محل تبلیغات

درمان بیماری دیابت از دیدگاه طب سنتی

تاریخ ثبت
چهارشنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۲

هوالشافی

بیماری دیابت 
از بیماری‏های صعب‏ العلاج در جامعه دیابت است. این بیماری بشدّت رو به افزایش است. علاج دیابت را باید با تنظیم مزاج از روی دستگاه گوارش پیگیری کرد. دیابت یکی از مصادیق بالا رفتن غیرعادی صفراست.

نسخه جوشانده پایه دیابت
گل‏ ختمی، بولاغ‏ اوتی، گزنه، تخم‏ شوید، تخم‏ گشنیز، قرقات، تخم‏ خرفه هرکدام 25گرم و سماق نکوبیده یکصدگرم.
مخلوط داروها را در هاون برقی نیم‏کوب کرده و طبق دستور سایر جوشانده‏ ها عمل کنند، روزی 3 لیوان تناول کنند. باز هم تأکید داریم که از ظروف آلومینیوم و تفلون و امثال آن اجتناب ورزند.
برای پایین آمدن قند خون پس از اجتناب از درمان زودرس و عجولانه، اگر مشخص شد که بدن نمی ‏تواند بیماری را از بین ببرد، درنگ کردن جایز نیست و باید دستگاه‏های انسولین‏ ساز و عوامل دیگر زودتر تحریک شوند. روی غده‏ های فوق کلیوی و کلیه‏ ها باید پاکسازی صورت گیرد. برای پیشگیری از بروز و تثبیت دیابت، کلیه نقش زیادی دارد. سوءمزاج کلیه‏ ها موجب تکرّر ادرار می‏ شود. طب جدید با دید تجزیه نگری به شکل دیگری به موضوع نگاه می ‏کند. عوامل پائین آورندۀ قند خون فقط به لوزالمعده و جزائر لانکرهانس مربوط نمی‏ شود. بسیاری از بیمارانی که به خاطر عمل جراحی غدّۀ لوزالمعده را در آورده ‏اند قند خونشان با داروهای گیاهی کنترل شده است. این نشان می‏ دهد فقط پانکراس مسئول پائین آوردن قند نیست. مزاج کلیه ‏ها و گرمی و سردی آن و تعادل مزاجی دستگاه گوارش و کبد  و ترشحات غدد دیگر و تیروئید در ایجاد دیابت و کم و زیاد شدن آن مؤثر است. 
تغذیه شاید به عنوان مهمترین عامل پیدایش قند خون در کشور ما باشد. شاید بیشترین مصرف کننده‏ های نوشابه در دنیا ایرانی‏ ها و کویتی‏ ها باشند. خوردن نوشابه‏ های گازدار، آب میوه‏ های بسته ‏بندی، رانی و غذاهای کنسرو شده و فست فوت‏ ها و روغن مایع می ‏تواند از علل مسلم قند خون باشد. بعد از تغذیه عوامل عصبی در تشدید دیابت نقش دارد. 7 ماه خوردن مداوم داروهای گیاهی علاج دیابت توانسته یک بیمار دیابتی را به حالت عادی باز گرداند.

غذای پایه دیابت
بهترین غذای پایۀ دیابت همانا سوپ گشنیز است که برای همۀ بیماری‏‏ها یک غذای پایه بشمار می‏ رود.

کاهش دیابت از طریق پوست
سدر 500 گرم، اسفرزه یکصد گرم، مورد 350 تا 450 گرم، حنا 50 تا 150 گرم با هم کاملاً مخلوط شود. هنگام مصرف حدود یک لیوان آن را برداشته و با 2 تا 3 قاشق روغن زیتون و مقداری سرکه با هم مخلوط گردد و برای شستشوی بدن تا نیم ساعت روی بدن بماند. آنگاه شستشو انجام شود. درست مانند آن که صابون استفاده شود، روی آن لیف بکشند و از مصرف شامپو و صابون خودداری گردد. این روش پایین آوردن قند خون از طریق پوست است. برای فشار خون و گُرگرفتگی‏ های خانم‏ها و کهیر و اگزما و هر نوع بیماری گرم بهترین شوینده است.
مسهل عام همراه با ضمائم دیابت
سنا و گل‏سرخ و ترنجبین از هر کدام 50 گرم، افسنتین، گل‏ ختمی، تخم‏ کتان، چای‏ مکه، زرشک‏ آبی، لیموی‏ عمانی از هر کدام 25 گرم. آن قدر باید هر بعد از ظهر تکرار شود تا اسهال ملایم ایجاد شود و 3 تا 4 بار در روز شکم کار کند. ضمائم می‏ تواند سیاهدانه و چای‏ مکه و رازیانه و تخم ‏کاسنی باشد.

تنظیم رنگ‏های اطراف بیمار
رنگ‏های مورد توجه برای دیابتی‏ ها باید رنگ‏های سفید و کمرنگ و شاد باشد، مانند رنگ آبی نیلی و آسمانی و رنگ صورتی کمرنگ و امثال آن. رنگ قرمز موجب تحریک گرما می‏ شود.
 
 تنظیم خروج گرما از بدن
بیماران دیابتی اگر در معرض گرمای شدید قرار بگیرند لازم است خود را از معرض آن خارج کنند و به هوای خنک پناه ببرند و از سبزی‏های سرد مزاج مانند کاهو و تخم و لردهای داخل خیار سالادی و غذاها و میوه ‏های ترش زیاد استفاده کنند. برای کنترل حرارتی بدن از حمام با سدر و مورد و اسفرزه و حنا هر روز و حتی چند بار در روز استفاده نمایند. پاها را گرم کنند و همزمان سر را خنک کنند تا خروج گرما از پایین به بالا تشدید شود.

حقنه ضد دیابت
حقنه در دفع دیابت بسیار مؤثر است؛ تمام حقنه‏ های ضد صفرا و گرمی کبد برای کاهش قند مفید هستند. یکی از حقنه های موثر:

عناب، سپستان، به‏ دانه هر یک 20 عدد، تخم‏ ختمی9 گرم در یک کاسۀ آب جوشانده، آن‏گاه مقداری آب خیار، آب کلم، آب خبازی، لعاب اسفرزه و شیرۀ جو هر یک 45 گرم، روغن بنفشه یا روغن بادام 30 گرم اضافه کرده و حقنه کنند.
نسخه‏ های دیابت و ماده حقنه آن می‏تواند از روغن زیتون، روغن‏ بادام‏ تلخ و روغن‏ کنجد، روغن کدو و روغن حنا و امثال آن باشد. زهره گاو و زهره مرغ و زهره بعضی از طیور همراه با جوشاندۀ دیابت که میزان خشکی و چربی و نرمی را در نظر می ‏گیریم.

خون درمانی
روش‏های حجامت و زالودرمانی و فصد می‏ تواند نقش مهمی در این موارد داشته باشد.
بیماران دیابتی را مانند بیماران فشارخونی و کسانی که سکته قلبی یا مغزی کرده‏ اند باید همراه با مصرف داروهای گیاهی و سنتی زالودرمانی کرد. زالودرمانی مانند درمان سکته‏ ها 20 عدد پشت گوش و 20 عدد 25 روز بعد روی دست‏ها و 20 عدد روی پاها 25 روز پس از زالودرمانی روی دست طبق دستور انجام می‏ شود.
دیابت گرم است ولی این بدین معنا نیست که هر داروی گرمی نمی‏ تواند دیابت را کاهش دهد. طبیعت سیر گرم است و ایجاد التهاب می‏ کند. اگر مزاج را به هم نمی‏زند ضد دیابت است ولی اگر مزاج را از حالت تعادل خارج کند نباید مصرف شود. گزنه از گیاهان گرم مزاج است اما قند را کاهش می ‏دهد. میوه ‏هایی مثل خیار سالادی که فقط از تخم‏ های خیار سالادی استفاده شود برای دیابت مفید است. سه ‏پستان تازه و گل‏ ختمی و بامیه و کدو قند را کاهش می‏ دهند. آب شلغم و جعفری و آب ترب سیاه، ترب سفید و خود ترب و برگش و آب کرفس و گشنیز همه قند را پائین می‏ آورد. در مورد قند این را بگویم که به طور کلی اکثراً برگ درخت‏هایی که در خیابان‏ها و پارک‏ها می‏ بینید ضد قند هستند، اما مشکل چگونه مصرف کردن آن است. هندوانۀ ابوجهل(حنظل) ضد دیابت قوی است اما مگر می‏ شود همیشه از آن استفاده کرد. اسهال‏ آور است و زیاده روی در مصرف آن موجب خراش در روده‏ها و امعا می‏شود.
داروهای شیمیایی هم که دارای مزاج خشک هستند سرشار از عوارض منفی است.

بازتاب آن در
روزنامه اصفهان زیبا:دیابت را سنتی ببینید
منبع مقاله
جزوات آموزشی موسسه پژوهشی پیک شفای اصفهان
نظــــرات
نام

ایمیل   (نمایش داده نخواهد شد)
نظر

نعیم - دوشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۱۴:۱۸

استاد آیا دیابت نوع یک درمان دارد لطفا مرا راهنمایی کنید.ممنون

مدیریت سایت - سه شنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۷:۲۶

سلام
بله درمان دارد.باید جهت به پزشک طب سنتی مراجعه کنید. اگر اصفهان هستید می توانید به پزشکانی که در مؤسسه ویزیت می کنند مراجعه کنید.
با آرزوی سلامتی

نعیم - سه شنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۱۶:۲۲

با سلام . خیلی ممنون از بذل توجه شما وموسسه شما .من بیمار اصلی نیستم ولی یکی از دوستانم متاسفانه در آزمایش هفته قبل متوجه بیماری خودش شده ومن با اعتقاد به درمان پذیر بودن این بیمار ی از طریق طب سنتی به ایشان که بسیار مایوس بود موسسه شما را پیشنهاد کردم وما ساکن کرج هستیم.در ضمن پزشکان طب کلاسیک ایشان را مایوس وفقط .تزریق انسولین را راه چاره گفته اند . سعی میکنم با ایشان حتما خدمت برسیم. در ضمن آیا از دارو هایی که برای دیابت نوع دوم که در سایت گذاشتید میتوان موقتا تا مراجعه به شم استفاده نمود ؟ یا نه حتما باید ویزیت بشوند وبسته به شدت بیمار ی درمان ودارو بگیرند؟ خیلی متشکرم.

مدیریت سایت - چهارشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۴:۳۴

با سلام
استفاده از داروهای ذکر شده و رعایت رژیم غذایی و استفاده از آبزن دارویی ذکر شده بلامانع است، ولی ویزیت بیمار با توجه به مزاج شخص در درمان از اهمیت خاصی برخوردار است. با توجه به تجویز انسولین باید هرچه زودتر درمان را شروع کنند تا به استفاده از انسولین بی نیاز شوند و بدن به آن عادت نکند.

نعیم - پنج شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۱۵:۴۴

با کمال تشکر از راهنمایی شما.

مهدیه - شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۱۱:۵۱

سلام وخسته نباشید مامانم 62ساله است وبشدت ازبیماری دیابت رنج میبرد تقریبا هشت ساله نزدیک به یک ساله که پای ایشان زخم میشودلطفاراهنمایی ام بهبود زخم وجلوگیری ازپیشرفت آن چکارکنند لطف کنیدجواب رابه ایمیلم ارسال کنید ممنون

مدیریت سایت - یکشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۹:۲۲

با سلام
در صورت تمایل به استفاده از روش طب سنتی جهت مشاوره حضوری و یا غیر حضوری با شماره های 03133364992 و یا 09136828017 تماس حاصل نمایید.(به آدرس ایمیلتان ارسال نشد و خطا داد)

ویدا - سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۱:۰۶

مطالبتون خوبه.طب سنتی خیلی خوبه من معتقدم میشه دیابت رو درمان کرد ولی عملا امکانش برا همه نیست.مثلا من 40 سالمه و 8 ساله دیابت دارم
4 تا بچه دارم و انقد درگیرم که حتی داروهامو نمیتونم به موقع مصرف کنم اکثرا فراموش میکنم وکلی هم دردسرو اضطراب از جانب بچه ها تحمل میکنم چه برسه وقت کنم سراغ طب سنتی برم. من تبریز زندگی میکنم مرکزی هست که من مراجعه کنم وبا طب سنتی با توجه به عمر بیماریم درمان بشم. معمولا قندم بالای 200 یا 250 هستش

رضا - جمعه ۱۴ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۲۱:۰۶

با سلام آیا در طب سنتی درمانی برای بیماری سلیاک و درماتیت هرپتی فرم وجود دارد جایی شندیم که از هل زیره زنیان و مریم گلی استفاده میشود بنده با رعایت رژیم چندین ساله بدون گلوتن درمان نشده ام پس درمانش مسلما رژیم بدون گلوتن و حذف نعمتهایی گرانبهایی مثل گندم و جو نیست در طب چینی از کمبود انرژی طحال و معده و یا سو مزاج مرطوب طحال حاصل میشود و میگونند بهترین درمان هل است آیا نظر طب سنتی هم همین است لطفا کمکم کنید تا به خواست خدا درمان شوم. اگر درمانی وجود دارد برایم ایمیل کنید

مدیریت سایت - دوشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۳:۴۹

با سلام
از نظر طب سنتی نیز غلبه مزاج بر بدن و سوءمزاج معده مطرح است که باید نوع آن مشخص شود و بر اساس پاکسازی انجام شود. می توانید جهت مشاوره با مؤسسه تماس حاصل نمایید.

مدیریت سایت - دوشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۳:۵۱

در مورد ادویه ذکر شده تجربه ایی در درمان این نوع بیماری نداشتیم با توجه به بیماری درماتیت هرپتی فرم که در مورد شما مطرح است.

ارزو عسکری - سه شنبه ۲ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۲۲:۳۴

سلام همسر من ٣٢ ساله هست و دیابت نوع ٢ داره و ما بندر عباس زندکی میکنیم ایا موسسه ای هست که اینجا به ما معرفی کنید البته ایشون اصلا تمایل به خوردن جوشانده کیاهی نداره و اجتناب میکنه ومشکل عمده ان نخوردن این داروها ست

مدیریت سایت - چهارشنبه ۳ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۸:۴۸

سلام
بهتر این است که ابتدا در مورد استفاده از روش طب سنتی ایشان تصمیم قطعی بگیرند بعد پیگیری در این رابطه انجام دهید. ولی جهت معرفی اطلاع نداریم.

سلسبیل - یکشنبه ۲۱ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۱۶:۳۰

سلام و خدا قوت
از نظر دکتر خیراندیش دیابت دو نوع هست دیابت سرد و دیابت گرم که این تجویز این مطلب برای دیابت گرم هست و برای اون خوبه.
البته نظرها متفاوته مثلا دکتر روازاده برای کل دیابتی ها عسل رو خوب می دونن ولی دکتر خیراندیش فقط برای دیابت سرد عسل رو خوب می دونن اینکه شما هم اومدید همه رو دیابت گرم فرض کردید و برای همه یه دارو تجویز کردید یه خورده گیج کننده میشه.
به نظرم یه تحقیق در مورد این موضوع کنید و دقیقا مشخصش کنید خیلی خوب میشه.
سپاس

مدیریت سایت - دوشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۱۰:۵۴

با سلام
آقایانی که نام بردید صحبت هایی کرده اند که خود باید پاسخگو باشند. از نظر ما دیابت یعنی بالا رفتن قند خون و قند خود فریاد می زند که من گرم ام. این که بعضی از افراد و بیماران دیابتی دچار سردی هستند اکثراً رسوب بلغم خام در دستگاه گوارش و در فاز شدید آن در سایر اندام ها می باشد. بنابراین اگر کسی بگوید قند دو نوع است یکی سرد و یکی گرم من دیگر نمی دانم چه باید بگویم. در حقیقت مزاج بیماری دیابت گرم است اما حتی یک مزاج بلغمی هم می تواند دچار دیابت شود. اگر دیابت غلبه کرد بر بلغم خام چیره خواهد شد و حتی مزاج یک بلغمی را تبدیل به مزاج گرم خواهد کرد ولی اگر نتوانست غلبه کند بیمار از مصرف برخی سردی ها دچار سستی می شود بنابراین, این مزاج بیمار است که متفاوت است نه مزاج بیماری دیابت! که در این نسخه از طریق مسهل عام خلط غالب را تعدیل می کنیم. البته داروهای گرم مزاج نیز برای کاهش قند وجود دارد. که انشاءاله در کتابی با همین نام به طور مفصل به آن خواهیم پرداخت. در هر صورت نسخه ذکر شده چه در بیماران سرد مزاج چه گرم مزاج بدون ایجاد عوارض قابل استفاده است.

ناشناس - پنج شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۱۳:۴۳

با سلام به تازگى متوجه دیابت نوع یک در دختر ده ساله ام شدم وشروع درمان با روزى ٤ دفعه تزریق انسولین که به گفته دکتر تا الان لا علاج است وباید تا اخر عمر انسولین بزند ایا طب سنتى قادر است دخترم را درمان کند ؟؟؟ عاجزانه تقاضا دارم من را راهنمایى کنید با تشکر

مدیریت سایت - چهارشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۱۷:۵۸

با سلام و عرض پوزش از تأخیر در پاسخگویی
کنترل دیابت از طریق طب سنتی امکان پذیر است. می توانید با مؤسسه تماس بگیرید.

دیابت - یکشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۴ - ساعت ۲۲:۵۲

سلام راه شفای دیابت و هر مریضی دیگری فقط خام گیاه خواری و ورزش است. بیهوده وقت و پول و عمرتان را با طب شیمیایی هدر ندهید. کافی است هر روز ورزش کنید و از خوردن گوشت و غذاهای پخته شده و لبنیات و سایر فرآورده های حیوانی دست بردارید. راز شفای مریضی ها خام گیاه خواری است.

مدیریت سایت - سه شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۴ - ساعت ۰۹:۴۳

سلام
با احترام به عقاید شخصی شما؛ ولی طب سنتی ایرانی-اسلامی این نظریه را رد می کنم زیرا عوارض دیگری به دنبال خواهد داشت. در رابطه با ورزش و تأثیر آن در سلامت باید گفت به عقیده بوعلی 30 [%] از سلامت را به خود اختصاص می دهد و بر هیچ کس نیز این عمر پوشیده نیست.
با آرزوی سلامتی

دیابت - سه شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۴ - ساعت ۰۰:۴۷

با سلام.
زمانی که انسان خام گیاه خواری میکند بدن انسان این فرصت را پیدا می کند که خودش را ترمیم کند. چون غذاهای ناسالم پخته شده و... که اسیدی هستند وارد بدن نمی شوند و میوه جات و سبزیجات قلیایی بوده و باعث می شود بدن و ساختار آن به حالت اول برگردد. از جمله مریض های که خوب شده اند کسانی بوده اند که دیابت، ایدز، سرطان، دیسک کمر، ام اس، ناراحتی های عصبی و.... داشته اند. مریضی هایی که دکترهای طب شیمیایی برای درمان آن راه حلی ندارند و بعضاً عامل ایجاد شدن آن مریضی را نمی دانند و فقط علائم مریضی را از بین می برند و هرگز آن را خوب نمی کنند. از جمله کسانی که خام گیاه خوار هستند ورزشکارن و دانشمندان و افراد سرشناس بسیاری را می توان نام برد. از جمله پرفسور بسکی (پدر طبیعت ایران) و بسیاری افراد سر شناس که به دلیل خارج بودن از بحث به آن نمی پردازم ولی با جستجو در اینترنت می توان به این حقیقت پی برد. همچنین بنده بسیاری مستندات و دلایل موثق در این زمنه دارم که می توانم در اختیار شما قرار دهم. اما در خصوص دین و اسلام باید بگویم علی (ع) فرمود مردم شکم خود را قبرستان حیوانات نکنید. خوب این جمله یعنی چی ؟ یعنی گوشت نخورید. در قران آیه های بسیاری وجود دارد که می گوید از آسمان آبی نازل کردیم و درختانی را رویاندیم و ثمره آن میوه هایی قرار دادیم برای شما تا از آن تناول کنید و روزی شما باشد. آیه های این چنینی بسیار است. که حتی می گوید در بهشت باغ ها و میوه های بسیاری برای شما قرار دادیم. به زیتون و.... قسم می دهد. آیا این ها نباید برای جای فکر و تامل داشته باشد. مگر غذای اصلی امام علی نان و خرما نبود. مگر امام رضا نگفت من بر سفره ای بر آن سبزیجات نباشد نمی شینم. مگر در دین اسلام خوردین گوشت و تخم مرغ مکروه نیست. مگر در دین اسلام قسم قصاب در دادگاه مورد قبول است. افرادی که در فضای عرفان و معرفت زندگی می کنند بعضاً گوشت نمی خورن. زمانی که امام علی شیر خورد چون زهر وارد بدنش بود و شیر سم را خنثی می کرد. وقتی امام صادق گفت هر 40 روز یکبار گوشت بخورید به این دلیل گفت که وقتی انسان هر 40 روز که گوشت بخورد آسیبی به بدن وارد نمی شود. در قرآن یک عید قربان داریم در حالی که هر روز ما عید قربان است. از لحاظ علمی طول روده انسان 7 متر است و طول روده حیوانات گوشتخوار 1 متر است و این باعث می شود

مدیریت سایت - یکشنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۴ - ساعت ۱۴:۰۹

بسمه تعالی
با سلام
در پاسخ به همه کسانی که خام گیاه خواری را به عنوان یک روش منحصر به فرد در پیشگیری و علاج مطرح میکنند چند سطر مختصر حاصل مطالعات و تجربیات خود را تقدیم میکنم.
اکنون سطح آگاهی مردم نسبت به دو دههی قبل به دلیل رشد وسائل ارتباط جمعی به حدی رسیده که نمیتوان با بکار بردن اصطلاحی مانند اسیدی و قلیائی بودن غذاها آنان را به باورهای غلط یا درست کشانید.
وانگهی نباید احساسات و تفکرات شخصی خود را به عنوان علم به دیگران تحمیل نمود؛ این که "سبزیجات و میوهها قلیائی بوده و باعث میشود بدن و ساختار آن به حالت اول برگردد" یعنی چه؟
این که «خام گیاه خواری باعث درمان دیابت، ایدز و سرطان، دیسک کمر، ام.اس و ناراحتی های عصبی و... » میشود ادعاهایی است که بسیاری از رهبران تفکر خام گیاه خواری نیز آن را قبول ندارند. طرفداران احساساتی این روش میگویند: "ورزشکاران و دانشمندان و افراد سرشناس بسیاری را میتوان نام برد که خام گیاه خوار بودند" باید گفت چند برابر این افراد هم هستند که از جمله دانشمندان بنام تاریخ بودهاند ولی هیچکدام خام گیاه خوار نبودند.
تا اینجا که دوستان افکار و ایدههای شخصی را با این استدلالات ضعیف میخواهند بگونهای علمی و واقعی مطرح نمایند برای هیچ انسان روشنفکری و حتی انسانهای عادی هم قابل قبول نیست؛ بویژه برای ما که نزدیک سی سال با طب سنتی و با بسیاری از اساتید مکاتب مختلف پزشکی و طب مکمل و طب شیمیایی سر و کار داشته و داریم. هزاران پرونده بیماران که با روشهای مختلف پزشکی از جمله خام گیاه خواری برای درمان بیماری خود تلاش کردهاند، نزد ما محفوظ مانده و تجربیات گرانباری را برای محققین ما رقم زده است.
به دوستان طرفدار خام گیاه خواری مطلق برادرانه توصیه میکنیم وارد عرصه دین و احادیث نشوند؛ آن هم با برداشتهای ضعیف و ناشیانه! چراکه مصداق «نُؤْمِنُ بِبَعْضٍ وَ نَکْفُرُ بِبَعْضٍ» خواهد شد. یعنی آنچه از احادیث به نفع تفکرات من بود درست است و بقه احادیث نه!
چراکه محور اصلی در همه دستورات دین رعایت اعتدال و پرهیز از افراط و تفریط است .در مورد خوردن دستور دین پرهیز از پر خوردی و شکمبارگی و در عین حال اجتناب از ضعف ناشی از نخوردن و سوء تغذیه است و رعایت حالت میانه و تعادل بهترین گزینه از نظر دین است؛ در مورد خوردن گوشت نیز در روایا

مدیریت سایت - یکشنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۴ - ساعت ۱۴:۱۰

در مورد خوردن گوشت نیز در روایات سفارش به میانه روی شده به طوری که از خوردن آن در هر روز منع شده و نیز از نخوردن آن به مدت چهل روز منع شده است .
آیا در احادیث نبوی(ص) به خوردن گوشت البته به مقدار نیاز توصیه نشده است؟! آیا امیر مؤمنان علی(ع) هرگز گوشت و غذاهای حیوانی مانند کره، دنبه و امثال آن میل نفرمودند؟ مثلاً در جنگ صفین و یا هنگام حفر چاه برای آبیاری نهالهای خرما که به دست مبارکشان عرس گشته است.
آیا امام هشتم(ع) فقط سبزی میخورند؟ مگر مکروه بودن گوشت و تخم مرغ به معنی منع از مصرف آنهاست؟ البته منبع این حدیث و سند آن کجاست؟ آیا قسم قصاب – اگر این حدیث درست هم باشد- به معنی حرام بودن مصرف گوشت و تأیید خام گیاه خواری است؟
این که بعضاً افرادی که اهل معرفت و عرفان هستند گوشت نمیخوردند بر فرض که این ادعا درست باشد به معنی تأیید خام گیاه خواری است؟ آیا پیامبر اسلام(ص) و ائمه معصومین(ع) چنین ادعاهایی داشتند؟ چه کسانی بیشتر از چهارده معصوم(س) اهل عرفان و معرفت بودند؟ آیا پیامبر خدا صلى‏ الله ‏علیه و ‏آله و سلّم فرمودند: هر 40 روز یک بار گوشت بخورید؟! بلکه ایشان فرمودند:
رسول الله صلى‏ الله ‏علیه و ‏آله و سلّم :
عَلَیکُم بِاللَّحمِ ؛ فَإِنَّهُ یُنبِتُ اللَّحمَ ، ومَن تَرَکَ اللَّحمَ أربَعینَ یَوماً ساءَ خُلُقُهُ .
پیامبر خدا صلى‏ الله ‏علیه و ‏آله و سلّم :
بر شما باد گوشت ؛ چرا که گوشت مى‏رویانَد . هر کس گوشت را چهل روز وا گذارد ، بدخوى مى‏شود .
این مطلب برای ما به اثبات رسیده که افرادی که هرگز گوشت نمیخوردند و به اصطلاح خام گیاه خوار هستند طرز تفکرشان بگونهای محسوس تغییر میکند، بطوری که بسیاری از افراد عادی نیز گاهاً متوجه آن میشوند.
و اما دست آخر میخواهیم این سطور را با این مطالب به پایان ببریم که در برخی موارد برای درمان بیماریها، خام گیاه خواری از جانب بنده نیز برای مدتی تجویز شده است اما این به معنای اطلاق بر صحت خام گیاه خواری نیست.
واقعیت آن است که همه مکاتب پزشکی و علوم تغذیه دارای موارد افراط و تفریط هستند البته این موضوع به طور نسبی است. طب شیمیائی، طب سنتی، طب سوزنی، خام گیاه خواری و گیاه خواری و غیرو هر یک دارای امتیازات و محسناتی هستند. هر کدام از مکاتب پزشکی که منطقیتر و واقع بینتر باشند در خدمت رس

مدیریت سایت - یکشنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۴ - ساعت ۱۴:۱۱

هر کدام از مکاتب پزشکی که منطقی تر و واقع بین تر باشند در خدمت رسانی به مردم موفق ترند.
والسلام

shima - پنج شنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۴ - ساعت ۱۴:۰۵

با تشکر ازشما و سایت بسیار خوب شما

علی - دوشنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۴ - ساعت ۰۰:۲۸

با سلام - طب جدید پیشرو نیست و نخواهد بود چون اصول ندارد و در دنیا یک دیابتی را نتوانسته درمان کند حتی یک سرما خوردگی .

ناشناس - دوشنبه ۹ شهریور ۱۳۹۴ - ساعت ۰۰:۴۷

یک ماه شیر شتر خام(نجوشیده) را روزی 3 لیوان بورید تا دیابت خوب شود گاملا

مهدی - چهارشنبه ۱۱ شهریور ۱۳۹۴ - ساعت ۱۴:۳۵

مطالب جالبی بود تاکنون اینچنین نسخه ای


را برای درمان دیابت ندیده با تشکر موفق باشید

مهدی - پنج شنبه ۱۲ شهریور ۱۳۹۴ - ساعت ۰۷:۵۳

با سلام و خدا قوت جناب استاد می شود نام و آدرس موسسه و تحصیلات خودتان را علام نمایید و معالجه دیابت غیر حضوری برای شما مقدور است ،
با تشکر از مطالبی که ارائه نمودید .

مدیریت سایت - سه شنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۴ - ساعت ۱۴:۵۵

سلام
آقا یا خانم ناشناس
در رابطه با مصرف شیر خام شتر در درمان دیایت پایه علمی و تجربی ندارد.

مدیریت سایت - سه شنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۴ - ساعت ۱۵:۰۲

سلام
آقای مهدی
در قسمت درباره پیک شفا اطلاع تماس و بیوگرافی رئیس مؤسسه محقق، مؤلف و مدرس طب سنتی ایرانی-اسلامی ذکر شده است. از نظر تحصیلات کارشناسی ادبیات انگلیسی
به صورت غیرحضوری از طریق تماس تلفنی می توانید تحت نظر قرار گیرید.

ساحا - یکشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۶ - ساعت ۲۲:۲۲

سلام،پسر شش ساله ام بدون هیچ دلیل و سابقه خانوادگى مدت یک ماه است دچار دیابت نوع یک شده است،آیا این بیمارى درمان دارد؟؟لطفا راهنمایى کنید

ناشناس - سه شنبه ۱۲ فروردین ۱۳۹۹ - ساعت ۱۳:۲۹

سلام من چهل ساله هستم بعد از آخرین بارداری که دیابت بارداری داشتم،دیابت گرفتم،البته علایم قند رو ندارم مثل پر نوشی یا تکرر ادار،ولی در هر صورت طبق آزمایشات من دیابت دارم،نوع 2،چهار سال هست که دیابت گرفتم،امیدی به رفع آن هست