محل تبلیغات

سنگ کیسه صفرا و درمان آن از دیدگاه طب سنتی

تاریخ ثبت
دوشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۳
سنگ کیسه صفرا
حجم کیسه صفرا بین 40 تا 70 سی سی است ولی در روز نیم تا 1/5 لیتر صفرا ترشح می‏ کند. تمام مواد در کیسه صفرا تغلیظ می‏ شوند. صفرا به طور متوسط 5 تا 12 برابر در کیسه صفرا تغلیظ می‏ گردد. اسیدهای صفراوی از بدن خارج می‏ شود.
سنگ‏هایی که در کیسه صفرا ایجاد می‏ شوند اکثراً سیاه یا قهوه‏ ای هستند. سنگ‏های سیاه در کیسه صفرا و سنگ‏های قهوه‏ ای در کیسه صفرا یا مجاری یافت می‏ شوند. معمولاً درد شدید در ناحیه کیسه صفرا با خوردن غذای چرب و پرحجم و سرخ کردنی ایجاد می‏ شود. ممکن است نیم الی چند ساعت درد شدت داشته باشد، گاه درد به پشت شانه‏ ها می‏زند و حالت تهوع و استفراغ وجود دارد و گاهی به سمت نوک شانه راست امتداد می‏ یابد. در اثر گیر کردن سنگ، مجرای صفراوی به بافت‏های اطراف می‏ چسبد و ممکن است ورم کند و درد مزمنی ایجاد نماید. طب غربی قادر به برطرف کردن سنگ‏ها نیست مگر با عمل جراحی و تقریباً داروهایی که ارائه می‏ شود تا 2 سال حدود 20% سنگ را می ‏تواند از میان ببرد، ولی دوباره با قطع دارو بیماری بازگشت خواهد نمود. عوارض داروهای شیمیایی از بین برنده سنگ‏های صفراوی را هم باید در نظر گرفت.
 
سنگ کیسه صفرا از چه چیز بوجود می‏ آید؟
الف) سنگ‌های کلسترولی و مختلط از موارد زیر ایجاد می‏ شوند که عبارتند از:
1-    افزایش ترشح صفرای کلسترولی
این پدیده ممکن است در ارتباط با چاقی، غذاهای پر کالری، یا داروها مانند کلوفیبرات‏ها و انواع آنتی‏ بیوتیک‏ها و بطور کلی مزاج خشکی که از مصرف داروهای شیمیایی با طبیعت خشک صورت می‏ گیرد بوجود آید.
2-    ممکن است از افزایش مواد شیمیایی که نقش تنظیم کننده در سنتز کلسترول دارد، ناشی شود. در برخی بیماران ممکن است اختلال تبدیل کبدی کلسترول به اسیدهای صفراوی دیده شود؛ در این بیماران نسبت اسیدهای صفراوی به کلسترول کاهش می‏ یابد و زمینه سنگ‏سازی فراهم می‏ گردد.  
3-    هم چنان ممکن است توسط کبد املاح صفراوی و فسفولیپیدهای صفرا به مقادیر کمتری ترشح شود و به این طریق زمینه ایجاد سنگ بوجود آید.
4-    تزریق‏های مکرر به مدّت طولانی نیز مورد دیگری برای تولید سنگ است.
5-    علاوه بر تمام موضوعات ذکر شده فوق، تغییراتی که در تنظیم ترشح آنزیم‏های کبدی بوجود می‏ آید در سنتز اسیدهای صفراوی اولیه دخالت می‏ نماید. کسانی که بطور مرتب با داروهای شیمیایی سر و کار دارند و مثلاً برای سردرد و تب در سرماخوردگی‏ها و عفونت‏های ناشی از سرماخوردگی‏ها استامینوفن و انواع داروهای شیمیایی و چرک کش‏ها و غیرو را مصرف می ‏کنند. همواره در معرض بیماری‏های کبدی و سنگ کیسه ‏صفرا و سرطان‏های کبد و بیماری‏های مقدمه سرطان کبد و امثال آن‏ها می‏ باشند.
مواد صفرای اشباع شده با کلسترول، کریستال‏های کلسترولی با هم پیوند می‏ خورند و آن به آن فشرده ‏تر شده و هسته اولیه سنگ‏های کیسه صفرا را تشکیل می‏ دهند. وضعیت شکلی و هندسیِ قرار گرفتن کیسه صفرا نیز در ایجاد هسته اولیه سنگ که باعث تجمع کریستال‏های منوهیدرات می‏ شود دخالت می‏ کند و این هسته‏ سازی را سریع می‏نماید.
ب) سنگ‏های پیگمانته
سنگ‏های صفراوی که عمدتاً از بیلیروبینات کلسیم تشکیل می‏شود. افزایش ماده بیلیروبین غیر حلال در صفرا منجر به رسوب بیلیروبین می‏شود که ممکن است تجمع یابد و تشکیل سنگ‏های پیگمانته دهد و با هسته سنگ‏های دیگر ممزوج شود و کانالی برای رشد سنگ‏های کلسترولی مختلط بوجود آورد.
علل و اسباب تشکیل سنگ‏های کیسه صفرا
چاقی و پرخوری، رژیم غذایی پر کالری، هورمون‏های جنسی زنانه پس از بلوغ، قرص‏های ضدبارداری، حاملگی، دیابت‏ قندی، مصرف غذاهایی که حاوی چربی‏های مرکب اتساع نشده(ترشح صفراوی کلسترول)، سیروزهای الکلی، عفونت‏های مزمن سیستم صفراوی و عفونت‏های انگلی. بکار بردن و مصرف داروهای شیمیایی، مصرف روغن‏های مایع و سویا و سوسیس و کالباس و مرغ‏های ماشینی و افراط در مصرف سرخکردنی‏ها، غذاهای حاوی مواد چسبنده مانند پیتزا و خمیرهای پیتزا و مصرف آب یخ در تابستان و دست آخر بی‏تحرکی و تنبلی.
علل مزاج شناسانه تولید سنگ‏های صفراوی با دیدگاه طب سنتی
سنگ کیسه صفرا به دلایلی که یا از غلبه صفرای حار است در کبد و یا ترکیب بلغم با صفرای حاد تغلیظ شده و گاه همراه با انجماد بلغم غلیظی که به تنهایی یا با صفرای حار ترکیب شده و رسوب کرده و به نفع سودای سخت پیش رفته به وجود می‏ آید. همه چربی‏ها در اخلاط فشرده همراه با مواد معلق و تغلیظ شدن تدریجی سنگ‏های متعدد و سخت کیسه را بوجود می‏ آورد.
وقتی که اخلاط با هم ترکیب شیمیایی دهند به تدریج به صورت سنگ‏های متعدد در می‏ آیند و کیسه را پر می‏ کنند. دردها گاه بر اثر پر شدن کیسه و فشاری که به اطراف می ‏آورند شروع می‏شود و گاه هنوز کیسه پر نشده درد شروع می‏ شود. در برخی مواقع کیسه صفرا ورم می‏ کند، یا اینکه عفونت می‏ کند. برای از بین بردن سنگ به روش طب سنتی داروهای سست کنندۀ کیسه صفرا و پاکسازی کننده نوع سوءمزاج کبد را به مدت 10 تا 14 روز را تجویز می‏کنیم که روزانه حداقل یک کیلو آب سیب را بیمار بنوشد، پس از آن با استفاده از ترکیبی از نمک منیزیوم سنگ را متلاشی کرده و از طریق دستگاه گوارش هنگام اجابت مزاج در حالیکه اسهال موجب روان شدن کامل مدفوع شده خرده ‏های سنگ را خارج می‏ کنیم. اثر آب سیب به خاطر وجود اسید مالیک است که اثر خردکنندگی روی سنگ‏های کیسه صفرا دارد. داروهای جنبی نیز نقش گشاد کننده لوله‏ های متصل از کبد به معده و اثنی‏ عشر را بر عهده می‏گیرد.
بارها تأکید کردیم کیسه را در نیاورید، سنگ را بیرون بکشید!
برداشتن کیسه صفرا عوارض منفی دارد از جمله اینکه محل اتصال کیسه صفرا به کبد و اندام جانبی که در عمل جراحی برش داده شده است در بسیاری از مواقع بهبود پیدا نمی‏ کند و زخم بصورت ناسور در می‏ آید و بیمار را آزار می‏ دهد. عفونت‏هایی نیز بوجود می‏ آید که روی کبد و معده ناراحتی ایجاد می‏ کند و باعث ضعف و رنجوری می‏ شود. بسیاری از غذاها پس از عمل جراحی صفرا، هضم نمی‏ شود و این مطلب برای بیمار مشکلاتی را ایجاد مینماید!
مباحث کامل مربوط به درمان سنگ کیسه صفرا به روش طب سنتی در کتاب بیماری های دستگاه گوارش و کبد گفته شده است.
منبع مقاله
جزوات آموزشی موسسه پژوهشی پیک شفای اصفهان- کتاب بیماری های دستگاه گوارش و کبد، تألیف سید محمد موسوی
نظــــرات
نام

ایمیل   (نمایش داده نخواهد شد)
نظر

ف - جمعه ۲۱ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۲۳:۵۷

سلام آیا این روش برای از بین رفتن ی سنگ صفرای 12 میلی گرمی مفید است؟
یکسا ل رژیم های سختی با تجویز طب سنتیهای مختلف گرفتم و الان هم از درد سنگ اذیتم و سنگ دفع نشده

مدیریت سایت - شنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۱۱:۲۸

سلام
یک دوره که تقریباً 20 روزه تا یک ماهه است، با انجام دستورات غذایی و دارویی خودتان متوجه عملکرد درمانی جهت دفع سنگ کیسه صفرا در مؤسسه خواهید شد. خوشبختانه بیمارانی که تا کنون مراجعه کرده اند بسته به اندازه و تعداد سنگ و نوع مزاج و سن با مصرف یک تا چند دوره داروهای دفع سنگ موفق به درمان شده اند. توکل بر خدا

ف - م - یکشنبه ۶ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۰:۳۱

با سلام خانومی 31 ساله هستم چهار ماهه که فهمیدم سنگ صفرا 10 میلی متری دارم قرص اورسوفلور خوردم ولی تغییر نکرد می خواستم بدونم مشکلم با طب سنتی حل میشه یا نه

مدیریت سایت - یکشنبه ۶ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۲:۴۸

قبلاً پاسخ داده شده.....

اکبر - پنج شنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۶:۰۶

سلام من سنگ صفرا دارم واندازه ان 22میل است واز داشتن این سنگ خیلی استرس پیدا کردم درد ندارم ولی خیلی دوست دارم این سنگ هر طوری شده دفع یا خارج گردد بدون ایکه کیسه صفرا خارج شود .لطفا کمکم کنید.

مزگان - پنج شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۰:۵۹

عالی بود .من یک هفته پیش درد بسیار شدیدی در ناحیه زیر سینه وبالای شکم داشتم که به علت غیر قابل تحمل بودن به اورزانس مراجعه کردم.وروزبعد دکتر متخصص گوارش وبعد اندوسکپی معده ومری واثنی عشر که عاملی یافت نشد سپس سونو کامل شکم شدم که معلوم شد کیسه صفرا من پر از سنگ فراوان است.ودکتر دستور دراوردن کیسه صفرا را داده اند ولی من مرددم ومی خواهم اگر ممکنه با طب سنتی ان را درمان کنم.لطفا مرا راهنمایی کنید.سپاسگزارم.

مریم - چهارشنبه ۳ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۱۵:۲۲

مادر من سرطان مجاری صفرا دارد .در حا حاضر نیز استنت فلزی در مجرای صفرا دارد . صفرا ی او پر شده وی به داروی اورسوبیل حساسیت نشان می دهد .آیا می شود به این روش او را درمان کرد . در حا حاضر درد در ناحیه پشت او را آزار می دهد . طفا راهنماییم کنید .با سپاس

مدیریت سایت - شنبه ۶ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۱۸:۵۷

سلام
بله با روش طب سنتی در صورتی که هر چه زودتر اقدام کنید و دستورات دارویی و غذایی را صحیح انجام دهید و پیگیر درمان باشید درمان پذیر است.

ناشناس - سه شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۴ - ساعت ۱۳:۳۸

سلام خانمی 27 ساله هستم که 6 ساله مبتلا به کولیت اولسرو هستم و 2 سال پیش با ثرد شدید اطراف معده و پشت کمر و بعد زردی شدید مواجه شدم ٱنزیمهای کبدی همه بالا بود و پزشکان پی از ام ٱر ٱی و ٱندوسونو که چیز مهمی نشان نداد گفتند چون کولیت داری احتمالا به بیماری psc مبتلا شدی که باید به جز !داروهای روده ام کپسول اروزوبیل رو روزی 2 بار بخورم اما این بیماری پیشرونده هست و منجر بوجوث دترد؟ کمکم کنبد. ..( کرانند کبدمیگردد ٱطا درمانی برای این !

مدیریت سایت - یکشنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۴ - ساعت ۰۹:۵۷

سلام
بله درمان دارد، میتوانید از طریق مؤسسه پیگیری نمایید.

رویا - یکشنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۴ - ساعت ۱۵:۵۶

سلام و خسته نباشید
42 ساله هستم حدود 9 سالی است که سنگ صفرای 17 میلی متری دارم . که پزشگان بنا به اینکه مشکلی نداشتم نیازی به جراحی ندادند. در حال حاضر مدت یکماهی است که دچار درد در ناحیه سمت راست داشته و حتی احساس می کنم کیسه صفرا تا حدودی تورم دارد و دو سه روزی است دچار درد شدید و اسهال شده که در حال حاضر بهتر شده ام . خواهش می کنم بفرمایئد ایا امکان درمان به روش طب سنتی برای اینجانب وجود دارد و اگر اینطور است نحوه ان را توضیح فرمائید .
با تشکر و احترام

مدیریت سایت - دوشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۴ - ساعت ۱۱:۵۸

با سلام
بله؛ در صورتی که تمایل به استفاده از روش طب سنتی و مؤسسه دارید می توانید از طریق مؤسسه پیگیری نمایید.

فاطمه - دوشنبه ۱ تیر ۱۳۹۴ - ساعت ۲۲:۴۶

سلام این موسسه ادرس نداره!؟

مدیریت سایت - سه شنبه ۲ تیر ۱۳۹۴ - ساعت ۱۰:۴۹

سلام
آدرس در قسمت درباره پیک شفا بخش اطلاعات تماسی ذکر شده است.

فائزه نادری - شنبه ۷ شهریور ۱۳۹۴ - ساعت ۱۷:۵۳

من جدیدادچارمشکل سنگ کیسه صفراشدم،هردکتری که رفتم میگن بایه باعمل صفراروبردارن ولی خودم مخالفم
به طب سنتی هم خیلی ایمان دارم،لطفاراههاونام داروهای گیاهی ومیزان ونحوه استفاده روبرام بفرستین،باتشکرفراوان

مدیریت سایت - سه شنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۴ - ساعت ۱۴:۴۷

سلام
شما باید با مؤسسه تماس حاصل نمایید و شرح حال کامل جهت تشکیل پرونده و دریافت داروها و نسخه درمانی بدهید. می توانید کتاب بیماریهای دستگاه گوارش و کبد از مجموعه پیک شفا را در این رابطه تهیه نمایید.

عسل - چهارشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۴ - ساعت ۱۴:۰۱

سلام من36 سالمه همیشه نفخ معده وروده ویبوست دارم امرو ز معلوم شد که دیواره کیسه صفرام ضخیمه و مقداری گل صفراوی در حالت نشسته دران وجود دارد ایا این میتونه دلیل نفخ ویبوست باشه واینکه من باید چکار کنم در ضمن دکتر گفت که کیسه صفرام تنبل هستش لطفا راهنماییم کنید

مدیریت سایت - شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۴ - ساعت ۱۰:۱۸

سلام
بله می توانید همین موضوع علت نفخ و یبوست باشد؛ در صورت تمایل به استفاده از روش طب سنتی و داروهای گیاهی باید شرح حال کامل خود را بدهید. در این رابطه باید با دفتر تماس حاصل نمایید.

سمانه - سه شنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ساعت ۱۸:۵۱

سلام من20سالمه وسنگ کیسه صفرادارم حدودا3سال پیش بامعده دردمراجعه کردم به دکترگوارش وبعدازآندوسکوپی واینکه فهمیدندمشکل خاصی جزیه ورم معده معمولی نیس یه سونوازکیسه صفرام نوشتن معلوم شدتعدادی سنگ نیم میلی وجوددارداون سال دکترگفت بایدعمل کنی امامن عمل نکردم وباطب سنتی جلورفتم تااینکه امسال بادردشدیدمعده ک به سمت راست میکشیدبه بیمارستان رفتم وبه درخواست خودم سونوازکیسه صفرادادم ک اونموقع ک دردمیکرد4تاسنگ 8الی9میلی بودروز بعد ک دردم کمترشدسونودادم گفتن تعدادمتعددی سنگ دیگه اندازه اشونگفتن ک بازدکتراگفتن بایدهمل بشی اماازعوارض بعدش واقعاترسیدم میخواسم ببینم واقعاباطب سنتی میشه درمان کرد لطفاشماره موسسه برام بفرسین ممنون

مدیریت سایت - چهارشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ساعت ۱۶:۰۵

سلام
بله، شماره های تماس در قسمت درباره پیک شفا ذکر شده است.

فاطمه - دوشنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۵ - ساعت ۱۶:۴۳

باسلام وخسته نباشید .فردی که مبتلا به ینگ صفرا است میتونه روزه بگیره؟لطفا جواب بدید

امیدوار - پنج شنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۵ - ساعت ۱۳:۵۲

سلام بنده دچار پولیپ کیسه صفرام اندازش کمتر از 1cmاست لطفا راهنماییم کنید چکار کنم چ دارویی از نظر طب سنتی برام پیشنهاد مبکنید

مدیریت سایت - جمعه ۲۱ خرداد ۱۳۹۵ - ساعت ۱۶:۱۳

سلام
بستگی به شرایط فرد دارد به طور کلی نمی توان گفت.

مدیریت سایت - سه شنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۵ - ساعت ۰۰:۴۲

سلام
پولیپ کیسه صفرا از طریق طب سنتی قابل درمان است، باید به طبیب طب سنتی مراجعه کنید.
در صورت تمایل به استفاده از روش مؤسسه می توانید با مؤسسه تماس حاصل نمایید.

نیره رکاوندى - یکشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۵ - ساعت ۱۶:۰۱

با عرض سلام من مشکل سنگ کیسه صفرا دارم که دکتر گفته باید کیسه صفراء راباید در اورد لطفا کمکم کنید چگونه وچ موقع اب سیب ونمک منیزیوم سنگ را چگونه باید استفاده کرد در ضمن منیزیم نمک را هم نمى شناسم در این مورد هم توضیح دهید از زحمات شما متشکرم

مدیریت سایت - سه شنبه ۱ تیر ۱۳۹۵ - ساعت ۰۸:۵۰

سلام
باید به پزشک مؤسسه مراجعه کنید؛ و با توجه به مزاج پاکسازی لازم و در کنار آن دستورات دفع سنگ کیسه صفرا را نیز دریافت کنید.

مریم - سه شنبه ۱ تیر ۱۳۹۵ - ساعت ۱۰:۱۷

سلام من ماه هشت باردایم هست والان سنگ کیسه صفرا دارم ودرد شدید، برای ساکت شدن درد چی میتونم مصرف کنم؟

نسترن - سه شنبه ۱ تیر ۱۳۹۵ - ساعت ۲۰:۱۷

باسلام ...من دختری 28 ساله هستم که حدود یه ماه متوجه شدم که سنگ کیسه ی صفرا به اندازه ی 9/5 میلی در ون صفرام دارم به توصیه ی دکترم صفرام رو درنیاوردم واز درمان گیاهی ترکیبی از خارخاسک خارشتر وکاسنی با 15 قطره سنکل استفاده میکنم که در هر وعده ی غذایی یعنی صبحانه -نهار وشام نیم ساعت قبل از هروعده یه نصف لیوان از اون ترکیبات که گفتم و یه ربع بعد یه نصف لیوان از عرق ریشه ی درخت زرشک که قبلا جوشونده وسردشده رو مصرف میکنم الان وضع عمومیم خوبه شکر خدا ولی چطور مطمئن بشم که سنگم دفع شده ؟

مدیریت سایت - سه شنبه ۱ تیر ۱۳۹۵ - ساعت ۲۰:۱۹

سلام
با توجه به بارداری از تجویز دارو معذوریم، سعی کنید با مصرف ملینات غذایی نگذارید یبوست داشته باشید و در صورتی که عرق نعنا مصرف کرده اید و مشکلی نداشته اید با بارهنگ می توانید مصرف کنید. یک استکان عرق نعنا و یک استکان آب به حد جوش برسد و روی یک قاشق غذاخوری سر صاف بارهنگ ریخته و کمی شیرین کرده میل کنید.

مدیریت سایت - سه شنبه ۱ تیر ۱۳۹۵ - ساعت ۲۰:۲۹

سلام
باید سونوگرافی بدهید..

نسترن - چهارشنبه ۲ تیر ۱۳۹۵ - ساعت ۱۲:۵۸

ممنون بابت راهنمایی باارزشتون فقط چند وقت بگذره خوبه تا سونو گرافی مجدد رو انجام بدم ؟ بعدشم میخواستم بدون اون داروهای گیاهی که اسمشونو بردم شما تائید میکنید وآیا خودتون توصیه ش میکنید یا خیر؟

مدیریت سایت - چهارشنبه ۲ تیر ۱۳۹۵ - ساعت ۱۸:۰۷

سلام
حدوداً 3 ماه که از مصرف داروها گذشت می توانید سونوگرافی کنید؛ البته بهتر است با پزشکتان مشورت کنید.
در مورد دفع سنگ کیسه صفرا سیستم دارویی مؤسسه تفاوت دارد. ان شاءالله روشی که اجرا می کنید جواب بدهد. رعایت رژیم غذایی و اصلاح سبک تغذیه و زندگی خیلی اهمیت دارد.

نسترن - چهارشنبه ۲ تیر ۱۳۹۵ - ساعت ۱۹:۴۷

با سلام مجدد ...بسیار وبی نهایت سپاسگذارم بابت توصیهای مفیدتون .......قطعا همینطوره که فرمودین ..بازم متشکرم

کلانتر حسینی - یکشنبه ۶ تیر ۱۳۹۵ - ساعت ۰۲:۵۶

50 سال سن دارم مشکل کیسه صفرا دارم سونوگرافی کردم دکتر میه کیسه صفرا شما متسع است ورم کرده لطفا منو راهنمایی کنید

مدیریت سایت - پنج شنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۵ - ساعت ۱۷:۲۵

سلام
باید تحت نظر طبیب طب سنتی قرار بگیرید؛ در صورت تمایل می توانید به مؤسسه مراجعه نمایید.

ندا - سه شنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۵ - ساعت ۱۰:۳۰

سلام ....متاسفانه چند وقت قبل دردهای شدیدی در ناحیه ی پشت شانه ها ومعده وو کنار دنده هام احساس کردم که بعد از مراجعه به پزشک وانجام آزمایشات وسونوگرافی متوجه شدم که کیسه ی صفرام سنگی به اندازه ی 10 میل داره تحت نظر پزشک طب سنتی بودم که مدتی حالم خوب بود ولی حدود دوهفته بعد از اتمام داروها بازم درد خفیفی به سراغم اومد آیا امکانش هست که هنوز سنگ کاملا دفع نشده باشه؟

f - جمعه ۲۵ تیر ۱۳۹۵ - ساعت ۱۷:۳۶

سلام من دوماه پیش به علت درد شدید بیمارستان رفتم وفهمیدن که صفرام حاوی سنگه بعد دوازده روز بستری مرخصم کردن و قرار شد بعد هشت هفته برم واسه عمل تو این مدت هرروز غذای بخارپزخوردم و سی روز ناشتا یک لیوان خاکشیر با اب جوش تقریبا داغ خوردم بعد هشت ماه رفتم سونو گرافی تمام سنگ ها از بین رفته بود همه چی نرمال بود ایا باز هم نیازبه عمل دارم؟چون دکترم گفت سوتووازمایش خونمو ببرم واسش درست سنگ نیست ولی بازم شاید به عمل نیاز داشته باشی

مدیریت سایت - سه شنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۵ - ساعت ۱۶:۴۲

سلام
خانم ندا
بله امکان دارد سنگ دفع نشده باشد. باید سونو بدهید

مدیریت سایت - سه شنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۵ - ساعت ۱۶:۴۴

سلام
f
خیر نیازی به عمل نیست؛ تغذیه سالم و طبیعی و انجام ورزش ....

فاطمه - پنج شنبه ۴ شهریور ۱۳۹۵ - ساعت ۱۸:۰۰

42 ساله هستم از 8سال پیش دچار کلانژیت اسکلروزان ا ولیه و همینطور کولیت السراتیو شده ام . حدود 2ماه است که خارش شدیدی دارم و آلکالین فسفاتازم 1032 است و خیلی بالا رفته . دکترم گفته اگر بازم پیشرفت کنه باید در نهایت پیوند کبد انجام بدم . آیا طب سنتی درمان قطعی برای این بیماری دارد؟خیلی استرس دارم لطفا جواب بدید ممنون.

مدیریت سایت - سه شنبه ۹ شهریور ۱۳۹۵ - ساعت ۱۵:۰۴

سلام
بله این بیماری از طریق طب نوین درمان ندارد و تنها راه کارشان پیوند کبد است با تمام مشکلات و ....
در طب سنتی درمان دارد ولی با توجه به سابقه شما باید درمان را شروع کنید تا مشخص شود بدن شما به درمان جواب می دهد یا خیر؛ در هر صورت بهترین روش داروهای گیاهی است حتی در این شرایط !

مجید - سه شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۵ - ساعت ۱۷:۳۴

باسلام.خواهر بنده33سال سن دارن.باانجام سنوگرافی متوجه سنگ صفرا در مجرای صفراوی شدن که با توصیه پزشک ercp انجام که حین عمل دچار خونریزی شدید گردید ومحبور به عمل باز شده برای قطع خونریزی وسنگی هم برداشته نشد.قرار است بعد بهبودی از عوارض جراحی صفرای وی برداشته وسپس مجددا برای برداشتن سنگ اقدام کنند.لطفا راهنمایی بفرمایید.باتشکر

مدیریت سایت - چهارشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۵ - ساعت ۰۹:۱۱

سلام
با توجه به عوارض عمل انجام شده باید دستورات و داروهای ملایم جهت سنگ کیسه صفرا انجام گیرد، اما در صورتی که چنین عملی انجام نشده بود برای دفع سنگ کیسه صفرا می توانستید از نمک ایپسوم برای دفع سنگ بدون عمل جراحی بهره ببرید
در هر صورت باید اصلاح رژیم غذایی و سبک زندگی و ورزش در برنامه روزانه خود داشته باشید

و.موسوی - جمعه ۱۷ آذر ۱۳۹۶ - ساعت ۱۰:۲۵

سلام ،سنگ کیسه صفرا به ابعاد بیست و شش میل و هفت میل دارم لطفا راهنمایی بفرمایید برای درمان

م. امراله - چهارشنبه ۲۲ فروردین ۱۳۹۷ - ساعت ۲۱:۵۶

با سلام. خانمی خانه دارم.
قریب 5 ماه پیش بعد از دردهای شدید شکمی، و انجام سونوگرافی متوجه وجود سنگ یک تکه 34 میل شدم. پزشکان که همه تجویز به جراحی و برداشتن کیسه صفرا دارند. در طول 4-3 ماه گذشته درمانهای گیاهی زیر نظر یک دستیار طب سنتی در تهران داشتم. با شروع داروها البته کلا دردهایم قطع شد ولی در فاصله چند روزه بین تجدید داروها متاسفانه دردها باز می گشت. طی این دوره ها تاکنون سنگ هیچ کوجک نشده و در آخرین سونو اندازه آن 32 میل بوده است. فعلا هیچ داروی شیمیایی مصرف نکرده ام و البته رژیم غذایی خاصی هم نداشته ام.
راهنمایی بفرمایید این سنگ بزرگ قابل کوچک شدن هست و طبعا درمان یا آنکه با توجه به اندازه تنها را عمل جراحی است.
موفق باشید.

شقایق - پنج شنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ساعت ۰۱:۴۴

کسی که سنگ صفرا متعدد ویک سنگ 13 میلی داره ولی درد چندانی نداره چه ورزشی می تونه انجام بده، محدودیت ورزشی داره؟

مدیریت سایت - شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - ساعت ۰۹:۴۹

سلام
خیر ممنوعیتی جهت ورزش وجود ندارد

سحر - شنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۷ - ساعت ۰۰:۵۵

سلام، این روشی که شما فرمودین 14 روز آب سیب و بعد محلول نمک منیزیوم این امکان وجود دارد در زمان خارج شدن سنگ ها ،سنگی در مجاری گیر کند؟ اگر گیر کرد تنها راهش عمل هست؟در اون صورت چکار باید کرد؟

مدیریت سایت - سه شنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۷ - ساعت ۱۱:۲۳

سلام
در صورتی که پاکسازی انجام شود و رژیم غذایی رعایت شود؛ همچنین آب سیب به اندازه کافی میل شود مجرا نرم و انعطاف پذیری بیشتری پیدا میکنند و داخل مجرا گیر نمی کند. تا کنون موردی نداشتیم که سنگ داخل مجرا گیر کند ولی اگر گیر کرد(که خیلی بعید است) راهکارهای مناسب ارائه می شود. به همین خاطر به هیچ وجه توصیه نمی کنیم شخصاً اقدام به خوردن دارو جهت دفع سنگ کیسه صفرا کنید باید زیر نظر طبیب و یا پزشک مؤسسه اقدام نمایید

ناشناس - دوشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۷ - ساعت ۱۱:۲۹

سلام من سنک صفرا 4 دارم باید چیکاز کنم باتشکر