محل تبلیغات

سردرد مزمن شقیقه فعال

دسته بندی
تاریخ درمان
شنبه ۲۶ مرداد ۱۳۸۷
بیماری : سردد مزمن شقیقه فعال
تاریخ مراجعه: 87/5/26
بیمار با اظهار ناراحتی از سردرد شقیقه مراجعه می کند که معمولا این افراد سال ها تحت درمان شیمیایی قرار می گیرند و اکثریت آنان نه تنها درمان نمی شوند بلکه در اثر مصرف مداوم داروهای شیمیایی دچار عوارض گوناگونی می شوند که شایعترین آن ها ناراحتی معده از قبیل سوزش ، ترش کردن ، نفخ و درد بسیار می باشد.
خوشبختانه درمان بیماری های سردرد در انواع گوناگون بسرعت و بصورت ریشه ای صورت می پذیرد. ماده بیماری ازدیدگاه طب ایرانی در معده و کبد ایجاد می شود ولی تنش های عصبی نقش تشدید کننده و محرک را دارند. به همین دلیل بر اساس این تشخیص صحیح درمان بیماری سردرد حدود 3 ماه بطول می کشد با این توجه که در همان روزهای اول سردرد کاهش چشمگیر پیدا می کند.
ابتدا براساس قانون کلی درمان همه بیماری ها خلط غالب بیمار را شناسایی کردم و درجه آن را تعیین نمودم . خون رسانی به اعضای عالی بیمار بسیارضعیف شناسایی گردید. لذا چینش داروها در پرونده بیمار به شرح زیر صورت گرفت.
صبح ها : داروی خونساز و ضد سردرد با ترکیبی از داروهای منضج خلط غالب ایشان در نظر گرفته شد و ملزم گردید تخم شربتی و بالنگو را با گلاب و عرق بید مشک و شکر و تعداد 72 عدد مویز خشک کاملا سیاه بدون هسته مصرف نماید و این کار قبل از مصرف صبحانه باشد. ساعت 10 صبح بارهنگ در یک لیوان آب جوش و شکر محلول و میل شود. قبل از ناهار و شام پودر بیسموت گیاهی به مقدار قاشق مرباخوری دریک استکان آب و شکر مخلوط کرده ومیل کند.
غذای بیمار آب پزهایی مانند کته گشنیز و گوشت مرغ یا گوسفند آب پز و غذاهای لطیف و بدون چربی باشد. بعد از ظهر ها جوشانده مسهل عام با هدف ایجاد اسهال ملایم به میزان 3 الی 4 بار در روز میل کند.
5/1 ساعت بعد از هر غذای ظهر وشام جوشانده پایه در سردرد ها را بجوشاند و تناول نماید. شب ها قبل از خواب با مقداری تخم گشنیز همراه با پونه زیر چادر بخور بدهد آنگاه با همان آب بخور استنشاق نماید و داخل بینی رابشوید سپس با روغن بنفشه داخل بینی را چرب نماید و صبح پس از برخاستن از خواب با آب نمک ولرم و رقیق استنشاق کند.
پرهیز:
ماست ، ترشی ، آب یخ ، نوشابه ، سوسیس و کالباس ، چربی و سرخ کردنی از رژیم غذایی بیمار حذف گردید.
لازم به ذکر است با روش فوق بدون استثناء تمامی سردرد ها در انواع مختلف با ریشه های سوداوی و صفراوی و بلغمی و میزان درجه تری و خشکی علاج کامل شده مگر در مواردی که غلبه خون و برتری مزاجِ دم خونگیری را بخصوص در مزاح های خونی ایجاب می نماید که برخی با زالو درمان و برخی با حجامت به بهبود کامل دست خواهند یافت. طول درمان همه انواع سرددرد ها در طب ایرانی 3 ماه است و در طب جدید درمانی ندارد و بیماران تا 40 و 50 سالگی باید داروهای مسکن بخورند.
تعداد پرونده های درمان شده و در حال درمان در موسسه ما ( پیک شفا ) تنها در سال 87 یعنی امسال بالغ بر بیش از 200 مورد است.
نام بیمار
ز. امامی
نظــــرات
نام

ایمیل   (نمایش داده نخواهد شد)
نظر

مازیار جوهریان - سه شنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۷:۰۱

سلام و خسته نباشید
مادر من هر چند وقت یکبار دچار سردرد شدید میشد سردرد در 2طرف سر است که همراه با حالت تهوع می باشد به صورتی که حتی بلند میشود حالت تهوع دارد و فقط باید بخوابد چند روز چیزی نمی تواند بخورد بعد از 4 الی 5 روز یکم بهتر میشود میتواند دوباره حرکت کند و به صورت عادی میشود خیلی دکتر رفتیم هر کسی یه چیزی میدهد فقط یک دکتر گفت داروی ارامش بخش بخور اعصابت ارام باشد خوب شد ولی بازم هم هر چند وقت یکبار دچار این حالت می شود ، میتونید کمکم کنید ممنون میشم با تشکر

مدیریت سایت - سه شنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۸:۲۱

با سلام
در صورتی که ساکن اصفهان هستید می توانید به پزشکان مؤسسه مراجعه کنید و در غیر اینصورت به صورت تلفنی تشکل پرونده بدهید و درمان مادرتان را پیگیری کنید.
تلفن تماس: 33364992-031 و 09136828017

زهرا - جمعه ۲۴ مهر ۱۳۹۴ - ساعت ۲۰:۳۸

با سلام و تشکر از سایت خیلی خوبتون بنده تهران هستم چطوری می تونم کتابهاتون رو تهیه کنم؟

مدیریت سایت - شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۴ - ساعت ۱۰:۲۰

سلام
در تهران از مؤسسه حجامت ایران و آقای دکتر روزگاری مجموعه کتب پیک شفا را می توانید تهیه کنید. از طریق تماس با مؤسسه نیز بوسیله پست ارسال می گردد. 09136828017

زهرا - سه شنبه ۱ دی ۱۳۹۴ - ساعت ۰۹:۱۹

با سلام و ارزوی توفیقات روزافزون برای شما و همکاران خوبتان.بنده تهران هستم و سردردهای همه روزه دارم درباره استنشاق بخور پونه و گشنیز از هرکدام چند قاشق و در چند لیوان؟ خیلی ممنونم و خدا اجرتان را بدهد و سلامت و موفق باشید ان شا...

مدیریت سایت - شنبه ۵ دی ۱۳۹۴ - ساعت ۱۳:۵۹

سلام
از ترکیب تخم گشنیز و میزان یک سوم آن پونه حدوداً یک استکان در ظرف آب مناسب(حدوداً سه لیوان) جوشانده و بخور داده شود.

ناشناس - یکشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۴ - ساعت ۱۵:۲۹

با سلام
جوشانده پایه در سردرد برای شخص سودایی مزاج چه میباشد؟ و تا چند روز ادامه یابد؟ همان سه ماه گفته شده؟
باتشکر

مدیریت سایت - چهارشنبه ۷ بهمن ۱۳۹۴ - ساعت ۰۸:۴۱

سلام
به کتاب درمان قطعی سردردها تألیف سید محمد موسوی از مجموعه پیک شفا رجوع کنید.
جهت درمان نیز می توانید به پزشکان مؤسسه مراجعه نمایید.

زهرا - یکشنبه ۹ اسفند ۱۳۹۴ - ساعت ۰۰:۰۹

با سلام و خستاه نباشید مادر بنده دجار روماتیسم مفصلی با دردهای بسیار شده طوری که عذالش زیاد شده طب جدید روزی 3 تا قرص بردنیزولون تجویز کرده و متاسفانه قدرت بنده د حدی نیست که خانواده ام را قانع کنم. کورتون درمانگر نیست می خواستم.یه جوشانده ای بیشنهاد کنید در کنار این قرصها هم بتواند مصرف کند هم جنین مادرم کم خونی شدید دارند.

مدیریت سایت - دوشنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۴ - ساعت ۱۴:۱۹

سلام
رماتیسم مفصلی جز بیماریهای صعب العلاج است که نیاز به سیستم درمانی کامل دارد. در صورت تمایل به استفاده از داروهای گیاهی و روش درمانی مؤسسه با دفتر تماس حاصل نمایید.

زهرایی - جمعه ۲۰ فروردین ۱۳۹۵ - ساعت ۲۰:۵۱

سلام از سایت خوبتونن خیلیی ممنونم. من دچار سردرد صفراوی ام و سقف سرم درد میکنه و قاعدگی نامنظم و جوش صورت دارم متاسفانه هرجی به شماره تون زنگ ممی زنم کسی جواب نمی ده. امکانش هست برای درمان راهنمایی ام کنید؟25ساله دختر با قد 160 و وزن 49هستم. و اینکه در مورد داروی خونساز میشه مقادیر گلاب و بیدمشک و تخم شربی و بالنگو و دقیق ذکر کنید. خیلی ممنونم...اجرتون با خدا.

مدیریت سایت - شنبه ۲۱ فروردین ۱۳۹۵ - ساعت ۱۳:۲۴

سلام
شماره های تماس را از قسمت درباره پیک شفا چک کنید، احتماً اشتباه گرفته اید.
تخم شربتی و بالنگو مساوی ترکیب هر بار یک قاشق مرباخوری در نصف استکان گلاب و نصف استکان عرق بیدمشک به صورت شربت میل شود.

رضا - شنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۵ - ساعت ۲۱:۴۷

باسلام.ضمن عرض ادب وخسته نباشید
خب چه اشکالی دارد که مواد تشکیل دهنده همه داروها را بفرمایید
خیلیها دسترسی به موسسه شما ندارند که مثلا داروی ضد سردرد را بگیرند..البته این یک پیشنهاد بود..ببخشید وممنون از زحمات شما