محل تبلیغات

پرخونی قاعدگی و خونریزی غیر طبیعی رحم در طب سنتی

تاریخ ثبت
شنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۳

هوالشافی

در شناخت بیماری‌های زنان با پیچیدگی و تنوع خاصی روبرو هستیم. رحم عضوی بسیار حساس و آسیب‌پذیر است و براحتی از اندام‌های دیگر بویژه اندام‌های اصلی(رئیسه) تأثیر می‌پذیرد و بالعکس رحم بر اندام‌های دیگر بدن تأثیر گذار می‌باشد. آسیب دیدن رحم سبب کثرت بیماری‌های گوناگون در زنان می‌شود. بطوریکه به نظر می‌رسد بیماری‌های زنان نسبت به بیماری‌های مردان بطرز شایانی مهم‌تر و جدی‌تر است و بسیار مشهودتر بدن بانوان را تحت تأثیر قرار می‌دهد.

حال به تشریح یکی از بیماری‌های مخصوص به بانوان و درمان آن‌ها می‌پردازیم:
پرخونی قاعدگی و خونریزی‌های غیر طبیعی رحم

زیادی خونریزی در عادت ماهانه ممکن است از غلبه خون باشد که علامت آن سرخی چشم و نوعی حالت برافروختگی در چهره می‌باشد. فشار شکمی هنگام پریود افزایش می‌یابد. بند آوردن خون در این حالت که از غلبه خون است بدون در نظر گرفتن علت آن اشتباه پزشکی محسوب می‌شود که طب ایرانی به آن توجه دقیق داشته است چون در این حالت بدن در حال دفع خون اضافی و کثیف توسط رحم است. نباید بدون رفع علت خونریزی را قطع کنیم مگر آن که ضعف بر بیمار غلبه کرده باشد.
قبل از آنکه به درمان بپردازیم به یافته‌های طب جدید سری می‌زنیم و همگام با آن بیماری خونریزی زیاد و غیر طبیعی رحم و علل آن را مورد بررسی قرار می‌دهیم.
خونریزی غیر طبیعی رحم (AUB)
AUBشامل خونریزی غیرطبیعی قاعدگی یا خونریزی بنا به علل دیگر مانند حاملگی، بیماری سیستمیک یا سرطان می‌باشد. در زنان باردار همواره باید عوارض حاملگی را در نظر داشت و همیشه بخاطر داشته باشید که ممکن است بیش از یک تشخیص وجود داشته باشد مثلاً میوم رحم و کانسر سرویکس.

انواع خونریزی‌های غیر طبیعی رحمی(AUB)
1-    منوراژی(هیپرمنوره): خونروی شدید یا طولانی مدت قاعدگی. علل منوراژی عبارتند از: میوم‌های زیرجلدی، عوارض حاملگی، آندومتریوز، هیپرپلاژی[1] آندومتر، تومورهای بدخیم و خونریزی در فونکسیونل.
2-    متروراژِی: عبارت است از خونریزی در فواصل بین دوره‌های قاعدگی. پولیپ‌های[3] آندومتر و کارسینوم‌های آندومتر و سرویکس از علل پاتولوژیک هستند. در سال‌های اخیر مصرف استروژن اگزوژن یک علت شایع این نوع خونریزی شده است.
3-    هیپومنوره(کریپتومنوره): یعنی کم بودن میزان خونریزی قاعدگی گاهی اوقات فقط در حد لکه بینی. ممکن است علت آن انسداد باشد. از علل دیگر عبارتنداز: چسبندگی رحم(سندرم آشرمن)، و گاهی اوقات مصرف OCP.
4-    پل منوره: یعنی زیاد بودن دفعات قاعدگی(یا کاهش فاصله بین پریودها). این حالات معمولاً با عدم اوولاسیون همراه است.
5-    منومتروراژی: عبارت است از وقوع خونریزی در فواصل نامنظم، مقدار و طول مدت خونریزی نیز متغیراست. هر حالتی که موجب متروراژی شود در نهایت می‌تواند منجر به منومتروراژی گردد.
6-    اولیگو منوره: یعنی دوره‌های قاعدگی با فاصله بیش از 35 روز. اگر به مدت بیش از 6 ماه بیمار قاعده نشود آمنوره تشخیص داده می‌شود. علل احتمالی عبارتنداز: حاملگی، اختلالات محور، هیپوفیز، هیپوتالاموس، منوپاز، کاهش بیش از حد وزن و تومورهای ترشح کننده استروژن.
7-      خونریزی بدنبال مقاربت: علامت کانسر سرویکس است مگر این که خلاف آن ثابت شود. سایر علل شایع عبارتند از : پولیپ سرویکس، اورشن سرویکس و عفونت سرویکس یا واژن(مثلاً به علت تریکوموناس).
ارزیابی خونریزی غیر طبیعی رحم(AUB)
به منظور تشخیص علت AUBمی‌توان اقدامات زیر را انجام داد:
1-      گرفتن شرح حال
2-      معاینه فیزیکی (در طب جدید معاینه بالینی و با ابزار باز کردن محل مورد نظر و رؤیت وضعیت بیماری)
3-      بررسی سیتولوژیک (بررسی آزمایشگاهی، خون را گرفته و اجزاء و عناصر و سلول‌های آن را با روش آزمایشگاهی بررسی می‌کنند)
4-      بیوپسی آندومتر (نمونه برداری از مخاط رحم در آندومتر)
5-      بررسی هیستولوژیک (بافت شناسی، برداشت تکه‌ای از بافت و بررسی آن)
6-      هیپروسا لپنژوگرافی (بررسی رحم و لوله‌های فالوپ با ماده حاجب)
7-      هیستروسکوپی (جراحی شکم)
8-      دیلاتاسیون[3]و کورتاژ: روش استاندارد طلایی برای تشخیص AUB،D&Cاست.
9-      سایر روش‌های تشخیصی: اندازه‌گیری بتا[4]- ساب یونیتHCG، سونوگرافی و لاپاروسکوپی لگن.

AUBناشی از اختلات و بیماری‌های ژنیکولوژیک
اختلالات و بیماری ژنیکولوژیک را که باعث AUBمی‌شوند می‌توان بر حسب محل بصورت زیر طبقه بندی کرد:
1-    ولو و واژن: واژینیت آتروفیک، پارگی‌های تروماتیک( پارگی همین، زخم ناشی از استعمال تامپون)، عفونت(ولو واژینیت)، کانسر (مثلاً سارکوم بوتروئید در زن خیلی جوان، سارکوم واژن در زن مسن).
2-    سرویکس: اکتروپیون[5]، پولیپ، کانسر، میوم‌های پایه دار
3-    رحم: آندومتریت، هیپرپلازی، کانسر، پولیپ، آدنومیوز[6]، میوم زیر جلدی[7]، استفاده ازocp، پرفوراسیون[8] ناشی از استفاده ازIUD
4-    لوله‌های رحمی: سالپنژیت[9]، تومورها، حاملگی لوله‌ای.
5-    تخمدان‌ها: تومورهای ترشح کننده استروژن، سایر کانسرها، کیست‌های فونکسیونل تخمدان. بسیاری از موارد خونریزی ایاتروژنیک است(مثلاً به علت استفاده از iudیاocpباید iudرا خارج ساخت و در صورت مصرف ocpباید آن را تعدیل کرده یا قطع نمود.)
باید محل خونریزی را تعیین کرد. ممکن است چندین محل وجود داشته باشد. خونریزی مداوم یا راجعه بدنبال فروکش کردن عفونت نشانه وجود علت دیگری است.
AUBدر دوران حاملگی
خونریزی غیر طبیعی ناشی از علل غیر ژنیکولوژیک
علل غیر ژنیکولوژیک خونریزی عبارتند از: اختلالات ارولوژیک یا رکتال، بیماری‌های سیستمیک مانند: میگزدام، بیماری کبدی، دیسکرازی‌های[10] خونی و ناهنجاری‌های انعقادی، مصرف داروهای ضد انعقاد و کاهش شدید وزن در اثر اختلالات خوردن، ورزش یا رژیم غذایی.

علاج پرخونی قاعدگی و خونریزی‌های غیر طبیعی رحم(طب ایرانی)
·         به خونگیری مبادرت کنند و از طریق حجامت یا زالو یا فصد کردن زیادی و آلودگی خون را برطرف کنند. از آن جا که زیبایی اهمیت زیادی دارد بهتر است روش زالو درمانی را انتخاب کنند چرا که جای نیش زالو بر پوست باقی نمی‌ماند. یا از رگ‌های دست خون بگیرند. اگر زالو استفاده می‌کنند روی هر دست تعداد 10عدد زالو بیاندازند. حتی المقدور بگذارند خونگیری بخودی خود تمام شود. اگر خواستند خونریزی را بند بیاورند مقداری پودر باقلاروی جای نیش‌ها بپاشند و محکم ببندند. سپس مقداری آویشنو گل ختمیو تخم گشنیزرا پس از پودر کردن با آب جوش خمیر کرده و روی جای نیش‌ها ببندند و تا 24 ساعت باز نکنند و تا آن موقع از شستن دست‌ها خودداری کنند.
·         اگر حجامت می‌کنند حجامت‌عام و حجامت روی دو کتف مناسب است و در این روش نیز سینه‌ها را محکم ببندند. اگر رگ زدن(فصد) را انتخاب می‌کنند بهتر است رگ باسلیق که در زیر بازو و در قسمت داخلی قرار دارد را بزنند و مقداری خون از آن بگیرند، بیمار در این حالت خوابیده باشد.
·         سینه‌ها را محکم ببندند و اطراف و زیر سینه‌ها را هنگام پریود در روز 3 بار بادکش نمایند. اگر میان باسن را نیز بادکش بگذارند ممکن است خونریزی قطع شود.
·         غذاهای بیمار باید در این حال غلیظ باشد و سرخکردنی نیز بلامانع است مانند: هریسه و گوشت گاو و کباب از گوشت تازه و لطیف و تخم مرغ خانگی نیم بند و آبگوشت ایرانی و امثال آن.
·         ضماد کمر حابس خونریزی
عاقرقرحا، میخک، سعد کوفی، دارچین، عسل
داروها را بکوبند و نرم کنید و با عسل خمیر کنند و روی گودی پشت کمر ببندند.
·        ضمادی زهار حابس خونریزی
عدس، پوست انار، برگ مورد، گلنارفارسی
داروها را بکوبند و نرم کنند و با سرکه روی زهار[11] ببندند.
·         جوشاندهزیر خونروی زیاد را کم می‌کند:
بارهنگ، همیشه بهار، انجبار، سماق نکوبیده
داروها را نیم کوب و طبق دستور جوشانده آماده کرده و روزی 3 بار هر بار 1/5 ساعت بعد از هر غذا یک لیوان میل کنید.
·         بارهنگرا به تنهایی یا با روغن کنجدمخلوط کرده میل کنند.
·        سویق عدس[12]: یکی از داروهای بسیار مؤثر و بدون هیچ عارضه، عدسخشکی است که در ماهی تابه داغ می‌کنند تا قهوه‌ای رنگ شود. این کار بودادن نام دارد، سپس در صورت عدم وجود دیابت هموزن خودش شکر مخلوط نموده و پودر می‌کنند و هنگام حاجت روزی 3 بار هر بار یک قاشق غذاخوری آن را با کمی آب یا عرق نعناع با آب یا عرق کلپوره میل می‌کنند.
·        حقنه جوشانده بارهنگ
بوسیله سرنگ بدون سوزن در رحم نیز می‌تواند به بند آمدن خونریزی کمک کنند.
از نسخه‌های فوق بقدر کفایت استفاده شود. به ادامه نسخه توجه کنید:
·         قرص کهربا
کتیرا، نشاسته، صمغ عربی، مغز تخم خیارین[13]از هرکدام 9 گرم، گلنار6 گرم، اقاقیاو کهربااز هرکدام 3 گرم.
داروها را بکوبید و الک کنید و با بارهنگ(لسان‌الحمل) قرص‌های یک نخودی بسازید و روزانه به میزان نیاز از 3 تا 9 قرص با شربت انجباریا شیره خرفهمیل کنید.

جهت اطلاع از هر یک از عوامل ایجاد کننده خونریزی غیر طبیعی رحم که در بالا به آن اشاره شد و درمان طب ایرانی آن می توانید به کتاب درمان بیماری های زنان و زایمان تألیف سیدمحمد موسوی از سری کتب موسسه مراجعه نمایید.

[1]. هیپرپلاژی: رشد زیاد از حد سلول‌ها
[2]. پولیپ: رشد غیرطبیعی مخاط
[3]. دیلاتاسیون: گشاد شدن
[4]. تشخیص بارداری در یکی دو روزه پس از انجام لقاح.
[5]. اکتروپیون: بیرون زدگی رحم
[6]. آدنومیوز: توده‌ای شدن سلول‌های ترشحی و ماهیچه‌ایی
[7]. میوم زیر جلدی: رشد تودۀ ماهیچه‌ای زیر پوست
[8]. پرفوراسیون: سوراخ شدن
[9]. سالپنژیت: التهاب لوله‌های فالوپ
[10]. دیسکرازی‌های: تناقض‌های
[11]. زیر شکم، گرداگرد آلت تناسلی مرد یا زن که موی از آن میروید، شرمگاه نیز می‌گویند.
[12].سویق عدس عطش را فرو می‌نشاند و نزف الدم و نفث الدم را علاج می‌کند و در معده با اخلاط غلیظه در می‌آمیزد و آن‌ها را آماده دفع می‌نماید. رطوبت‌های اضافی معده و سپس سراسر بدن را جمع می‌کند و ضد آرتروز و رماتیسم و خونساز است. خاصیت کشش و جاذبه را بوجود آورده، چربی‌های اضافی و عفونت‌های دستگاه گوارش را بانیروی قبض خود گرفته تا داروی بعدی که مسهل نام دارد آن را از بدن خارج کند.
[13]. خیارین به خیار سبز و خیار چنبر می‌گویند.


 توجه

به علت سؤالات متعدد در این بخش باید متذکر شویم که بیماریهای زنان نیاز به بررسی و تشخیص دارد و باید به پزشک طب سنتی شرح حال کامل داده شود.
 


منبع مقاله
کتاب درمان بیماری های زنان و زایمان، تالیف سید محمد موسوی
نظــــرات
نام

ایمیل   (نمایش داده نخواهد شد)
نظر

سید یس - شنبه ۳ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۹:۴۴

بسیار خوب.

نرگس - یکشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۱:۲۱

بسیار عالی تشکر..................

ناشناس - دوشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۲۳:۵۷

اموزنده بود

ناشناس - یکشنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۳ - ساعت ۱۰:۱۹

بسیار عالی بود انشاالله خداوند به شما توفیق روز افزون دهد

من - سه شنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۴ - ساعت ۱۳:۲۵

سلام.من از خونریزی کم در دوران حیض رنج میبرم.راه چاره ای نیست که حداقل سه روز اول خون بیرون بیاد که به حیضم شک نکنم؟

مدیریت سایت - سه شنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۴ - ساعت ۱۴:۲۵

با سلام
همانطور که پرخونی در دوران قاعدگی اختلال محسوب می شود؛ کمی دفع خون نیز اختلال محسوب می شود و باید علت آن مشخص شود و تحت درمان قرار بگیرید.

خدیجه - یکشنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ساعت ۱۳:۵۹

با سلام
بنده 32 ساله هستم و دو ماه پیش عمل کورتاژ پولیپ داشتم و آزمایش پاتولوژی خوب بود و هیچ مشکلی نداشت. ولی 8 روز پس از عمل دچار خونریزی کمی شده که بنا به تشخیص دکترم یک دوره قرص ld مصرف کردم و پس از آن که پریود شدم تعداد روزهای خونریزی ام حدود پانزده روز طول کشید که از روز 13 پریود قرص پروژسترون 2 عدد صبح و 2 عدد شب مصرف کردم. متاسفانه از دهمین روز مصرف پروژسترون دوباره دچار لک بینی شدید قهوه ای رنگ شدم که تقریبا تبدیل به خونریزی شده و همچنان قرصهای پروژسترون را مصرف می کنم.
واقعا مستاصل ماندم که چکار کنم. ممنون از راهنمایی شما

sajedeh - جمعه ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ساعت ۰۸:۲۳

خیلی عالی بود متشکرم .....

مدیریت سایت - شنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ساعت ۱۱:۵۳

سلام
خانم خدیجه
باید از نظر هورمونی، وضعیت تخمدانها و رحم تحت نظر قرار بگیرید. در صورت تمایل به استفاده از روش طب سنتی و مؤسسه می توانید تماس گرفته و شرح حال بدهید.

س - سه شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۴ - ساعت ۰۰:۲۸

با سلام.قاعدگی من چند ماهیست ک ده روز شده و همه این ده روز خونریزی زیاد گلی رنگ دارم.خسته شدم کمکم کنید لطفا

مدیریت سایت - یکشنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۴ - ساعت ۱۰:۰۵

سلام
نیاز به شرح حال کامل داریم، چون چند احتمال وجود دارد: ممکن است از کم خونی، یا عملکرد تخمدانها و یا ضعف اعصاب کمر و یا کیست تخمدان و یا عفونت رحم و غیرو باشد که باید بررسی شود. سن و عواملی از جمله چاقی یا لاغری نیز باید مشخص شود؛ بنابراین باید شرح حال کامل داشته باشیم.

من - دوشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۴ - ساعت ۱۶:۰۳

باسلام بنده چهارساله که قبل از پریودام لک میبینم و این لکه بینی بتدریج از 3روز قبل پریود تبدیل شده به 7روز یعنی از 7روز مانده به پریود لکه بینی من شروع میشه.آزمایشهامم خوب بودن قرص پروژسترون هم برام بی تاثیر بود من قصد بارداری دارم یک سال و نیمه که باردارهم نشدمه لطفا راهنماییم کنید با لکه بینی چکار کنم

الهام - پنج شنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۴ - ساعت ۱۰:۴۷

سلام.من 22 سالمه و مجردم. حدود سه ماه پریود نشدم و 24 اردیبهشت پریود شدم و خون بسیار کمی داشتم ولی قطع نمیشد و طی روزهای هفتم به بعد خونریزی اصلی شروع شد .و تا امروز ک 14 خرداد است این خونریزی شدیدتر شده .امانمو بریده فرصت به دکتر مراجعه کردن هم ندارم .لطفا راهنماییم کنین

مدیریت سایت - شنبه ۱۶ خرداد ۱۳۹۴ - ساعت ۱۴:۴۶

سلام
خانم الهام
2 احتمال وجود دارد؛ یکی مربوط به عملکرد تخمدان هاست و دیگری ضعف کمر. ممکن است یکی یا هر دو باعث این اختلال شده باشند. برای راهنمایی بیشتر نیاز به شرح حال دقیق است که باید با مؤسسه تماس حاصل نمایید.
البته از دستورات ضد خونریزی مثل بارهنگ و سویق عدس و ضماد کمر که در مقاله فوق ذکر شده است می توانید استفاده کنید ولی باید علت برطرف شود.

مدیریت سایت - شنبه ۱۶ خرداد ۱۳۹۴ - ساعت ۱۴:۴۸

سلام
خانم من
قطعا اشکال در تخمدان ها یا لوله های فالوپ وجود داد که نیاز به بررسی دارد. در صورت تمایل به استفاده از داروهای گیاهی و روش درمان مؤسسه می توانید با دفتر تماس حاصل نمایید.

ناشناس - پنج شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۴ - ساعت ۱۲:۰۴

سلام
باتشکر از مطالب مفید تون
آیاسویق عدس را با عدس سبز درست میکنند یابا عدسی که بآن دال عدس درست میکنند؟

مدیریت سایت - پنج شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۴ - ساعت ۱۴:۱۰

سلام. با عدس معمولی که عدسی و پلو عدس را تهیه می کنند؛ نه با دال عدس...

مژده - جمعه ۲۹ خرداد ۱۳۹۴ - ساعت ۰۹:۰۵

سلام من وقتی پریود میشم سه روز اول خونریزیم کمه بعد زیاد میشه 12روزم طول میکشه باید چه کار کنم خسته شدم

الهه - شنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۴ - ساعت ۱۱:۳۹

سلام.من 27ساله هستم خونریزیم بند نمی یاد باید چه کار کنم امروز روز8پریدیم لک می بینم.

مدیریت سایت - دوشنبه ۱ تیر ۱۳۹۴ - ساعت ۰۹:۳۹

سلام
خانم مژده باید سیستم کامل دارویی جهت تنظیم هورمون و عملکرد تخمدانها و رحم را به مدت 3 تا 6 ماه اجرا کنید. در صورت تمایل به استفاده از روش مؤسسه می توانید با مؤسسه تماس بگیرید.

مدیریت سایت - دوشنبه ۱ تیر ۱۳۹۴ - ساعت ۰۹:۴۱

سلام
خانم الهه می توانید از سویق عدس استفاده کنید.

لیلا - شنبه ۶ تیر ۱۳۹۴ - ساعت ۰۹:۱۳

سلام بسیارخوب.منم سه ساله که یکهفته بعدازپریودیم خونریزیم شروع میشه البته قهوه ای رنگ.تاسه روزقبل ازپریودی بعدی تمام میشه.پاپ اسمیرهم انجام دادم سالم بوده.دیگه یه سیکل عادی شده برام.چون داروهاهم فقط برا یه هفته جواب میدن

مدیریت سایت - شنبه ۶ تیر ۱۳۹۴ - ساعت ۱۴:۴۴

با سلام
در صورتی که مشکل دیگری نداشته باشید با استفاده از داروی حقنه رحم که در قسمت توصیه های بهداشتی و درمان عفونت های رحم ذکر شده است، مشکلات برطرف خواهد شد.

زهرا - شنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۴ - ساعت ۱۳:۵۵

سلام خسته نباشید
ممنون از مطالب مفیدتون..
مادر من 52 سالشه..الان 2 ساله که دایما پریود هستن و اصن پاک نمیشن..دکتر هم رفته خوب نمیشه..به نظرتون بهتره از چی استفاده کنه؟

مدیریت سایت - یکشنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۴ - ساعت ۰۹:۴۶

با سلام، باید بررسی شود علت چیست! میتوانید جهت مشاوره با دفتر مؤسسه تماس حاصل نمایید.

سیما - یکشنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۴ - ساعت ۱۲:۳۲

سلام،53سالمه و هنوز به طور مرتب عادت ماهیانه میشم که سه روز اول خونریزی شدید دارم ،دیگه خسته شدم ،آیا راهی برای زودتر یائسه شدن هست ،تمام آزمایشاتم خوب بودند

مدیریت سایت - دوشنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۴ - ساعت ۱۰:۴۳

با سلام
می توانید 3 روز اول پریود که خونریز زیاد است از یک تا 3 قاشق غذاخوری سویق عدس که در مقاله فوق ذکر شده است استفاده کنید. باید روال یائسگی به طور طبیعی طی شود.
با آرزوی سلامتی

م - پنج شنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۴ - ساعت ۰۷:۱۷

سلام ، ۳۸ ساله و مجردم ، به دلیل کم کاری تیرویید چاق هستم اما با تلاش بسیار وزنم را ثابت نگه میدارم چون نمی توانم کم کنم ، قاعدگی منظم دارم اما حدود ۵ ا ده روز پس از پایان قاعدگی دچاره لکه بینی می شوم که گاهی کم گاهی زیاد است گاهی تیره و گاهی خون تازه و بین سه تا چندین روز و شاید تا نوبت بعدی طول می کشد ، به دلایل خانوادگی نمی توانم به پزشک مراجعه کنم و این حالت بسیار نگرانم کرده است ، درمان ان چیست لطفا مرا راهنمایی کنید

زهرا - دوشنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۴ - ساعت ۱۱:۴۵

سلام من 17 سالمه پریودی نا منظم دارم بعضی اوقات هم خونریزیم طولانی میشه الان یک ماهه پریودم قبلا هم اینجوری شدم دو سال پیش دوبار دکتر مراجعه کردم گفتن به خاطره نا منظم بودن هورموناست.الآنم یک ماهه پریودم تازه امروز خونریزیم زیاد شده اوایل خیلی کم بود خونریزیم.به نظر شما علت همون نامنظمی هورمونا هستش??

مدیریت سایت - سه شنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۴ - ساعت ۱۰:۱۵

با سلام
خانم م
در رابطه با مشکلات با توجه به تیروئید باید دستگاه گوارش و رحم تنظیم شودو مزاجها تعدیل؛ که از طریق سیستم لاغری صحیح با داروهای تنظیم تیروئید(منظور داروهای گیاهی و روش طب سنتی است) این امکان پذیر است. در صورت تمایل می توانید با مؤسسه تماس حاصل نمایید و به صورت حضوری یا غیر حضوری مشاوره شوید.

مدیریت سایت - سه شنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۴ - ساعت ۱۰:۱۸

سلام
خانم زهرا
در صورتی که تشخیص مشکل هورمونی با آزمایش و مستند است می توان اطمینال حاصل کرد البته در مورد شما احتمال ضعف قوه ماسکه کمر نیز مطرح است.

سحر - جمعه ۱۶ مرداد ۱۳۹۴ - ساعت ۰۵:۲۱

سلام من ۲۳سالمه الان نزدیک یه به ۲۳روز که پریودم روزای اول خونریزی کمی داشتم گرمی زیاد خوردم و از روز هفتم به بعد خونریزیم زیاد شد مفنامیک میخورم ولی هنوز اثری نداشته رفتم دکتر گفت باید سونو داخلی بدی تا بتونم بهت دارو بدم ولی من ترسیدم انجام ندادم باید چیکار کنم ترسیدم نکنه چیزیم باسه

مدیریت سایت - یکشنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۴ - ساعت ۱۱:۴۳

با سلام
می توانید سویق عدس که دستور آن در مقاله بالا ذکر شده روزی 3 قاشق غذاخوری مصرف کنید و بارهنگ یک قاشق غذاخوری در یک لیوان آب جوش با نبات شیرین شده صبح ناشتا میل کنید.
انشاءالله که چیزی نیست؛ در هر صورت اگر تمایل داشتید می توانید پس از تشخیص از روش طب سنتی جهت درمان استفاده کنید.

نفیسه - دوشنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۴ - ساعت ۰۶:۴۰

با سلام.من با گدشت سی و سه روز از زایمان سزارینم خونریزیم نه تنها قطع نشده بلکه الان حدود چهار روز است بیشتر هم شده یعنی انگارمیزانش مثل دوران پریودیست.با توجه به اینکه بعد از زایمان اولم هم که طبیعی بوده وتا مدت یک سال خونریزی های فوق‌العاده نا منظم داشته ام و میخواستم که به مشکلات قبلم دچار نشوم باید چه کاری کنم تا این خونریزی زود تمام شود.بچه هم شیر میدهم وبیست و پنج سال هم دارم

مرضیه - دوشنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۴ - ساعت ۱۲:۰۴

سلام 42 سالمه ماه قبل پریدم عقب زده بعد از سی تیر لکه بینی داشتم تست پاپ اسمیر دادم کاملا سالمم ولی از همون تاریخ لکه بینی دارم که خون تازه هست قطع هم نشده لطفا راهنمایی کنید

نازیه - سه شنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۴ - ساعت ۱۶:۳۲

سلام من نزدیک چهارهفته است که خونریزی دارم خیلی هم خسته و بیحال شدم ضعف کردم بچه سومم همه تازه شش ماهش است من دوبار تو این مدت نزدیکی هم داشتم نگران هستم پرویودم هم با فاصله زمانی 21 روز شده حتما جواب بدهید

مدیریت سایت - پنج شنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۴ - ساعت ۱۱:۱۱

خانم نفیسه
سلام
باید با خوردن سویق عدس روزی 3 بار هر بار یک قاشق غذاخوری و بارهنگ بوداده روزی یک تا 3 بار هر بار یک قاشق غذاخوری همراه با یک لیوان آب جوش کمی شیرین کرده و با یک قاشق غذاخوری روغن کنجد میل شود؛ خونریزی را کنترل کنید تا بند بیاید و سپس داروهای تنظیم هورمون گیاهی مصرف کنید. می توانید از جوشانده 21 قسمتی مؤسسه در این رابطه استفاده کنید.

مدیریت سایت - پنج شنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۴ - ساعت ۱۱:۱۸

خانم مرضیه
سلام
داروهای تنظیم هورمونی مثل 21 قسمتی باید مصرف شود در صورت تمایل می توانید با مؤسسه تماس حاصل نمایید.

مدیریت سایت - پنج شنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۴ - ساعت ۱۱:۲۶

خانم نازیه
سلام
شما باید از سویق عدس روزانه 3 مرتبه و خونسازها مثل شربت شیره انگور و ... (دانشنامه قسمت ارائه طرح های درمانی، درمان کم خونی و پوکی استخوان ذکر شده است) استفاده کنید.
برای تنظیم قاعدگی از داروی 21 قسمتی می توانید استفاده کنید؛ در صورت تمایل به استفاده از روش طب سنتی و مؤسسه می توانید با دفتر تماس حاصل نمایید.

زهرا - سه شنبه ۳ شهریور ۱۳۹۴ - ساعت ۱۳:۴۰

سلام من قبلا از پودر 21قسمتی برای تنظیم قاعدگی استفاده کرده ام و موثر بوده اما متاسفانه دستورش را فراموش کرده ام ممکن است راهنمایی کنید

مدیریت سایت - چهارشنبه ۴ شهریور ۱۳۹۴ - ساعت ۱۱:۵۲

سلام
می توانید به کتاب درمان بیماریهای زنان و زایمان تألیف استاد سیدمحمد موسوی مراجعه کنید.

مریم - چهارشنبه ۴ شهریور ۱۳۹۴ - ساعت ۱۷:۳۵

به نظر م باید در اثر سوزن هپارین باشه

مدیریت سایت - پنج شنبه ۵ شهریور ۱۳۹۴ - ساعت ۰۹:۱۷

سلام
از دستوری که برای خانم نفیسه داده شده استفاده کنید. و در صورت تمایل برای تنظیم هورمون می توانید از روش طب سنتی و مؤسسه بهره بگیرید.

ناشناس - شنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۴ - ساعت ۱۷:۵۴

با سلام 35 سال دارم حدود یک سال پیش عمل برداشتن فیبروم انجام دادم بعداز یک سال باردار شدم اما در هفته هفتم بعداز مسمومیت جنین سقط شد و الان حدود یکماه خونریزی دارم البته یک هفته قطع شد و بعداز ان دوباره شروع شد لطفا من را راهنمایی کنید

مدیریت سایت - سه شنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۴ - ساعت ۰۹:۰۳

سلام
باید جوشانده 21 قسمتی و سویق عدس را استفاده کنید و آبزن رحم نیز استعمال شود.

زیبا - چهارشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۴ - ساعت ۰۱:۱۱

سلام سویق عدس چیه؟ چه جوری تهیه میشه ممنون

مدیریت سایت - پنج شنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۴ - ساعت ۰۹:۰۲

سلام
در مقاله فوق ذکر شده است.

سهیلا - جمعه ۲۷ شهریور ۱۳۹۴ - ساعت ۲۳:۵۱

با تشکر بسیار عالی

معصومه - دوشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۴ - ساعت ۰۰:۵۸

سلام من 36 سال دارم چهار ساله که خونریزی دارم اول لک بینی بود ولی بعد ازچند ماه خونریزی شد یک عمل هیستروسکوپی انجام دادم سه ماه خونریزی قطع شد ولی دوباره شروع شد لطفا کمکم کنید ممنون.

مدیریت سایت - شنبه ۴ مهر ۱۳۹۴ - ساعت ۱۱:۵۰

با سلام
نیاز به شرح حال کامل داریم؛ در صورت تمایل به استفاده از داروهای گیاهی و روش مؤسسه با دفتر تماس حاصل نمایید.

گیسو - دوشنبه ۶ مهر ۱۳۹۴ - ساعت ۲۱:۵۱

سلام
من٢٠سال دارم و بادوست پسرم رابطه داشتم، بعد رابطه فکر کرد که شاید چیزى داخل شده توى بدنم واسه همین بهم ٢تا قرص ld داد از اونجایى که من اهل قرص و دارو نیستم فقط یکیشو خوردم! ٣-٤ روز بعد پریود شدم و بعد از یک هفتست که من بازهم خونریزى دارم ! دلیل خونریزى من چیه و باید چیکار کنم؟؟

مدیریت سایت - سه شنبه ۷ مهر ۱۳۹۴ - ساعت ۱۳:۵۶

سلام
علت نیاز به بررسی دارد؛ ولی در هر صورت از سویق عدس و بارهنگ می توانید استفاده کنید.

ستاره - دوشنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۴ - ساعت ۰۰:۲۸

سلام خسته نباششید
من چهارده سالمه الان یه ماه که خونریزی خیلی شدید دارم که هیچ جوری کم نمیشه از سوق عدس هم استفاده کردم اما فایده ای نداشت
لطفا کمکم کنید

مرضیه - چهارشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۴ - ساعت ۰۱:۱۱

خوب ،من38ساله ام و4ساله که دچارخونریزی شدید که 10 تا12 روز طول می کشد وسه روز اول لکه های قهوه ای وبعد از آن لخته های بزرگ خونی از من دفع می شود وخونریزی من 4سال پیش بعد از سزارین وبستن لوله رحم سراغم آمده وتمام آزمایشها وسونوگرافیهای لازم را انجام داده ام مشکلی نداشته ام به جز اینکه گفتند رحمت خیلی بزرگه درضمن از خارش شدید رنج می برم

مدیریت سایت - شنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۴ - ساعت ۱۲:۱۹

با سلام
خانم ستاره
نیازه به بررسی و شرح حال کامل تر از شما داریم باید با مؤسسه تماس حاصل نمایید در صورت تمایل
با ارزوی سلامتی

مدیریت سایت - شنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۴ - ساعت ۱۲:۲۲

با سلام
خانم مرضیه
جهت بزرگی رحم نیاز به پاکسازی مزاج همراه با سویق عدس، آب انار و جوشانده 21 قسمتی و گزنه برگ تیول دارید. در صورت تمایل می توانید از طریق مؤسسه با دادن شرح حال کامل جهت دریافت داروها و تحت نظر قرار گرفتن اقدام نمایید.

مدیریت سایت - دوشنبه ۴ آبان ۱۳۹۴ - ساعت ۰۹:۲۰

سلام
خانم قهرمان
برای جواب پیامتان شماره تماس یا ایمیل ذکر نکرده بودید؛ چطور جواب برایتان ارسال شود؟
در هر صورت باید شرح حال کامل خود را به مؤسسه بدهید تا تشکیل پرونده داده شود و بر اساس آن تشخیص و نسخه داده شود.
با ارزوی سلامتی

زهرا - سه شنبه ۵ آبان ۱۳۹۴ - ساعت ۰۲:۰۵

بسیار عالی بود با سلام خانم 33 ساله هستم چند سال قبل باردار شدم ولی متاسفانه سقط شد و فعلا هم تصمیم گرفتیم ivf بکنیم البته بعد پنج سال چطور بفهمم رحم من چسبندگی نداره قبل از ivf

مدیریت سایت - پنج شنبه ۷ آبان ۱۳۹۴ - ساعت ۱۰:۳۸

سلام
علایم ممکن‌ است‌ به‌ طور ناگهانی‌ ظاهر شوند یا طی‌ چند‌ سال‌ به‌ وجود آیند؛ درد لگنی‌ فزاینده‌ هنگام‌ عادت‌ ماهانه‌، خصوصا روزهای‌ آخر، گاهی‌ درد لگنی‌ ممکن‌ است‌ در هر زمانی‌ رخ‌ دهد، درد هنگام‌ مقاربت‌ جنسی‌، لکه‌بینی‌ قبل‌ از عادت‌ ماهانه‌، گاهی‌ وجود خون‌ در ادرار یا مدفوع‌، کمردرد و درد همراه‌ با انقباضات‌ روده‌ای‌ و نازایی‌.
البته باید به متخصص مربوطه جهت تشخیص مراجعه کنید.

شیوا - شنبه ۹ آبان ۱۳۹۴ - ساعت ۰۱:۳۲

سلام من چندین سال است که وقتی پریود میشوم روز اول و دوم لکه بینی دارم ولی از روز سوم خونریزی شروع میشود و دو تا سه روز خونریزی شدید همراه با لخته دارم که اصلا نمیتوانم از جایم تکان بخورم و اینجور است که هر یک ربع باید بروم دستشویی وگرنه تمام لباسم کثیف میشود انگار شیرآبی باز کردن دکترم رفتم بعدهمه ی مراحل که عمل کورتاژ انجام دادم و دکترگفت ک دیواره رحمت ضخیم شده وپولیپ داشتی انها را هم درآورده برام باز هم میبینم هیچ فرقی نکردم و خونریزیم همون جور شدید است دیگر خسته شدم و ناراحتی اعصاب گرفتم و میخواهم بروم دکتر و بهش بگم که رحممو برام دربیارد ازبس خونریزیم شدیده لطفا مرا راهنمایی کنید با تشکر

مدیریت سایت - دوشنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۴ - ساعت ۱۲:۳۱

سلام
در صورت تمایل به استفاده از داروهای گیاهی و روش مؤسسه می توانید با دفتر تماس حاصل نمایید. شما نیاز به گذراندن دوره درمانی هستید که از این طریق امکان راهنمایی نیست باید با مراجعه حضوری و یا به صورت تلفنی شرح حال کامل بدهید تا درمان پیگیری شود.
با آروزی سلامتی

فاطمه - پنج شنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۴ - ساعت ۱۶:۳۱

با سلام 33 ساله هستم از دوران بلوغ ماهی دوبار پریود میشدم تخمدان پلی کیستیک دارم که با قرص سیپروترونکمپوند عادی میشم.به تازگی سونو.وازینال انجام دادم گفتن اندومتریوز دارم ولی درد ندارما پریودم 10 روز هاس با خونریزی زیاد و پاک میشم بعد از 3 روز باز لکه بینی قهوه ای زیاد دارم یا باز پریود میشم یا تا پریود بعدیم ادامه پیدا میکنه ازمایشات هورمونم هم سالم بود چیکار باید بکنم

نرگس - جمعه ۱۵ آبان ۱۳۹۴ - ساعت ۲۱:۱۴

سلام
خسته نباشید
خواهش میکنم جواب بدین
مادر بنده جراحی دریچه میترال قلب کردن نزدیک شش ماه, که تحت درمان با قرص وارفارین هستند, پریودهاشون همیشه ده روزه اس و با خونریزی زیاد,ولی الان ۱۲روزه که همچنان خونریزی شدید دارند و نمیتونن داروهای ضد انعقادی مصرف کنند حتی داروهای گیاهی که ضد اعقاد هستن هم نمیتونن مصرف کنن تو رو خدا راهنمایم کنید؟

مدیریت سایت - یکشنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۴ - ساعت ۱۳:۱۴

سلام
خانم نرگس و فاطمه
در رابطه به مشکلات ذکر شده در صورت تمایل به استفاده از روش طب سنتی و مؤسسه پیک شفا می توانید به صورت حضوری و یا غیر حضوری از طریق تلفن تشکیل پرونده داده و تحت درمان قرار گیرید زیرا نیاز به شرح حال کامل از وضعیتتان هست و نمی توان به این صورت راهنمایی کرد.
شماره های تماس:
09136828017
03133451462
با آرزوی سلامتی

اوین - جمعه ۲۲ آبان ۱۳۹۴ - ساعت ۲۱:۰۵

سلام وخسته نباشید.ممنونم بخاطر مطالب جالبتون.من سی سالم هست ده ساله ازدواج کردم وباردار نشدم.هرچی دوا ودکتر که فکرکنید رفتم وانجام دادم ولی نتیجه ای نگرفتم .حالا اینها به کنار دیگه باور کنید دغدغه من بچه نیست الان سه سال هست مشکل پریودهای طولانی دارم.تقریبا میتونم بگم هرماه بیست وپنج تا سی روز خونریری دارم.ازمایش وسونو دادم تیروئیدم کم کار هستش ولی کنترل شده والان یک ساله داروی لووتیروکسین مصرف میکنم.هردکتری میرم یه خرجی رودستم میذاره و یه کیسه دارو واسم تجویز میکنه وهیچ نتیجه اییم نگرفتم.
بخدا اززندگی خسته شدم رسما افسردگی گرفتم تورو خدا اگرراهی به ذهنتون میرسه بهم بگید اجرتون با خدا

مدیریت سایت - دوشنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۴ - ساعت ۱۱:۴۲

سلام
در صورتی که تمایل به استفاده از داروهای گیاهی و روش مؤسسه دارید می توانید از طریق مشاوره حضوری و یا غیر حضوری تحت درمان قرار گیرید.

ناشناس - چهارشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۴ - ساعت ۱۹:۴۸

سلام من حدود دوسال قرص روکین مصرف کردم الان 4 ماهه که قرص نمیخورم ولی درهربار پریود نزدیک 4 روز خونریزدپی شدید دارم چیکار کنم خونریزیم کم بشه

مدیریت سایت - شنبه ۱ آذر ۱۳۹۴ - ساعت ۱۳:۱۸

با سلام
می توانید از سویق عدس در 4 روز خونریزی شدید پریود روزی 3 قاشق غذاخوری مصرف کنید.

الهام - یکشنبه ۱ آذر ۱۳۹۴ - ساعت ۱۱:۰۵

با سلام 28ساله هستم هشت ماهه که عروسی کردم.پریودم در زمان مجردی منظم با درد بود.بعد ازدواج دوبار عقب افتادم ایندفعه بعد دوهفته دوباره پریود شدم ده روز طول کشید.همیشه هفت روزه بود.در ضمن بعد ازدواج درد. دیگه درد ندارم.لطفا راهنمایی کنین

مدیریت سایت - دوشنبه ۲ آذر ۱۳۹۴ - ساعت ۱۳:۳۴

سلام
جهت تنظیم پریود و عملکرد تخمدان ها می توانید از جوشانده 21 قسمتی استفاده کنید.

سارا - سه شنبه ۳ آذر ۱۳۹۴ - ساعت ۱۲:۴۵

با سلام و خسته نباشید
میشه لطفا کمکم کنید من 13 سال 9 ماهمه و 6 ماهه که عادت شدم اما هر سری جلو میفته مثلا11و9 روز زود تر و شده که اخرای پریودم به 11 و 12 روز هم کشیده باشه و الان دیگه کم تر شده و تقربا 8 روزه س،بهم گفتن که قرصای هورمونی مصرف نکنم و زیر سینه رو بادکش بزارم به نظرتون این کار درسته؟،بعضیا هم میگن با این کار روده پاره میشه ،میشه لطفا کمکم کنین که با داروهای گیاهی و تو طب سنتی درمانش کنم؟و ایا بادکش گذاشتن درسته؟

مدیریت سایت - پنج شنبه ۵ آذر ۱۳۹۴ - ساعت ۰۹:۰۶

سلام
شما باید از ضماد کمر حابس خونریزی که در مقاله فوق ذکر شده است استفاده کنید. پودر کنید و با عسل ضماد کرده و روی پارچه نخی پهن کرده و بر روی بخار کتری گرم کنید و گرم گرم روی چهاربند کمر ببندید از شب تا صبح بماند.

نا - دوشنبه ۹ آذر ۱۳۹۴ - ساعت ۱۱:۰۳

سلام. دختری 22 ساله هستم و مجرد. این ماه که پریود شدم اوایل خون سیاه بود و بعد به طور طبیعی خونریزی شروع شد ولی الان با گذشت حدود 11 روز باز هم خونریزی دارم. البته در این 3-4 روزی که خونریزی اضافه داشتم فقط اول صبح که بیدار میشم تا یکی دو ساعت خونریزی دارم و بعد قطع میشه تا صبح روز بعد! مشکل خاصی دارم؟ چطوری درمان میشه؟ ممنونم.

ناشناس - سه شنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۴ - ساعت ۲۰:۲۶

سلام من 33 سالمه متاهلم هنوز بچه دار نشدم
پریودی قبلیم یک هفته افتاد جلو پریودی این دفعه هم یک هفته از قبلی افتاد جلو روزهای اول خون قهوه ای رنگ داشتم الان 11 روزه خون میاد این دوسه روز اخر زیاد شده خون قرمز با لخته میاد بیرون و اصلا مثل زمان پریودی که دل درد شدید همیشه داشتم الان فقط روزای اول دل درد خفیف داشتم ولی الان با وجود خونریزی زیاد دل درد ندارم و بشدت خونریزی دارم هیچوقت به این شدت خونریزی نداشتم

مهناز - یکشنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۴ - ساعت ۰۸:۵۶

من 8ماهه سزارین کردم در این مدت خونریزی های نامرتب ولکه بینی دارم وبا فاصله 10روز یا کمتردوباره شروع میشود اخیرا پاک نمیشوم زایمان قبلیم 1سال ونیم طول کشید تا خوب شدم دکتر میگه ال دی مصرف کن ولی من بچه شیر میدم مدرفم هم استفاده کردم بعداز 2هفته دوباره خونریزی شروع شد راهنمایی کنید لطفا

مهری - چهارشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۴ - ساعت ۰۰:۰۰

سلام یازدهم ماه اذر پریود شدم وتا الان که ۲۶ باز خونریزی من قطع نشده

سارینا - یکشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۴ - ساعت ۱۴:۰۹

سلام .من34سال سن دارم دو فرزند دارم سزارینی هستن بهد از بچه دومم دوره پریودیم در سه روز اول خیلی خون زیاد ب شکل لخته جگری میبینم دیگه عصبی شدم .سنو داخلی دادم گفتن هیچ مشکلی نداری .نزدبک 12سال دیگه افسرده شدم .لطفا کمکم کنید

مدیریت سایت - دوشنبه ۱۴ دی ۱۳۹۴ - ساعت ۱۰:۱۰

سلام
نیاز به شرح حال کامل داریم؛ باید به پزشک مؤسسه مراجعه کنید.

سوگند - سه شنبه ۲۲ دی ۱۳۹۴ - ساعت ۱۹:۵۲

من الا سه هفته است که دائما خونریزی دارم چه کار کنم

مدیریت سایت - شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۴ - ساعت ۱۰:۴۲

سلام
نیاز به شرح حال کامل داریم؛ باید به پزشک مؤسسه مراجعه کنید.

hana - یکشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۴ - ساعت ۱۹:۲۷

سلام من 17 ساله ام دو بار سونوگرافی رفتم و همه نوع آزمایشی دارم ولی دکترا گفتن مشکلی ندارم با این حال خونریزی غیر طبیعی و زیاد من دو سال است ازدواج کردم
لطفا کمکم کنید .

azadeh - یکشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۴ - ساعت ۰۱:۰۹

سلام من شش ماه پیش سزارین شدم .بعد شش ماه پریود شدم.الان حدود یازده روزه پریودم ادامه داره.اولا لکه بینی بود اما چند روزه خون ریزیم خیلی شدیده.باید چه کار کنم؟آیا طبیعیه؟

مدیریت سایت - شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۴ - ساعت ۱۴:۴۸

سلام
نمی توان گفت که طبیعی ست، اما از سویق عدس روزی 3 بار می توانید استفاده کنید.

تینا وزیری - شنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۴ - ساعت ۱۰:۴۵

من سه سال است که به کم کاری تیروئید مبتلا هستم اما کاملا کنترل شده است و لوتیروکسین مصرف میکنم و آزمایشهام هم هیچ مشکلیرو دیگه نشون نمیده بعد از مصرف قرص اما همچنان از اینکه در زمان پریود خونریزی ندارم و به صورت لکه بینی قهوه ای رنگ هست رنج میبرم بارها سونوگرافی و آزمایشات زنان دادم ولی هیچ مشکلی نداشتم دکتر غددم میگن شاید این قضیه مربوط به کم کاری تیروئید هم باشه که دارم دارو مصرف میکنم اما تغییری ایجاد نشده..خواهش میکنم منو راهنما کنید تا خونریزی طبیعی پیدا کینم... چگونه میتونم با موسسه تماس بگیرم؟؟؟

تینا وزیری - شنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۴ - ساعت ۱۰:۴۹

در ادامه مطلبی قبلی که فرستادم فراموش کردم بگم که من هر قدر هم از بابونه یا گزنه و امثال اینها که اصطلاحا قاعده آور هست استفاده کردم هیچ نتیجه ای نگرفتم ...البته پریودهای من در تاریخ دقیقش اتفاق میفته اما اصلا خونریزی ندارم لطفا کمکم کنید.با تشکر

مدیریت سایت - شنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۴ - ساعت ۱۵:۰۵

سلام
باید از داروهای مدر حیض قوی تر استفاده شود، اگر ابتدا پاکسازی مزاج صورت گیرد و بعد داروهای مربوط به عملکرد تخمدان و رحم مؤثر واقع خواهد شد.
شماره های تماس و آدرس در قسمت درباره پیک شفا ذکر شده است.

فاطمه - چهارشنبه ۸ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ساعت ۱۷:۱۸

با سلام و خسته نباشید.ممکن است درمان پولیپ رحم را بفرمایید.مدتی است که از این بیماری و علائم آن رنج میبرم.متشکرم.

زهرا - چهارشنبه ۸ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ساعت ۲۱:۵۱

سلام من16 سالمه و الان حدود 5 سال هست که خونریزی حیضم بند نیومده همه کار هم کردم سونو داخلی وخارجی گرفتم ولی مشکلی نداشتم بهم کمک کنید لطفن دیگه دارم از پا در میام

مدیریت سایت - شنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ساعت ۱۸:۳۶

سلام
خانم زهرا و فاطمه
جهت درمان باید به پزشک و طبیب طب سنتی مراجعه کنید؛ در صورت تمایل می توانید به پزشک مؤسسه مراجعه نمایید. شماره های تماس در قسمت درباره پیک شفا ذکر شده است.

سین جیم - دوشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۵ - ساعت ۱۴:۳۶

مرسی از سایت خوبتون

بینام - شنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۵ - ساعت ۲۱:۳۰

سلام من خانمی 26 ساله هستم که نزدیک به یکسال ونیم هست که یک هفته قبل از پریود و یک هفته بعد از از پریود دچار لکه بینی میشم البته قرص ضد بارداری هم که استفاده میکنم فقط میزان خون دوران لکه بینی رو کم میکنه اما همچنان لکه بینی وجود داره و تمام مدت لکه بینی من کمردرد دارم الان 10 ماهه که نزدیکی ندارم بخاطر این مساله ازمایش هورمونی هم انجام دادم مشکلی نداشتم اما هر دو تخمدانم کیست های خیلی ریز داره

بینام - شنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۵ - ساعت ۲۱:۳۱

خواهشا کمکم کنید خسته شدم بخدا

مدیریت سایت - یکشنبه ۱۶ خرداد ۱۳۹۵ - ساعت ۱۴:۳۲

سلام
شما باید به طبیب طب سنتی مراجعه نمایید. در صورت تمایل می توانید به مؤسسه مراجعه کنید. شماره های تماس در قسمت درباره پیک شفا ذکر شده است.

ناشناس - پنج شنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۵ - ساعت ۰۰:۱۶

سلام خسته نباشید من الان چند ماه میشه که پریود میشم ولی هیچی نمیاد و فقط درد میکشم و زیر دلم خیلی درد میکنه. چیکار کنم یا چی بخورم که پریودیم باز بشه؟

مدیریت سایت - شنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۵ - ساعت ۱۴:۴۵

سلام
باید به طبیب طب سنتی مراجعه کنید؛ در صورت تمایل به استفاده از داروهای گیاهی و روش مؤسسه می توانید به پزشک مؤسسه مراجعه کنید.

ملینام - یکشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۵ - ساعت ۱۲:۱۱

سلام بنده 25 سال دارم چندین سال است که عادت ماهانه ی من 10 روزه است و گاهی هم در بین دو عادت لکه بینی دارم.
لاغر اندام هستم و همچنین مجرد. به دکتر مراجعه کردم گفتند دیواره رحم من ضعیف است باید مراقبت کنم که جسم سنگین بلند نکنم وچاق نشوم و همچنین درمان من بعد از ازدواج خود به خود اتفاق می افتد
در این هفته اول ماه رمضان تمام روز ها لکه بینی داشتم والان دو روز است که خونریزی شدید دارم به همین خاطر روزه نگرفتم آیا شما می توانیدمرا راهنمایی کنید که جلو خونریزی گرفته شود و خون ریزی من بند آید ( البته به غیر از مصرف قرص ال دی چون به شدت روی اعصاب و روان من تاثیر میگذارد) با تشکر

مدیریت سایت - سه شنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۵ - ساعت ۰۰:۴۴

سلام
بله، در صورت تمایل به استفاده از داروهای گیاهی و روش مؤسسه باید به پزشک مؤسسه مراجعه کنید تا تحت درمان قرار گیرید.

مهرنوش - شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۵ - ساعت ۱۵:۵۳

سلام.خسته نباشید من تقریبا شش ماهی هست که در دوران عادت ماهیانه ام فقط دو روز اول خونریزی دارم که مقدارش هم خیلی کم است و 3 روز بعدش هم کلا فقط به صورت لک میبینم و اصلا خونریزی نداری،به دکتر مراجعه کردم و به خاطر عقب و جلو افتادن پریودم بهم قرص مارولین داد و سونو گرافی هم کردم مشکلی نداشتم با این وجود هنوز مشکل ام با خوردن قرص هم درست نشد،الان به نظر شما چکار کنم خیلی نگرانم؟

مدیریت سایت - سه شنبه ۱ تیر ۱۳۹۵ - ساعت ۲۰:۲۸

سلام
باید تحت نظر طبیب طب سنتی داروهای تنظیم کننده هورمونی و پاکسازی مزاج مصرف کنید.

zahra - پنج شنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۵ - ساعت ۲۲:۰۵

بسیاررعالی

فاطمه - شنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۵ - ساعت ۰۴:۴۵

با سلام اولین باری هست که پریودیم یک هفته جلو افتاده بالای 4 سال ازدواج کردم الانم 6 روز لکه بینی دارم قهوه ای رنگ خسته شدم تیروئید ندارم قبلا سونو دادم الانم لکه بینیم شدید تر شده ولی خونریزی ندارم واقعا ممنون میشم پاسخمو بدین 26 سالمه .ممنون

مریم - شنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۵ - ساعت ۰۰:۵۶

سلام من بخاطر ماه رمضون ک پریود شدم چندتا قرص ضد بارداری خوردم قطع شد .
تا یک هفته پیش ک خونریزی.شدید و همرا با لخته خون دارم تورو خدا ب دادم برسید چی بخورم خوب شم

الهام - یکشنبه ۱۳ تیر ۱۳۹۵ - ساعت ۰۱:۵۵

سلام من 13 سالمه و فقط سه بار پریود شدم اما خون ریزیم خیلی زیاده ما میخوایم چند مدتی بریم مشهد اما با این وضع نه مبتونم برم حرم نه موج های ابی باید چیکار کنم که خون ریزیم بند بیاد ؟
ممنون

مدیریت سایت - دوشنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۵ - ساعت ۱۴:۴۲

سلام
احتمال دارد با سویق عدس لکه بینی قطع شود؛ روزی 3 بار میل کنید.(دستور تهیه آن در مقاله فوق ذکر شده)
در صورتی که بر طرف نشد باید داروهای تنظیم کننده هورمونی گیاهی مصرف کنید که نیاز به شرح حال کامل می باشد. در صورت تمایل می توانید به مؤسسه مراجعه نمایید.

مدیریت سایت - دوشنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۵ - ساعت ۱۴:۴۷

سلام
خانم مریم
شما باید دستور سویق عدس و بارهنگ را هر کدام روزی 3 بار انجام دهید. در صورتی که نیاز به دارو و درمان کامل باشد باید به طبیب طب سنتی مراجعه کنید. در صورت تمایل از طریق مؤسسه می توانید اقدام نمایید.

مدیریت سایت - دوشنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۵ - ساعت ۱۴:۴۸

سلام
خانم الهام
شما باید از ضماد کمر حابس خونریزی که در مقاله فوق ذکر شده است استفاده کنید و سویق عدس و بارهنگ نیز روزی 3 بار میل کنید. احتمال زیاد از ضعف قوه ماسکه می باشد.

مهمان - شنبه ۲ مرداد ۱۳۹۵ - ساعت ۰۰:۱۶

پریود من کاملا منظم بود هم به جهت فاصله هم تعداد روزها تا این که تحت درمان برای وسواس قرار گرفتم!! گفتند غلبه ی سودا داری و باید رفع شود چند سه مرحله فصد و یک مرحله زالو داشتم و حدود چهار ماه قرص لاون تریپ را روزی 6 عدد مصرف می کردم به انضمام داروهای دیگر...این قرص نباید عارضه ای داشته باشد طبق بروشورش اما تحقیقاتم نشان داد اقلا یک نفر دیگر از مصرف کنندگان این قرص دچار اختلال قاعدگی جدی شده است. خلاصه این که اوایل درمان پریودم نامنظم شد و وقتی به دکتر اعلام کردم گفتند به دلیل خونگیری هاست و جای نگرانی نیست اما آن چیزی که بنا بود جای نگرانی نباشد الآن مصیبت واقعی شده است برای من. یک مدت نسبتا طولانی حدود 40 روز فاصله بین پریودهایم رخ داد به جای نرمال آن که متغییر بین 24 تا 27 روز بود. بعد یک دوره ی چهار روزه، دو روز پاکی کامل و مجدد یک دوره ی 8 روزه خون دیدم و بعد از آن یک روز پاک بودم و مجدد هشت روز تا حالا خون دیده ام که هیچ نشانه ای از تمام شدن ندارد. این دوره ی آخر یک خونریزی وحشتناک است که در هر روزش تقریبا به اندازه ی یک دوره ی کامل پریود از بدنم خون دفع می شود چیزی به اندازه ی سه مشت بسته لخته ی خون و واقعا استیصال ایجاد کرده است. من آن داروی لعنتی را که هیچ آرامیش ایجاد نکرد و فقط تنها مورد مرتب بدنم را به این وضعیت دچار کرد قطع کرده ام اما آیا راهی پیشنهاد می دهید برای این که دوباره سیکل منظم قبل تکرار شود؟ :( بعد از این تجربه ی بسیار تلخ جنازه ام را هم نمی گذارم به مطب پزشکی ببرند اما اگر راه کم خطری پیشنهاد بدهید امتحانش می کنم شاید خدا خواست و نجات پیدا کردم.

محبوب.م - یکشنبه ۳ مرداد ۱۳۹۵ - ساعت ۱۶:۱۴

سلام
من تو دوران پریودم تصمیم گرفتم که از قرص های ال دی برای تنظیم پریود و جلوگیری استفاده کنم روز پنجم و روز ششم پریودم قرص استفاده کردم ولی چون خیلی روی اعصابم تاثیر گذاشت دیگه استفاده نکردم،چهار روز بعد پریود شدم و چون مسافرت بودم برای کم شدن و قطع شدن دوتا قرص ال دی خوردم بعد از یک روز پاکی باز پریود شدم الان نزدیک 8 روزه که پریودم در حد لکه بینی،برای چی اینجوری شده،چیکار کنم،چی بخورم؟

محبوبه - چهارشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۵ - ساعت ۰۸:۰۱

سلام ..من نزدیک ی ماه و نیمه عمل لاپراسکوپی تخمدان کردم..در صورت اولین پریودیم در تیرماه دچار لکه بینی شدم ک این لکه بینی ادامه داشت الان ک نزدیک ب ی ماه شده ی هفتس لکه بینیا شده خونریزی شدید ک ی بسته پوشاک بزرگ در دو روز تمام کردم..هر چی قرص خوردم قویترین قرصها بند نمیاد..کمکم کنید چکار کنم..

مدیریت سایت - شنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۵ - ساعت ۱۲:۰۱

سلام
مهمان
نیاز به بررسی و شرح وضعیت کامل است که باید به طبیب حاذق طب سنتی مراجعه نمایید.
از دستورات ضد خونریزی مانند سویق عدس، بارهنگ و ضماد یا جوشانده می توانید استفاده کنید ولی اگر برطرف نشد باید به طبیب مراجعه کنید.

مدیریت سایت - شنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۵ - ساعت ۱۲:۰۲

سلام
خانم محبوب
به خاطر عوارض قرص هاست، برطرف می شود. برای قطع لکه بینی از سویق عدس و بارهنگ می توانید استفاده کنید.

مدیریت سایت - شنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۵ - ساعت ۱۲:۰۸

سلام
از عوارض عمل لاپراسکوپی است و بسته به میزان آسیبی که به تخمدان وارد شده و موارد دیگر متفاوت است
از دستورات ضد خونریزی نظیر سویق عدس، بارهنگ و جوشانده ضد خونریزی می توانید استفاده کنید. نیاز به بررسی بیشتر می باشد

ناشناس - پنج شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۵ - ساعت ۱۵:۰۹

سلام من 14سالمه ولی 12روز قاعدگی دارم وحداقل4بسته نواربهداشتی استفاده می کنم تابحال 5بارآزمایش دادم ولی هیچ درمانی ندادند چون سنم کمه.لطفاراهکارهای خونگی پیشنادکنید

مدیریت سایت - شنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۵ - ساعت ۱۷:۰۹

سلام

شما باید از ضماد کمر حابس خونریزی که در مقاله فوق ذکر شده است استفاده کنید و سویق عدس و بارهنگ نیز روزی 3 بار میل کنید. احتمال زیاد از ضعف قوه ماسکه می باشد.

سمیه - پنج شنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۵ - ساعت ۰۰:۳۸

باسلام ،حدود سه ماه پیش پریودی من به صورت پرحجم ولخته های زیاد شده بود،با دادن سونو گرافی مشکلی نداشتم غیر از کمی زیاد بودن آندومتر،ولی به خاطر درد شبانه دست وپا آزمایش خون دادم که. آزمایش کم خونی شدید رونشون داد،درضمن یک ماه پیش متوجه پرکیست بودن سینه هام شدم ،به همین خاطر به پزشک طب سنتی مراجعه کردم که داروهای درمان بلغم شربت سکنجبین عنصلی ،قرص بلغم ،کپسول رها ،کپسول ریپاون ،ومعجون دوسین رو برام تجویز کردن،الان پس از مصرف یک ماه داروها پریودیم کمتر به صورت لخته هست ولی سوزش وترشح سبز رنگ پیداکردم ودرد سینه هم بیشترشده ،وپریودیم بازم نامنظم ،خواستم بدونم نظر شما درباره بیماری من چیه ،ممنون از لطفتون اگه جوابمو سریع بدید

ناشناس - یکشنبه ۱ شهریور ۱۳۹۵ - ساعت ۱۳:۴۰

سلام من 51 سا لمه خونریزی زیادی دارم علتش هم میومهای بزدگ وزیاده نطر شما برای درمان این بیماری چیست تشکر فراوان

مدیریت سایت - سه شنبه ۹ شهریور ۱۳۹۵ - ساعت ۱۴:۳۱

سلام
خانم سمیه
بیماریهای سینه در خانم ها ارتباط مستقیم با رحم دارد؛ هم داروهای مربوط به رحم و برطرف کردن عفونت رحم و هم پاکسازی مزاج به همراه داروهای کیست باید مصرف شود. اصلاح تغذیه و سبک زندگی نیز در اولویت است

مدیریت سایت - سه شنبه ۹ شهریور ۱۳۹۵ - ساعت ۱۴:۳۲

سلام
میوم ها توده ها یا زائده های به اصطلاح خوش خیم هستند، درمان از طریق طب سنتی و داروهای گیاهی وجود دارد

طاهره السادات - چهارشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۵ - ساعت ۱۳:۰۰

با سلام و احترام اینجانب 38 ساله که در دوران مجردی دوران پریودی 5 روزه داشتم ولی کم کم تبدیل به 7 و 10روزه گردیدو در این ماه ابتدا 7 روزه ولی تا 14 روز لکه بینی داشتم و بعد از یک روز پاکی کامل مجددا پریود و الان بعد از گذشت 7 روز دارای خونریزی شدید می باشم ولی لخته خون نمی باشد برعکس سابق که دارای لخته های خون فراوان بودم . ناگفته نماند که دارای سه عدد فیبروم به قطرهای 1.7. 2.4 و 2.7 در رحم و آندومتر به ضخامت 9 میلیمتر می باشم همچنین دچار کم خونی شدید و کمبود ویتامین d3 می باشم و قرص آهن و d3 , ب1 و ... مصرف نمودم . در شهر ما پزشک طب سنتی وجود ندارد فقط حکیم سنتی است خواهشم می کنم مرا راهنمایی بفرمایید که چکار کنم با داروهای گیاهی درمان گردد و نیاز به کروتاژ و عمل جراحی نباشد .

طاهره السادات - چهارشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۵ - ساعت ۱۳:۰۴

شما را به خدا جواب من را بدهید دارم خیلی اذیت می شوم نمی خواهم به متخصص های طب جدید مراجعه نمایم . اجر شما با جده سادات

ندا - چهارشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۵ - ساعت ۱۸:۰۶

سلام من 27سالمه حدود 3هفته است که خونریزی کم دارم بدون هیچ دردی ازمایش دادم حامله نبودم.قرص تنظیم پریود مصرف کرد امپول زدم که باعث میشد 3ماه حامله و باردار نشم دکنر گفت خونریزیت با این امپول قطع میشه اما هنوز قطع نشده خیلی نگرانم و نمیدونم علت چیست لطفا راهنمایی کنید

مدیریت سایت - پنج شنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۵ - ساعت ۰۹:۲۵

سلام
خانم طاهره
باید تحت نظر پزشک مؤسسه قرار بگیرید

طاهره السادات - شنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۵ - ساعت ۰۷:۴۷

با سلام و احترام به چه طریقی بایستی تحت نظر پزشک موسسه باشم . با سپاس

مدیریت سایت - یکشنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۵ - ساعت ۱۴:۵۴

سلام
خانم طاهره شماره های تماس در قسمت درباره پیک شفا ذکر شده است.

مدیریت سایت - یکشنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۵ - ساعت ۱۴:۵۷

سلام
خانم ندا
به علت مصرف داروهای شیمیایی نمی توان نظر داد زیرا مکانیسم اثر آن روی هر افراد نامشخص است؛ ولی داروهای گیاهی تنظیم هورمون و عملکرد تخمدان ها و رحم هست که بدون عوارض تنظیم می شود. از داروهای ضد خونریزی نظیر بارهنگ و سویق عدس در مقاله می توانید استفاده کنید ولی توصیه می شود تحت نظر طبیب طب سنتی حاذق قرار بگیرید

somi - دوشنبه ۵ مهر ۱۳۹۵ - ساعت ۲۰:۲۸

سلام یه سوال داشتم لطفا جواب بدن آیا خوردن قرص آهن تو دوران پریودی باغث زیاد شدن خونریزی میشه یا کمتر شدن؟؟؟؟؟؟؟

ناشناسم - سه شنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۵ - ساعت ۱۶:۰۹

سلام من دختری 15 ساله ام و دوره های قاعدگی طولانی و شدیده آیا رازیانه مفیده یا اگه مفید نیست چی کار کنم ؟

yazgul - چهارشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۵ - ساعت ۱۹:۴۹

با سلام من 28 سالمه و تا الان همیشه عادت ماهانه منظمی داشتم . در این دوره ازعادت ماهانم به دلیل ترسی که داشتم روز 4 قرص اورژانسی مصرف کردم و عادت ماهانم به موقع تموم شد اما بعد از 3 روز تمیزی دوباره مریود شدم و کمی شدید تر از دفعه پیش . آیا خونریزی مجدد من از قرص اورژانسی هست یا دلیل دیگری دارد؟ منون میشوم منو داهنمایی کنید چون خیلی میترسم

مدیریت سایت - سه شنبه ۴ آبان ۱۳۹۵ - ساعت ۱۵:۴۵

سلام
خانم somi
ممکن است باعث زیاد شدن خونریزی بشود

مدیریت سایت - سه شنبه ۴ آبان ۱۳۹۵ - ساعت ۱۵:۴۷

سلام
خانم ناشناسم
رازیانه به تنهایی ممکن است مؤثر واقع نشود، نیاز به شرح حال کامل است

مدیریت سایت - سه شنبه ۴ آبان ۱۳۹۵ - ساعت ۱۶:۰۹

سلام
yazgul
بله به احتمال زیاد از عوارض قرص است

ناشناس - سه شنبه ۹ آذر ۱۳۹۵ - ساعت ۱۳:۲۵

سلام
من آیودی دارم حدودآ9ماه الان۳ماه خونریزی دارم رفتم دکتر قرص مارولین داده قطع شد دوباره خونریزی کردم باید چیکارکنم

مدیریت سایت - شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۵ - ساعت ۱۰:۱۴

سلام
باید به پزشکتان مراجعه کنید تا بررسی کنند، ممکن است به خاطر آی یو دی باشد

فاطمه - پنج شنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۵ - ساعت ۱۳:۰۱

سلام.من 20سالم هست .10روزپریودبودم که یک هفته پاک شدم دوباره پریودشدم یعنی تویکماه 2بارپریود شدم علتش چی میتونه باشه خیلی میترسم راهنمایم کنید ممنونم

ناشناس - چهارشنبه ۸ دی ۱۳۹۵ - ساعت ۰۹:۲۵

سلام. به علت خونریزی زیاد و لکه بینی بعد پریود 4ماه پیش کورتاژ تشخیصی انجام دادم، مشکل حل نشد رفتم سونوگرافی گفتن مشکلی نداری اما من همون خونریزی شدید و لکه بینی رو داشتم رفتم دکتر بهم قرص مجسترول داد گفت بعد 16روز پریودی بخور خوردم بعد 14روز پریود شدم خونریزیم خیلی شدید بود تا 16روز، به دکتر پیام دادم گفت 10قرص دوفاستون 10میلی گرمی رو تا 10شب بخور، من 4شب خوردم خونریزیم بدتر شد به دکتر پیام دادم گفت نخور، بازم خونریزی قطع نشد، دوباره رفتم دکتر بهم گفت باید رحم خودت رو برداری بهم قرص ld مفتانیک اسید داد گفت ld رو و شب 2تا2 بخور بعدش شبی یکی بخور، قرص رو هم میخورد خونریزیم هنوز خیلی شدیده حالت لخته لخته هست الان 23روزه خسته شدم دیگه، لطفا راهنماییم کنین ، با تشکر
می بخور

مدیریت سایت - چهارشنبه ۸ دی ۱۳۹۵ - ساعت ۱۳:۰۴

سلام
خانم ناشناس
نباید کورتاژ می کردید؛ متأسفانه در این رابطه با توجه به اینکه طب نوین راه درمان ندارد(که اکثراً در اعلب بیماریها به همین نحو است) متوسل به اعمال جراحی اشتباه و در آخر در آوردن عضو از بدن که بعد عوارض جبران ناپذیری به دنبال خواهد داشت.
شما باید زیر نظر طبیب دارو مصرف کنید؛ در صورت تمایل با دفتر تماس حاصل نمایید ولی تا آنجا که بشود نباید رحم را درآورید مگر اینکه دیگر راهی نباشد

فاطمه - پنج شنبه ۱۶ دی ۱۳۹۵ - ساعت ۱۰:۲۸

سلام.من ماه پیش دوبارپریودشدم سه روزاول خونروزی زیادداشتم بعدسه روزکم شدولی تا9روزطول کشید بعداین ماه پریودشدم خونریزی شدیدی دارم مشکلی هست

سلام - جمعه ۱۷ دی ۱۳۹۵ - ساعت ۲۲:۲۵

سلام، من کم خونی دارم ومدت زمان پریودی طولانی نیست اما در دو سه روز اول خونریزی خیلی زیاد است.چند ماه به توصیه پزشک قرص آهن استفاده کردم.نتیجه این شد که ماهی یکبار رسید به کمتر از 20 روز یکبار پریود شدن وقرص آهن قطع کردم.کمبو آهن چه کنم وقتی بدنم خون قبول نمی کند

مدیریت سایت - شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۵ - ساعت ۱۶:۰۱

سلام
خانم فاطمه
احتمال به هم ریختگی هورمونی و سوءمزاج است.

مدیریت سایت - شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۵ - ساعت ۱۶:۰۴

سلام
باید سوءمزاج دستگاه گوارش و کبد برطرف شود تا بدن به وسیله غذا و داروهای طبیعی خونسازی کند

ر م - پنج شنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۵ - ساعت ۱۹:۰۷

بسیار عالی

ناشناس - پنج شنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۵ - ساعت ۱۹:۰۹

سلام ممنون من یک سال از خونریزی رنج می بدم لطفا بگید چه چیزی مصرف کنم با تشکر

مادر - سه شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۵ - ساعت ۱۳:۲۹

باسلام و وقت بخیر.
من چهل و پنج.روزه ک زایمان.طبیعی کردم.بعدسی روز کاملاقطع شد و فقط کمی ترشح شیری رنگ گاهی میدیدم که کم کم دوباره لک بینی شروع شده والان تبدیل ب خونریزی شده ...من باید چکارکنم.ک بندبیاد.ممنون از سایت خوبتون

مدیریت سایت - یکشنبه ۸ اسفند ۱۳۹۵ - ساعت ۱۴:۴۳

سلام
ناشناس
باید علت خونریزی مشخص شود، نیاز به شرح حال کامل و مراجعه به طبیب طب سنتی است

مدیریت سایت - یکشنبه ۸ اسفند ۱۳۹۵ - ساعت ۱۴:۴۴

سلام
خانم مادر
داروهای بند آورنده در مقاله فوق ذکر شده است، بهتر است به طبیب طب سنتی مراجعه نمایید

نرگس - جمعه ۲۰ اسفند ۱۳۹۵ - ساعت ۱۳:۳۰

سلام من پریود شدم اولش کم بود بعد زیاد شد دوران پریودیمم ۷ روزه الان دوروزه بعدشم لک میبینم یکم زیاد نیس میخاسم ببینم واسه چیه ربطی به ضعف کمر داره ایا اولین بارمم هس اینجوریم ۱۸ سالمه ممنون میشم جواب بدین

ناشناس - یکشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۵ - ساعت ۱۹:۴۹

سلام من 45 سال دارم دارای ضخامت رحم می باشم میشه گفت همیشه پریودم روزی 3یا2باردرزوز منجسترول مصرف می کنم دکترا می گن رحم رو دربیارم دیگه خسته شدم اگه راهی داره بهم بگید لطفا

مدیریت سایت - شنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۵ - ساعت ۱۲:۳۲

سلام
خانم نرگس نیاز به بررسی و شرح حال کامل دارد، از این طریق امکان جوابگویی نیست

مدیریت سایت - شنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۵ - ساعت ۱۲:۳۳

سلام
خانم ناشناس
ضخامت دیواره رحم از طریق طب سنتی با داروهای گیاهی قابل درمان است

طناز - دوشنبه ۷ فروردین ۱۳۹۶ - ساعت ۱۴:۴۷

سلام
من مجردم الان 15 روز پریود شدم ولی بند نمیاد . پریودم هم زیاد منظم نیس. خون پریودم هم به صورت لخته میاد
بعضی وقتها زمانی که پریود نیستم و پاکم زیر نافم درد شدیدی دارم طوری که حالت تهوع میگیرم و شکمم و بغل میگیرم در حد از حال رفتن . بخاطر اینکه پریودم بند بیاد قرص ال دی مصرف کردم ولی باز هم بند نیومده
چیکار کنم بند بیاد؟

پریسا - یکشنبه ۱۳ فروردین ۱۳۹۶ - ساعت ۰۰:۰۴

سلام مادر من 49 سالشه و در دوران یائسگی بسر میبره و به شدت خونریزی داره کم خونی هم داره که باعث میشه از پا دربیاد به شدت حالش بده چیکار کنم چه قرصی خوبه چه آمپولی خوبه لطفا جواب بدین

پریسا پ - دوشنبه ۱۴ فروردین ۱۳۹۶ - ساعت ۰۳:۵۴

با سلام من از وقتی که مجرد بودم و عادت ماهانه شدم پریودم نامنظم وچندماه یا سالی یک بار بوده بعداز ازدواجم حامله شدم و چون نمیدونستم سقط شد البته در دوران بارداریم هم فشاربالایی داشتم ولی دلیلش رو نفهمیدم بعداز یک سال دوباره باردار شدم ولی متاسفانه بازهم به دلیل بی خبری بازهم سقط شد بعداز ازدواج سی کیلو اضافه وزن داشتم الان سه ساله که ازدواج کردم پریودم هیچوقت منظم نبوده و حتی بعدازدواج هم همچنان چندماهی یک بار و اون هم با درد زیاد شکمی وکمر درد ودردسینه از یک ماه قبل از شروع خونریزی تا چندروز اول خونریزی مواجه بودم.الان حدود پنج ماهه که خونریزیم قطع نشده وبسیار شدید وخون لخته البته طی این پنج ماه کاملا خونریزیم شدید نبوده ومابینش خونریزی قطع ودر حد لکه بینی میشده انقدر خون از دست دادم که هموگلبین خونم الان هشته بخاطر مشکلات شخصی دکتر مناسب یا متخصص نرفتم.قابل ذکره که از همون اول ازدواجم درهنگام روابط زناشویی درد داشتم...ببخشید طولانی شد ازتون خواهش میکنم کمکم کنید من از سرطان میترسم از جراحی و یا خدایی ناکرده برداشتن رحم وحشت دارم و حا‌ضرم بمیرم ولی هرگز رحمم رو از دست ندم من بچه خیلی دوست دارم و در آرزوی بچه دار شدن دارم نابود میشم ولی الان مسئله مهم قطع شدن خونریزیه کمکم کنید خواهش میکنم

مدیریت سایت - چهارشنبه ۱۶ فروردین ۱۳۹۶ - ساعت ۰۹:۱۳

سلام
به علت سؤالات متعدد در این بخش باید متذکر شویم که بیماریهای زنان نیاز به بررسی و تشخیص دارد و باید به پزشک طب سنتی مراجعه شود و از این طریق امکان تجویز دارو نیست. در این مقاله به علل خونریزی غیر طبیعی پرداخته شده و راهنمایی جهت کنترل خونریزی داده شده است ولی باید علت بررسی و درمان لازم صورت گیرد که نیاز به مراجعه و معاینه پزشک است

eli - چهارشنبه ۱۶ فروردین ۱۳۹۶ - ساعت ۱۴:۲۵

سلام
25 ساله و مجرد هستم حدود 6 ماه هست یکی از عزیزانم رو از دست دادم همون هفته اول با اینکه تازه 10 روز از تمام شدن دوره قائدگیم گذشته بود باز لکه بینی داشتم و بعد از اون هم به طور یک ماه در میون خونریزی هام شدید میشه. یعنی یک ماه خیلی کم و ماه بعد خیلی شدید هست به حدی که خیلی به بدنم فشار میاد و نزدیک به بیهوشی میرسم.میخواستم بدونم دلیلش چی هست ؟ و آیا درمانی هست که خونریزی های شدیدم کمتر شه چون واقعا دارم اذیت میشم.
البته کلا بدنم خیلی زود به عوامل واکنش نشون میده مثلا در بعضی وقت در ایام امتحانات دانشگاه کلا اون ماه رو پریود نمیشدم ولی در کل قائدگی منظم و به موقعی دارم

فاطمه - پنج شنبه ۱۷ فروردین ۱۳۹۶ - ساعت ۱۶:۳۰

سلام خسته نباشید.. من الان روز دوم قاعدگیم توی این ماهه و میخوام تا قبل از مراسم اعتکاف که در روز سه شنبه هفته آینده هست پاک بشم و معمولا هم مریضیم هفت روز طول میکشه..راهی هست که بتونم زود تر پاک بشم؟

مدیریت سایت - یکشنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۶ - ساعت ۰۹:۵۰

سلام
فاطمه خانم
داروی گیاهی برای تنظیم قاعدگی و هورمون های زنان هست و برای تأخیر در قاعدگی و یا بند آوردن زودتر از موعد دارویی نیست.

نسرین - سه شنبه ۲۲ فروردین ۱۳۹۶ - ساعت ۱۲:۲۴

سلام باتشکرازسایت خوبتون
ببخشید من 23سالمه ومجردم الان 10روزه که خونریزیم قطع نشده اما شدید نیست و به صورت لخته میاد.دوهفته دیگه کنکور دارم و واقعا ازاین وضع خسته شدم آیا میتونم چند روزقرص ال دی بخورم تا بند بیاد؟خیلی ممنون میشم اگه زود راهنماییم کنید

ناشناس - شنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ساعت ۱۵:۵۹

سلام من زهرامستم قصد باردارشدن دارم بعدازده سال جاوگیری ترک کردم از اون روزتاالان مرتب خون ویزی دارم لطفا راهنمای کنید

مدیریت سایت - سه شنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ساعت ۱۴:۲۴

سلام
نیاز به شرح حال کامل و بررسی دارد باید به طبیب طب سنتی مراجعه نمایید، در صورت تمایل می توانید به پزشک مؤسسه مراجعه کنید

الهه - یکشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۶ - ساعت ۲۰:۳۵

سلام ۳۰ ساله هستم. قبل از پروید دل درد شدید میشم.
زمان پریود منظمه.مدت پریودم هفت روزه چهار روز مرتب وزیاد بعدش لکه بینی. بعد اززایمان دوممخیلی خونریزی دارم به صورت لخته یه وقتای غلیظه.برای درمان راهنماییم کنید لطفا.
جدیدا سینه هام خیلی درد میگیره.دوسه ماهی هست بچه ام رو ازشیر گرفتم میشه به خاطر اون باشه؟.

الناز - جمعه ۱۲ خرداد ۱۳۹۶ - ساعت ۲۲:۰۴

با سلام و خسته نباشید من 22 سال دارم و مجرد هستم قبلا هم مشکل کیست تخمدان داشتم که با مصرف قرص حل شد برای معاینه ی مجدد سونوگرافی رفتم و دکتر گفت که کیستهای ریز دارم و دکتر بهم قرص اتیسترون داد از سومین روز پریودم مصرف کردم و هنوز یک ورق قرصم تموم نشده بود که لک بینیم شروع شد که به صورت لخته های بزرگ و رنگ قهوه ای تیره بود تقریبا این وضعیت پنج روز ادامه داشت که با تموم شدن قرصم خونریزیم شروع شد و الان چهار روز هست که خونریزی دارم که رنگش خیلی روشنه و کمی شدیدتر از حالت عادیشه و کمی ضعیفم کرده این حالت یه مقدار نگرانم اگه ورق دوم رو شروع کنم قطع میشه ؟ یا باید به پزشک مراجعه کنم لطفا راهنماییم کنید با سپاس از شما

مینو - چهارشنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۶ - ساعت ۲۰:۳۵

سلام خسته نباشین من سه دوره قبل پریودم طولانی شد به پزشک مراجعه کردم گفت کیست دارین یه دوره قرص ضد بارداری استفاده کردم بعدش که پریود شدم بعد دوره معمولیش خونریزی داشتم که قط نشد تا دوره بعدی زواره مه پزشک مراجعه کردم بعد آزمایش و سونوگرافی گفتن چیزی نیس و دو تا امپول پروژسترون زدم سه روز قط شد و دوباره خونریزی شروع شد در ضمن 33ساله و مجرد هستم لطفا راهنماییم کنین

الهام - پنج شنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۶ - ساعت ۱۵:۴۸

من از روز پنجم قاعدگی شروع بة مصرف قرص ضد بارداری شدم وتا3 روز بع داز 3 روز حالم خیلی بد شد قطع کردم الان 10 روز خون ریزی دارم خسته شدم تورو خدا کمکم کنید 2 بار دکتر رفتم امپول وقرص مفنا میک مصرف کردم ولی اثری ندارد

ساجده - یکشنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۶ - ساعت ۲۰:۵۶

سلام من 28سالمه الان حدود نوزده روز هستش که پریودهستم هرچی دارو استفاده میکنم هیچ تاثیری نداشته سونوگرافی هم انجام دادم هیچ اثری از کیست نیست الان چکاری باید انجام بدم واقعا دیگه خسته شدم.

مدیریت سایت - دوشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۶ - ساعت ۱۰:۴۶

سلام
توجه
به علت سؤالات متعدد در این بخش باید متذکر شویم که بیماریهای زنان نیاز به بررسی و تشخیص دارد و باید به پزشک طب سنتی شرح حال کامل داده شود.
به طبیب طب سنتی مراجعه نمایید، در صورت تمایل می توانید به پزشک مؤسسه مراجعه کنید

پریسا - دوشنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۶ - ساعت ۲۳:۵۵

سلام من ۲۳ سالمه مجردم و چند ساله پلی کیست دارم و جوش میزنم چه قرصی باید بخورم من کلرت میخورم ولی بازم جوش میزنم

پری .sh - شنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۷ - ساعت ۱۷:۱۶

سلام من بیست و شش سالمه .الان بیست و دو روزه پریودم و خونریزی شدید دارم .و فقط ام لخته خونریزی دارم .هیچ جوری بند نمیاد سال گذشته ام یبار همینجور شدم .درمان گیاهی کردم بعداز یک ماه خوب شدم ...اماحالا دوباره اینجوری شدم ...مجرد ام هستم

ناشناس - یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - ساعت ۱۲:۲۲

سلام بعدازمدتی استفاده ازقرص الدی قطعش کردم حالا خونریزی شدیر دارم هشت روزه چکارکنم

نگین - پنج شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۷ - ساعت ۰۲:۰۱

باسلام من ۳۲ سالمه ۱ساله ازدواج کردم قاعدگی نامنظمی داشتم وبعد اینکه ازداوج کردم ب دکتر مراجعه کردم وبعد اتجام سونوگرافی گفتن میوم ۱۲میلی داری و الان ۱ ماهه ک خونریزیم قطع نمیشه و بعضی مواقع ب صورت لک بینی هسش بنظرتون چکا کنم ک قطع بشه ی دنیا ممنون

مدیریت سایت - سه شنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۷ - ساعت ۱۲:۰۴

سلام
خانم نگین
از این طریق امکان ارائه درمان وجود ندارد، نیاز به شرح حال کامل شما است و باید برای قطع خونریزی و تنظیم پریود درمان میوم را پیگیری کنید. در صورتی که تمایل داشته باشید از روش طب سنتی و داروهای گیاهی اقدام کنید می توانید به پزشک مؤسسه مراجعه نمایید
09136828017
03133451462

محبوبه - شنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۷ - ساعت ۱۸:۳۴

سلام . بنده در موقع زایمان درد زیادی در ناحیه کمر داشتم .بعد از زایمان هم همین طور و خون ریزی خیلی طول کشید .هر بار که کمتر میشد با یک کم کار دوباره شروع میشد .تا اینکه پیش یک دکتر سنتی رفتم و یک ابزن قابض برام تجویز کرد . بعد از اون فکر کردم یگه خوب شدم ولی دیروز یکم لباس با دست شستم و ظرف لباسو که یک کم سنگین بود برداشتم و امروز دوباره شروع کردم به خون ریزی در حد پریودی .میخواستم ببینم ایا راه درمانی هست چرا اینطوری میشم .همیشه این طوری میمونم ؟ممکنه به خاطر شیر دهی باشه؟ممنون از شما

مدیریت سایت - دوشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۷ - ساعت ۱۳:۰۲

سلام
نیاز به بررسی دارد، باید توسط پزشک طب سنتی و یا پزشک مؤسسه ویزیت شوید. از این طریق امکان پاسخگویی وجود ندارد

لیلا - شنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۷ - ساعت ۲۰:۵۲

سلام،باعرض سلام من خانم ۴۰ ساله هستم مدت ۱سال هست که خونریزی شدیدموقع پریوددارم دکترهامیگن دیواره رحمم ضخامت پیداکرده هرروزدوطرف سمت راست وچپم دردمیکنه سوزش میگیرم وکمرم هم دردمیکنه ترخدا اگه میتونیدزودترکمکم کنیددارم عذاب میکشم باتشکرازشما

مدیریت سایت - دوشنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۷ - ساعت ۱۰:۴۳

سلام
در صورتی که تمایل به استفاده از داروهای گیاهی و روش طب سنتی دارید می توانید به مؤسسه مراجعه نمایید، شماره های تماس در قسمت درباره پیک شفا ذکر شده است

ناهید ۴۶ ساله - شنبه ۷ مهر ۱۳۹۷ - ساعت ۰۵:۵۶

مطالب مفید بود ممنونم

ناشناس - چهارشنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۷ - ساعت ۱۶:۳۷

باسلام چهارماه که قرص داکسی ساکلین وکرمهای واژینال برا عفونت .بعد قرص استیرون برای جوش که بین پریودهام خونریزی افتادم دکتر گفته التهاب رحمه سه باربین پریودها خونریزی شدم

saeid - شنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۸ - ساعت ۰۲:۵۰

سلام من یکساله که قاعدگی ندارم در واقع هر یک سال یکبار دوره قاعدگیم میرسه و همینطور بچه دار هم نشدم خواستم بدونم چطور میشه دوره قاعدگیمو منظم کنم

سعیده - جمعه ۲۴ خرداد ۱۳۹۸ - ساعت ۰۴:۱۴

من دوازده سال که ازدواج کردم ولی بچه دار نشودم وبعضی وقتا دیربه یر پریودمیشوم وبعضی وقتا درماه سه بار پریود می شوم وهمیشه دردمثانه دارم وبعضی وقتا لکه بین می شم حتا درنزدیکیمون لطفاجواب

مدیریت سایت - یکشنبه ۹ تیر ۱۳۹۸ - ساعت ۱۳:۱۲

سلام
توجه
به علت سؤالات متعدد در این بخش باید متذکر شویم که بیماریهای زنان نیاز به بررسی و تشخیص دارد و باید به پزشک طب سنتی شرح حال کامل داده شود.
در صورت تمایل می توانید به پزشک مؤسسه مراجعه کنید

پریسا - شنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ساعت ۰۱:۴۳

سلام من 23سالمه و مجرد هستم الان 3ماهه ک خونریزی دارم دکترم رفتم گفتن فقط تخمدونام ضعیفه اونم خفیف بهم قرص متفورمین و اتیستر دادن اما هیچ تاثیری نداشت وهمچنان پریودم الان 3روزه ک سویق عدس هم میخورم میخواستم ببینم چیکارکنم خونریزیم قطع شه واقعا خسته شدم ممنون میشم جوابمو بدین

مریم - دوشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۹ - ساعت ۱۷:۵۶

سلام بنده واسه آمادگی بارداری آزمایش دادم سونو هم رفتم بعد رفتم پیش دکتر زنان و زایمان برام قرصdupbastonبرام نوشت که۱۵روز بعد از روز اول قاعدگیم شروع کنم بخورم تا ۱۰روز برای ۳ماه الان دوماه خوردم هیچ مشکلی نداشتم الان ماه سوم هست که ۶روزش رو که خوردم دوچار خونریزی شدید شدم چیکار کنم ممنون میشم پاسخ بدید