محل تبلیغات

افسردگی

دسته بندی
تاریخ درمان
پنج شنبه ۲۲ تیر ۱۳۸۵
بیماری : افسردگی
تاریخ مراجعه: 22 / 4 / 85
بیمار همراه با مادرش مراجعه نمود. کمتر صحبت می کرد و در حین پاسخ دادن به سئوالات در خود فرو می رفت آن چنان که باید به او تذکر می دادم که در مطب حضور دارد به همین دلیل بسیاری از سئوالات توسط مادرش پاسخ داده شد. علاوه بر افسردگی دچار توهمات مالیخولیایی نیز بود. عدم تحرک ، بی حوصلگی ، اضطراب ، گاه ترس نیزه نه تنها بیمار را آزار می داد بلکه باعث عقب افتادن مقطع تحصیلی دانشگاهی شده و از رفتن به کلاس درس محروم می شد. رشته تحصیلی ایشان در سال سوم دانشگاه رشته روابط بین الملل بود. یکی دیگر از نگرانی های بیمار و مادرش چاق شدن مفرط وی بود. شب ها از خواب بیدار می شد و در مورد کارهای روزانه حرف های نامربوط می زد.
درمان :
پس از استماع شرح حال بیمار ابتدا مزاج بیمار را شناسایی نمودم که عبارت بود از بلغم رسوب شده به نفع سودای سیاه بود و همین باعث درهم شدن اعصاب و فکر و به هم خوردن سیستم گوارش وی شده بود . مزاج خون کاملا غیر طبیعی گشته و سودا و بلغم بورکی نیز در خون افزایش غیر طبیعی یافته بود.
درمان:
ابتدا با شناسایی مزاج غالب به پاکسازی مزاجی پرداختم و در همان حال داروهای نشاط آور و ضد افسردگی را نیز در داروهای وی گنجاندم . برنامه پاکسازی و تعدیل مزاج وی بر اساس میزان خلط غالب که در درجه اواخر دوم سرد سودایی بود و رطوبت بیش از حد وی که در اواسط سوم تر بود را تنظیم نمودم و از وی خواستم داروهای مسهل را به مقداری که اجابت مزاج را به روزی 3 تا 4 بار در روز برساند هر روز مصرف نماید.
این روند درمانی را پس 15 روز با حجامت و پس از چندی با زالودرمانی همراه نمودم . با توجه به اینکه بیماری هایی از این دست به تدریج درمان و به زمانی طولانی تری برای علاج نسبت به بیماری های دیگر نیاز دارد درمان تکمیلی حدود یکسال بطول انجامید. البته از همان ماه اول بهبود روزانه به شکل بی سابقه ای آغاز گردید ومعمولا بیماران عصبی و روحی از این روش درمان بسیار راضی هستند چرا که درمان های قبلی بوسیله داروهای شیمیایی باعث سست شدن و خواب آلودگی شدید می شود و به محض قطع داروها دوباره عود می کند و از آن گذشته بیمار از هر نوع تلاش وفعالیت مفید باز می مانند. حجامت های ایشان بیشتر بین دو کتف و روی ملاج بالای جمجمه و زالودرمانی های وی بیشتر پشت گوش و روی دست ها صورت گرفته است . بیمار در همان ماه های اول از مصرف داروهای شیمیایی به تدریج پرهیز داده می شود.
جوشانده های وی عبارت بود از : منضج و نشاط آور هنگام صبحانه و جوشانده تعدیل کننده و اسهال آور که بعد از ظهرها انجام می گردید. مسهل عام داروی پاکسازی پایه است که برای تعدیل اخلاط بدن همه بیماران بکار می رود اما بر اساس نوع بیماری داروهایی به آن اضافه می گردد. بیمار در زمان درمان از لحاظ سردی و گرمی و تری و خشکی کاملا تحت نظربوده و کنترل می شود.
 
نام بیمار
الف. عابدی
نظــــرات
نام

ایمیل   (نمایش داده نخواهد شد)
نظر

amir ali - یکشنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۱۱:۳۵

سلام ممنون از زحمات شما.خدا اجرتون بده.
آقای 35ساله ام. یک ماه هست که خیلی مضطرب و بی قرار و حتی افسرده شده ام. وسواس نسبتاً زیاد در تمیزی دارم. دلشوره های الکی ولی دائمی دارم. دلهره از اینده شغلی و درامد و ازدواج و بعضی اوقات دلهره های بی مورد آزارم میدهد.این اتفاقات از وقتی که دارم متاهل می شوم بیشتر در جانم افتاده است.کمی هم تپش قلب به همراه لرزش دست دارم.البته تمرکزم هم گویی کم شده و دچار وسواس فکری شدیدی شده ام.دائم درگیری با خود و نگرانی های غیر عادی دارم.همیشه احساس می کنم چیزی گم کرده ام یا کاری را انجام نداده ام. موقع غذا خوردن به فکر شغل و موقع کار در اداره به فکر چیز دیگری هستم. به طور کلی ذهنم اصلا آرامش ندارد و بیشتر وقتها درگیری ذهنی دارم. افکار مزاحم زیاد دارم.(همیشه انگار فکرم درگیر هست و این افکار مزاحم اعصابم را خورد کرده و قدرت دور انداختن آن را ندارم).احساس می کنم زمانی کافی برای انجام کارها ندارم و حجم کارم زیاد است. قبلا بسیار پرشور بودم ولی مدتی است از شور و هیجان دور افتاده ام.( نه حسی دارم و نه حالی).اعتماد به نفس ندارم.چند وقتی هم هست که دستم میلرزه(مخصوصا وقتی از خواب بیدار می شوم) مثلا وقتی دارم با گوشیم کار میکنم !!! راستش اصلا اینطور نبودم ...!!! ضمنا سه سال است قرص سیتالوپرام می خورم.
مشخصات جسمی من: سن : 35 قد : 175 وزن : 85 طبع : سرد
مشخصات روحی و روانی : گوشه گیر – منزوی – زود رنج – ضعف حافظه – پوچی و بی هدف بودن در زندگی –عدم توانایی در به خاطر سپردن شنیده ها – کمی کند ذهن و فراموشکار- کم حوصله - مدام در حال فکر و خیال بودن-افسردگی ،اضطراب،زودرنجی،ترس ودلهره ، عدم توانایی در کنترل استرس، استمرار استرس(هر گاه در حالت استرس قرار می گیرم نمی توانم از حالت فشار و استرس رهایی یابم)، ضعف، خستگی همراه با افسردگی، تحریک پذیری، بی تفاوتی، ناامیدی، حس پوچی، بی قراری، بی خوابی، اضطراب و دلشوره، کم انرژی و بی حوصله، کم حرف و دائماً به فکر فرو رفتن، خستگی مدام که با خوابیدن و استراحت کردن بر طرف نمی شود
مزاج:
چه کنم.لطفا راهنمایی بفرمائید. کمک کنید.

مطب هم بگویید می ایم!

مدیریت سایت - سه شنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۱۴:۲۶

سلام
در صورت تمایل به استفاده از روش طب سنتی و مؤسسه پیک شفا می توانید به صورت تلفنی و یا حضوری ویزیت شده و درمان را شروع کنید.
09136828017
03133364992

اسماعیل - جمعه ۳۰ مرداد ۱۳۹۴ - ساعت ۱۱:۳۰

لطفا آدرس تان رو برام بفرستید

esmayil - جمعه ۳۰ مرداد ۱۳۹۴ - ساعت ۱۱:۴۱

سلام
از آذربایجانغربی مزاحم میشم من با این مسافت دور چطور باید برای درمان برم و بیام اگه شعبه ای در شمالغرب کشور تاسیس کنید مطمئنأ ما نیز رغبت بسیاری به درمان با طب سنتی خواهیم داشت
اجرکم أندا..
سپاس

مدیریت سایت - شنبه ۱ شهریور ۱۳۹۴ - ساعت ۱۱:۱۸

سلام
بیماران شهرهای دیگر به صورت غیر حضوری و با تماس تلفنی می توانند تحت نظر قرار گیرند؛ جهت اطلاع بیشتر با دفتر تماس حاصل نمایید.
http://www.peykshafa.ir/site/page.aspx?id=354
در قسمت درباره پیک شفا بخش اطلاعات تماس شماره تلفن و آدرس ذکر شده است.

محمد - چهارشنبه ۹ دی ۱۳۹۴ - ساعت ۱۳:۲۳

باسلام و احترام فراوان / حدودا ده روز پیش از طریق همین سایت در قسمت اطلاعات تماس پیام گذاشتم و موضوعی را مطرح کردم سوالات من در مورد افسردگی و مشکلی که خودم دچار شده بودم بود میخواستم ببینم چطوری باید تحت درمان بگیرم و یا اصلاً بیمار نیستم و حساسیت بیجا دارم . از استان فارس مزاحم میشم . ممنون میشم سر فرصت پاسخ بدید . با تشکر

مدیریت سایت - چهارشنبه ۹ دی ۱۳۹۴ - ساعت ۱۵:۰۰

سلام
بله به ایمیل شما پاسخ داده شد؛ نیاز به شرح حال کامل است که باید با مؤسسه تماس حاصل نمایید.

سید - پنج شنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۷ - ساعت ۲۲:۳۲

با سلام بنده همین بیماری دارم 26 ساله اقا هستم