محل تبلیغات

ریزش مو

تاریخ ثبت
شنبه ۷ خرداد ۱۳۹۰

ریزش مو

ریزش مو از معضلات مهم طب زیبایی امروز است. از دیدگاه دانشمندان طب ایرانی برای جلوگیری از ریزش مو و تغییر رنگ آن باید علاوه بر تقویت معده و کبد اقداماتی انجام داد تا به قول زکریای رازی ضخامت پوست از بین رفته و نازک گردد تا مواد غذایی و دارویی به پیاز مو برسد. این مواد از دید دانشمندانی همچون بوعلی و جرجانی باید نرم کننده و تغذیه کننده و دارای نیروی گیرنده باشد تا بتوانند ریزش مو را از بین برده و آنها را پر پشت کند. بنابراین اقدامات تجربه شده را بدین شرح تبیین می کنیم

آبزن حمام شامل: سدر 500 گرم،مورد 450 گرم،حنا 50 گرم، داروها را با هم مخلوط و هر روز حدود یک استکان آن را با سرکه و چند قاشق روغن زیتون یا روغن کنجد ممزوج کرده روی سر به مدت نیم ساعت ببندید.پس از آن بشویید و در تکرار و مالیدن و برس کشیدن بر مو و پوست سر مبالغه نمایند، تا 20 روز بدون وقفه هر روز باید تکرار کنند و از مصرف شامپو و صابون خودداری نمایند

پوست سر در این مدت نازک شده و به داروهای تقویتی جواب می دهد، داروهایی که برای تقویت مؤثر هستند عبارتند از: پرسیاوش، ثمر آس (مورد)، پودر قهوه، پودر تخم خشخاش، روناس، آمله، تخم کرفس، خاکستر پوست صنوبر، مازو

دستور اول: دارو ها را با هم مخلوط و به صورت پودر نرم در آورده یک روز در میان مقداری از دارو را با زرده تخم مرغ و روغن گلسرخ خمیر کرده و حداقل مدت 2 ساعت روی سر ببندید و بعد با همان آبزن بشویند و از مصرف شامپو و صابون خودداری کنند

دستور دوم: داروهای بالا را مخلوط و به صورت پودر نرم در آورده و به اندازه نصف مقدار آن را با روغن زرده تخم مرغ مخلوط و هر شب به مدت نیم ساعت با نوک انگشت روی قسمتهای ریخته شده مالش دهند. صبح روز بعد با همان آبزن بشویند و از مصرف شامپو و صابون خودداری کنند.هرشب تکرار کنند
مجموعه روش های فوق را که در آزمایش جواب عالی داشته هر روز تکرار کنند
بازتاب آن در
روزنامه اصفهان زیبا: ریزش مو چاره دارد

منبع مقاله
هفته نامه خانواده و سلامت- روزنامه اصفهان زیبا، شماره ۱۲۶۸
کلید واژگان
نظــــرات
نام

ایمیل   (نمایش داده نخواهد شد)
نظر

بابایی - چهارشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۴ - ساعت ۲۱:۰۹

سلام.1- این نسخه برای کسی که موی سرش بیش از ده ساله ریخته جواب می دهد ؟ 2-در ضمن پوست سرش هم خیلی چربه و جوشهای چرکین هم داره طوری که بعد از گذشت 12 ساعت از شتشوی سر باز پوست سرش چرب میشه 3-داروهای تقویتی ذکر شده مقدارشان چقدر باید باشه و با هم مخلوط بشه به عنوان مثال:پرسیاوش، مورد، پودر قهوه، پودر تخم خشخاش، روناس، آمله، تخم کرفس، خاکستر پوست صنوبر، مازو هرکدام 100 گرم باشه ؟

مدیریت سایت - پنج شنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۴ - ساعت ۱۲:۳۹

سلام
این نسخه به تنهایی برای شما با توجه به سابقه و مشکلاتتان کافی نیست و نیاز به پاکسازی و تقویت اختصاصی دارید که مستلزم مراجعه حضوری یا غیر حضوری به مؤسسه است.
از هرکدام 100 گرم زیاد است؛ باید مساوی باشد با توجه به تعداد هر کدام 25 گرم کافی است. روش اول هفته ایی دو بار کافی است ولی روش دوم هرشب باید ماساژ داده شود.

بابایی - پنج شنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۴ - ساعت ۲۳:۵۷

سلام.اگر لطف بفرمائید نحوه مراجعه غیر حضوری را با توجه به مشغله کاری ام و همچنین با توجه به اینکه 33 سال بیشتر سن ندارم ولی متاسفانه موی سرم کامل ریخته و وجهه خوبی ندارد، بیان کنید ممنون میشم.2-با این آبزن بعد از گذشت 20 روز چند روز یکبار و به چه نحو(منظور ممزوج کرده روی سر به مدت نیم ساعت بسته بعد شسته شود و یا روش دیگری) باید سر را بشوئیم ؟

مدیریت سایت - یکشنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۴ - ساعت ۱۳:۲۳

سلام
به صورت تلفنی با شماره های 09136828017 و یا 03133451462 صبح 9 الی 13 و عصر 16:30 الی 20 می توانید تماس حاصل نمایید.
در رابطه با مصرف آبزن (سدر، مورد، حنا) 20 روز اول هر روز باشد ولی پس از آن موقع حمام جهت شستشو مصرف شود و دیگر نیازی نیست 30دقیقه روی سر بماند. صابون صدر مراغه نیز برای شستشوی سر مانعی ندارد ولی بهتر است تا جایی که امکان دارد و وقت می توانید بگذارید با آبزن مذکور سر را بشویید.

ناشناس - چهارشنبه ۴ آذر ۱۳۹۴ - ساعت ۲۱:۱۱

سلام میشه لطف کنید نحوه درست کردن روغن گلسرخ یا روغن بنفشه و کندش و بادام را بر پایه روغن زیتون یا کنجد بگید .ممنون

ناشناس - پنج شنبه ۵ آذر ۱۳۹۴ - ساعت ۱۲:۲۱

با عرض سلام و ادب.داروی تقویتی گفته شده که با روغن گلسرخ مخلوط شود لذا متاسفانه روغن گل سرخ را در عطاری های این منطقه نتوانستم پیدا کنم اگر لطف کنید طرز درست کردن روغن گل سرخ را راهنمایی بفرمایید ممنون میشم

مدیریت سایت - شنبه ۷ آذر ۱۳۹۴ - ساعت ۱۲:۱۲

سلام
طرز تهیه روغن گلسرخ و یا بنفشه
به ازای یکصد گرم روغن پایه(زیتون یا کنجد) 30 گرم ادویه در صورت تازه بودن یا 40 روز در روغن بماند و یا روی شعله ملایم بجوشد تا رطوبت آن رفته و روغن بماند. در صورت خشک بودن همراه با عرق همان ادویه بجوشد سپس صاف کرده و در روغن روی شعله ملایم بجوشانید تا رطوبت رفته و روغن بماند.
روغن بادام از خود بادام گرفته می شود.

نیلوفر - یکشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۴ - ساعت ۲۱:۵۶

سلام من موهام مادرزادی کم پشت هستن آیا بااین داروها میشه تارهای موی سرم افزایش یابند؟؟

مدیریت سایت - یکشنبه ۶ دی ۱۳۹۴ - ساعت ۱۴:۵۱

سلام
این دستورات به طور کلی است؛ نیاز به کار تخصصی نیز دارد.

نیلوفر - سه شنبه ۸ دی ۱۳۹۴ - ساعت ۱۳:۵۷

سلام من مشکل کم مویی ژنتیکی دارم کچل نیستم ولی موهام کم پشتن تعدادشون کمه کم حجمن هیچ چیز مؤثری سراغ دارین استفاده کنم خوب شم؟؟؟ لطف میکنین

مدیریت سایت - چهارشنبه ۹ دی ۱۳۹۴ - ساعت ۱۴:۴۹

سلام
مجدداً متذکر می شویم که نیاز به شرح حال و کار تخصصی دارد. در صورت تمایل می توانید به مؤسسه مراجعه کنید.

ناشناس - چهارشنبه ۱۶ دی ۱۳۹۴ - ساعت ۰۹:۳۷

سلام . خاکستر پوست صنوبر که در بالا جهت تقویت گفته شده همان میوه درخت کاج هست که باید آن رابسوزانیم و خاکسترش را استفاده کنیم؟ چون از عطاری پرسیدم اینجوری گفتند.ممنون اگر لطف کنید راهنمایی بفرمائید.

مدیریت سایت - چهارشنبه ۱۶ دی ۱۳۹۴ - ساعت ۱۰:۵۶

سلام
منظور از پوست صنوبر، پوست درخت صنوبر است. در غیر اینصورت نوشته می شد پوست حب صنوبر
در صورتی که نتوانستید تهیه کنید ایرادی ندارد هر چندتا از گیاهان نام برده بود کافی است.

آیلین - یکشنبه ۹ اسفند ۱۳۹۴ - ساعت ۱۱:۳۷

با سلام
27 ساله هستم . قبلا موهای پرپشت ونرمی داشتم . الان ریزش موی شدید گرفته ام.به طوری که دیگه مویی تو سرم نمونذه .یک روز درمیان باید برم حمام چون سرم خارش دیدی میگیره .و البته شدیدا پوسته دارم طوری که در محل کارم مرتب باید چک کنم پوسته رو موهام نباشه.خودمم دیگه نمیدونم جنس موهام چیه .عاجزانه خواهش میکنم منو راهنمایی کنید .شامپوهای مختلفی استفاده کردم ولی نتیجه نگرفتم و هربار ریزشم شدید تر از قبل شد.شامپو دست ساز خونگی مناسب موهای من چی هست؟واسه رویش مجدد وپر پشتی و تقویت موهام باید چیکار کنم؟بقدری موهام کم شده که نه دیگه میشه با کلیپس سایز کوچک ونه حتی با کش مو جمع شون کرد. افسردگی گرفتم لطفا منو راهنمایی کنید.

مدیریت سایت - دوشنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۴ - ساعت ۱۴:۱۶

سلام
از ترکیب آبزن حمام ذکر شده به جای شامپو برای شستشوی موها می توانید استفاده کنید؛ هم جلوی ریزش مو را می گیرد و هم پاکسازی مو جهت ادامه درمان و استفاده از داروهای تقویتی.
نیاز به پاکسازی مزاج هست که باید به مؤسسه و یا پزشک حاذق طب سنتی مراجعه کنید. شماره های تماس 09136828017 و 03133451462

م.ا - جمعه ۲۵ تیر ۱۳۹۵ - ساعت ۱۱:۲۹

سلام.خانمی ٢٦ساله هستم که مدت ٨ساله مشکل ریزش مو سکه ای دارم دراین مدت دو بار کل موهام ریخته،تا زمانی که دارو مصرف میکنم خوبه اما بعد از قطع دارو مجددا دچار ریزش میشه.ایا این بیماری درمان قطعی دارد؟لطفا راهنمایی بفرمایید.

مدیریت سایت - یکشنبه ۳ مرداد ۱۳۹۵ - ساعت ۱۷:۱۳

سلام
بله درمان دارد؛ البته با توجه به کهنه شدن بیماری و مدت زمانی که از شروع بیماری گذشته در مورد درمان قطعی تا خدا چه بخواهد. توجه داشته باشید که درمان این بیماری زمان می برد و باید روزی چند ساعت وقت بگذارید.

محمد - یکشنبه ۳ مرداد ۱۳۹۵ - ساعت ۰۰:۱۱

سلام.ببخشید منظور از آبزن چیه؟ و چطوری باید استفاده کرد؟ و آیا باید سدر و مورد و حنارو با آب قاطی کنیم؟ممنون

مدیریت سایت - سه شنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۵ - ساعت ۱۶:۴۰

سلام
ترکیبات آبزن حمام در مقاله ذکر شده است

ایمان - دوشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۷ - ساعت ۱۷:۲۰

با سلام منظور از صنوبر هر نوعش باشه فرقی نداره؟ مثلا تبریزی هم نوعی از صنوبر هست با تشکر راهنمایی بفرمایید