.
هر هفته مبادرت به نوعی حجامت می کردم که گاه بالغ بر 23 حجامت در هفته می شد ، بطوریکه باعث کم خونی نشود. زالودرمانی نیز در چند نوبت انجام گردید. از برنامه ضمادهای 24 ساعته نیز بهره برداری نمودم و بیمار را پس از مالیدن ضماد روی تمامی پوست بدن تا 24 الی 36 ساعت ازباز کردن ضماد منع نمودم. اکنون بسیاری از زخم های ایشان برطرف شده و درمان انشاء الله تا 3 ماه دیگر ادامه خواهد یافت .
پرهیز :
کلیه مولدات سودا و صفرا که مشهور بین مردم نیز هست از برنامه غذایی حذف گردید از قبیل بادمجان و رب گوجه و فلفل و سرخکردنی و غیرو
لازم به ذکر است که درمان بیماری اگزمای منتشر در انواع آن از قبیل قوبای پوسته انداز و اگزمای خشک و تر و غیرو در برنامه های درمانی ما بطور کامل درمان شده که نمونه های آن موجود و قابل ارائه می باشد. درمان این بیماری به سهولت در حال تکرار برروی بیماران مراجعه کننده می باشد. نمونه دیگری که مردی با 22 سال عمر بود و تمام بدنش دچار اگزمای خشک پوسته انداز بود بطوریکه مادر بیمار روزانه چند بار با خاک انداز کوچکی شوره های ریخته شده از بدن بیمار را جاروب و در خاک انداز جمع می کرد. در پرونده های درمانی با مستندات آزمایشگاهی و عکس تعداد زیادی بیمار از این دست موجود داریم که کاملا درمان شده اند.
کودک 8 ساله معصومه کاظملوکه سرتاسر بدن حتی چشم هایش نیز زیر زخم های شدید اگزمایی بود و انواع داروهای شیمیایی وضع کودک را بدتر کرده بود.  پس از چند سال درمان های شیمیایی بالاخره متوجه شدند که راه صحیح درمان چیست و به طب شریف ایرانی روی آوردند و شفا یافتند.
 
 
نام بیمار
الف. قانعی
نظــــرات
نام

ایمیل   (نمایش داده نخواهد شد)
نظر

م رضایی - پنج شنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۱۲

باسلام وخسته نباشید سوال داشتم از خدمت شما من بعضی صبح که از خواب بیدار میشوم چشمم درد شدید مگیرد مثل اینکه چیزی در ان فرو رفته باشه وبعد از 20 دقیقه خوب میشود میخواستم ببینم علت ان چست ودرمانی دارد

مدیریت سایت - شنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۳

سلام
علت آن خشکی عارضی بر مزاج چشم است، باید سورمه(بادام، فندق،پسته و مغزقلم گاو) استفاده کنید و داروی بخور و عطسه آور تا بر طرف شود.

رویا اقاخانی - جمعه ۲۵ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۲۳:۵۶

من ارتریت روماتویید دارم صبح خشکی ستون فقرات شدید دارم و نمیتونم از تخت بیام بیرون ات یکساعت درد شدیدی دارم و ا ز درد گریه میکنم در زنجان رفتم طب سنتی بادکش هفته ای یکبار و داروی منظج سودایی دو بار روزانه استفاده میکنم امپول پنیسیلین هم میزنم هموز خوب نشدم راهنمایی کنید
م

مدیریت سایت - شنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۰:۱۷

سلام
آرتریت جزو بیماریهایی است که نیاز به سیستم درمانی کامل و گذراندن دوره درمانی خاص خود با توجه به وضعیت بیمار دارد. با چند توصیه مشکلتان برطرف نخواهد شد. نیاز به داروهای پاکسازی با رعایت رژیم غذایی و ماساژ و خونگیری دارید. در صورت تمایل می توانید با مؤسسه تماس حاصل فرمایید.

محسن درخشان - جمعه ۳ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۰:۲۶

باسلام وادب احترام.دچار بیماری پسوریازیس یا داالصدف میباشم .ایا قابل معالجه میباشد.

مدیریت سایت - شنبه ۴ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۹:۴۱

سلام
بله، ولی طول درمان دارد.

حمید - یکشنبه ۴ مرداد ۱۳۹۴ - ساعت ۱۷:۳۳

سلام من مدتی به بیماری صدفی مبتلا هستم وبه همه دکتراپوست مراجعه کردم وتاکنون نتیجه نگرفتم. ایا راه درمان داردلطفا مرا راهنمایی کنید

مدیریت سایت - دوشنبه ۵ مرداد ۱۳۹۴ - ساعت ۰۵:۰۶

سلام
بله ، اما طول درمان دارد و باید پیگیر درمان باشید.

صادق - یکشنبه ۵ مهر ۱۳۹۴ - ساعت ۲۰:۰۵

سلام
بنده مبتلا به بیماری تالاسمی ماژور هستم آیا راهی برای درمان یا تخفیف بیماری وجود دارد مثلا طولانی شدن دوره دریافت خون یا پاکسازی بدن از آهن اضافه ناشی از تزریق مکرر خون
ممنون

مدیریت سایت - دوشنبه ۶ مهر ۱۳۹۴ - ساعت ۱۴:۳۱

سلام
بله برای تخفیف بیماری درمان را می توانید شروع کنید؛ در صورت تمایل به استفاده از روش مؤسسه با دفتر تماس حاصل نمایید و شرح حال کامل خود را بدهید.

نعیم - پنج شنبه ۹ مهر ۱۳۹۴ - ساعت ۰۲:۰۲

من مدتی است در ناحیه صورت و گردن دچاراوگزما وخارش و پوسته ریزی شدیدی شده ام لطفا راهنمایی کنید چگونه از راه دور میتوانم از درمااستاد منشوی استفاده کنم

مدیریت سایت - شنبه ۱۱ مهر ۱۳۹۴ - ساعت ۰۸:۴۹

با سلام
می توانید به صورت تلفنی شرح حال دهید و از همین طریق پیگیر درمان باشید.
09136828017
03133451462

خانم - چهارشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۴ - ساعت ۱۰:۴۶

با سلام،من 28 ساله هستم.از دوران دبیرستان به صورتم جوش می زند.درمان های زیادی کرده ام ولی تا زمانی که دارو مصرف می کنم جواب می دهد.آیا طب سنتی برای جوش های صورت و کک و مک درمانی دارد که کاملا ازبین رود ؟
از عرق کاسنی هم مرتب استفاده می کنم ولی جواب نداده...

مدیریت سایت - پنج شنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۴ - ساعت ۱۰:۱۵

با سلام
بله برای جوش درمان از طریق طب سنتی وجود دارد اما در رابطه با کک مک با توجه به حساسیت به نور آفتاب کم رنگ می شود ولی کامل از بین نمی رود.

مریم - پنج شنبه ۱۱ شهریور ۱۳۹۵ - ساعت ۱۲:۵۹

سلام من شش ماه میشه اگزما دارم فقط پوست بدنم تغییر رنگ میده وقرمزشده صورتم توروخدا چکارکنم پوست صورتم بیشترازاین خراب نشه ایا حجامت انجام بدم خوب میشه پوستم

مدیریت سایت - یکشنبه ۱۴ شهریور ۱۳۹۵ - ساعت ۱۴:۲۱

سلام
حجامت و خونگیری جزو درمان است ولی در صورتی که به موقع انجام شود، بهتر است به طبیب طب سنتی مراجعه کنید.

صبا - شنبه ۹ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ساعت ۱۱:۰۳

سلام.خسته نباشید.ببخشید من میتلا به کسیت مویی هستم آسا درمان از منظر شما درمان دارد

مدیریت سایت - شنبه ۹ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ساعت ۱۱:۲۸

سلام
کیست مویی بدون عمل جراحی به وسیله ضماد مخصوص و پاکسازی قابل درمان است
در صورت تمایل می توانید با مؤسسه تماس حاصل نمایید

مصطفی - جمعه ۲۰ مرداد ۱۳۹۶ - ساعت ۱۶:۲۹

سلام من ۴ ساله به پسوریازیس مبتلا شده ام یک بار به مدت ۵روز پوست سبز گردو را دم کرده خوردم و همزمان با پوست گردو روی زخم هایم را مالیدم به طور کامل خوب شدم اما بعد از ۶ ماه دوباره برگشت ، سوالم این بود تلفنی با از طریق تلگرام میتونم از علمتون استفاده کنم.
آیا خوب میشم کامل؟ ممنون از لطفتون

مدیریت سایت - شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۶ - ساعت ۱۳:۵۴

سلام
در صورتی که ساکن اصفهان و یا امکان مراجعه حضوری دارید هستید بهتر است مراجعه حضوری داشته باشید. درمان پذیر است با توجه به شدت و ضعف بیماری ولی طول مدت دارد

احمد - دوشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۶ - ساعت ۱۷:۰۳

بر اساس نمونه برداری انجام شده مبتلا به بیماری مایکوزیس فونگوئیدس (mf) که در مراحل اولیه میباشد شده ام و جوشهایی بر روی دست و پاهایم رده است . ظاهرا متخصصین پوست درمان قطعی برای آن ندارند و میگویندمیتواند در مراحل بعدی بسیار خطرناک شود .آیا از نظر شما این بیماری قابل معالجه است .من ساکن تهران هستم ولی اگرجواب شما مثبت است میتوانم به اصفهان مراجعه کنم.