محل تبلیغات

تقویت گوش

تاریخ ثبت
پنج شنبه ۷ آذر ۱۳۹۲
تقویت گوش
گوش عضویست که برای شنوایی خلق شده، باید گوش را از سرما و گرمای ناگهانی حفظ کرد. نفوذ آب و جانوران به داخل گوش ممکن است زیان‌بار شود. اگر بیماری گوش مادرزادی باشد با داروهای گیاهی قابل درمان نیست، ولی ضعیف بودن مادرزادی شنوایی با داروها و روش‏های طب سنتی کاهش می‏ یابد.
بیماری‌های گوش اگر پس از تولّد بوجود آمده است به دو نوع تقسیم می‌شود:
-          اول آن که از مشارکت اندام‌های دیگر بوجود آمده باشد.
-          دوم آن که بیماری در خودگوش شکل گرفته باشد.
لازم است حفره گوش را مرتب از چرک و عفونت زدود و پاک کرد. غدد داخلی گوش برای حفاظت ماده‌ای سمی ترشح می‌کنند تا از ورود هوام و پشه و سایر موجودات در گوش جلوگیری کرده باشد. این ترشحات با گرت و خاک ترکیب شده و انسدادهایی را بوجود می‌آورد. برای حفظ بهداشت گوش هر از گاهی لازم است مواد زائد از بخش‌های داخلی گوش زدوده گردد. شستشو دهنده‌ها نباید شیمیایی باشند، بلکه ترکیبات طبیعی بر اساس داروهایی که در طب سنتی مطرح بوده بهترین است. علاوه بر آن نیروی شنوایی نیز تقویت می‌شود.
مطالب مهم در مورد پیشگیری از بیماری‌های گوش و علاج ناهنجاری‌های گوش را به شرح زیر جمع بندی می‌کنیم:

     پاکسازی مزاج دستگاه گوارش
با انجام رژیم غذایی و مسهل و منضج‌های مربوط به دستگاه گوارش، پاکسازی و تعدیل اخلاط اضافی اغلب طی 15 روز به پایان می‌رسد. خون به حالتی دست پیدا می‌کند که تأثیر روش‌های خون‌درمانی طب اسلامی-ایرانی به نهایت می‌رسد. حال آنکه تأثیر خون‌درمانی قبل از پاکسازی مزاج بسیار محدود خواهد بود.
باید کسی که گوشش بیمار شده از لحاظ مزاج دستگاه گوارش و کبد پاکسازی شود. بسیار شده که با پاکسازی مزاجی و اسهال دادن بیمار، ناراحتی گوش بکلی از بین رفته است.
     خون درمانی
بوسیله زالو که از پشت گوش انجام می‌شود. اگر روش حجامت اختیار شود؛ حجامت‌عام و بعد حجامت سر(روی ملاج) است و در صورت نیاز و تشخیص پزشک حجامت‌های تیروئید، زیر زبان، صورت و غیرو تجویز می‌شود.
     چکاندنی‌های گوش
اگر هر هفته یک بار روغن بادام تلخدر گوش چکانده شود بسیار خوب است. هر هفته روغن حنظلنیز در گوش چکانده شود هم چرک‌ها را کاستی می‌دهد و هم تقویتی است بر نیروی شنوایی! ساده‌ترین دارو برای پیشگیری و پاکسازی و درمان  آب پیازمی‌باشد. آب پیازبدون کوچکترین عارضه‌ای چرک گوش را می‌زداید و در هر سنی از نوزادی تا کهنسالی می‌توان برای پاکسازی یا علاج از آن استفاده کرد.
هر 6 ماه یک بار به مدت 15 روز در هر گوش یکی دو قطره روغن حنظلیا روغن گل همیشه بهاربا غلظت مناسب چکانده شود تا سموم گوش بیرون آید و بافت داخلی گوش تغذیه شود و از پیر گوشی و سنگینی شنوایی پیشگیری به عمل آید. قطره‌ای که در گوش چکانده می‌شود نباید سرد باشد مثلاً دارو در یخچال باشد بلافاصله برداشته و در گوش چکانده شود. ناراحتی گوش هر چه باشد باید مشخص شود که مزاج آن از سردی است یا گرمی و هر کدام که هست درجه سردی و گرمی‌اش مشخص شود. خشکی و تری گوش هم دو شاخصه‌ای‌ست که باید به آن توجه گردد.
داروهای چکاندنی در گوش از آن دست که ما توصیه کردیم، داروهایی است که در دسترس می‌باشند تا برای جویندگان مشکلی بوجود نیاید. به عنوان مثال به چند نوع آن اشاره می‌کنیم:
-          اناررا با پوستش بفشارند و آبش را جدا کرده با سرکهو کندرو روغن گل سرخروی شعله ملایم بپزند تا غلیظ شود در گوش بچکانند.
-          روغن ترب، روغن گل همیشه بهار، روغن  مرزنجوشکه همراه با زهره بزکرده‌اند در گوش بچکانند.
-          چکاندن آب پیاز در گوش هم در فنون پیشگیری از ضعف شنوایی و هم در علاج بیماری‏های گوش از جمله عفونت‏های گوش مفید می‏باشند.
-          پس از چکاندن آب پیاز هر شب، تا صبح صبر کنند و بعد روغن حنظل یا همیشه بهار را صبح بچکانند. همه عفونت‏ها و مواد زیادی از گوش خارج خواهد شد.
هر نوع گرفتگی گوش، درد، عفونت، وزوز گوش، طنین و صداهای سوت و زنگ و هوهو و غیرو با توجه به سردی و گرمی که بر گوش حاکم است با چکاندنی‌هایی که گفته شد رفع شدنی است. اگر با زالودرمانی و پاکسازی دستگاه گوارش همراه باشد در بسیاری از موارد که وزوز گوش بیمار را حتی سال‌ها کلافه کرده، درمان کامل صورت پذیرفته است.
به چند نسخه برا ی تقویت گوش توجه نمایید:
نسخه
جُند بیدستر3 جزء، بوره قرمز و خربقهر کدام 1/5جزء، با زهره بز و روغن حنظلکاملاً ممزوج و بصورت قطره در گوش چکانده شود. می‏توان از گوش پاک‏ کن‏هایی که در داروخانه‏ ها موجود است استفاده نمود. گوش پاک ‏کن را با مخلوط آغشته نموده و هر بار شب تا صبح کمتر یا بیشتر در گوش بگذارید.
نسخه دیگر
کندش، زعفران، جند بیدسترهر کدام یک جزء، خربق سیاه و بورکاز هر یک 4 جزء که در شرابحل شده و چکانده می‌شود.
نسخه دیگر
الوا، جُند بیدستر، پیه حنظل، فربیونبا زهره گاو.
نسخه‌ها در این زمینه بسیار متعدد و متنوع و در عین حال در دسترس می‌باشد. برای استفاده از انواع نسخه‌ها لازم است مزاج‌ها در نظر گرفته شود. اگر مزاج گوش سرد است چکاندنی‌های گرم و اگر مزاج گوش گرم باشد چکاندنی‌های سرد و اگر مزاج گوش خشک است چکاندنی‌های تر و برعکس. در مبحث پیشگیری و علاج تجویزات مذکور قابل استفاده می‌باشند.
  فتیله
عبارت از تکه پارچه‌ای است از جنس پشم یا نخ یا ابریشم و امثال آن که به دارو آغشته شده و در گوش بیرونی تا قبل از پرده صماخ قرار می‌گیرد. در این جا به یک نسخه آزموده اشاره می‌کنیم:
فتیله انزروت با عسل
پس از انجام پاکسازی‌های کلی و موضعی از جمله آب پیاز و روغن حنظل یا همیشه بهار به مدت 7 تا 15 روز، یک گوش پاک کن را برداشته و ابتدا در عسل فرو برند. آنگاه آن را در پودر انزروت فرو کنند مقادیری از پودر بوسیله عسل به گوش پاک‏ کن می ‏چسبد. در گوش بگذارند معمولاً شب تا صبح در گوش می‌ماند. هر شب تا زمان لازم تکرار خواهد شد. با اجرای این فن‌آوری جرم‌های متکاثف و آلودگی‌ها و رسوبات گوش پاک می‌شود. این فن‌آوری برای علمای مسن بسیار مفید و دور از هر عوارضی خواهد بود. از پیرگوشی جلوگیری به عمل می‌آورد پس از این نظر برای جوانان و پیران تفاوتی ندارد. سنگینی گوش برطرف شده و بیماری طنین و سرو صدای گوش(وزوز گوش) به لطف پروردگار از میان خواهد رفت.

بازتاب آن در
روزنامه اصفهان زیبا: آب پیاز؛ تقویت کننده شنوایی
منبع مقاله
کتاب فن پیشگیری و راز طول عمر ، تألیف سید محمد موسوی
نظــــرات
نام

ایمیل   (نمایش داده نخواهد شد)
نظر

موسوی - چهارشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۴۰

سلام من یک مربی بهداشتم توی دبستان ، خیلی دلم می خواد توی زمینه طب سنتی - اسلامی برای بچه ها کار کنم ولی نمی دونم باید چی کار کنم و از کجا شروع کنم .می خواستم ازتون اجازه بگیرم و مطالبتون رو در وبلاگ خودم قرار دهم . مربی بهداشت.

مدیریت سایت - پنج شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۱۹

با سلام
می توانید کتابهای موسسه را تهیه و مطالعه نمایید و برای وبلاگ هم با ذکر منبع می توانید مطالب ما را استفاده کنید.
با آرزوی موفقیت

فرازمند - شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۴ - ساعت ۲۳:۵۵

سلام
به خاطر اعوجاج و امواج موبایلی (ضرورت شغلی) در گوش چپم صدایی شبیه به فرکانس یا به اصطلاح صدای برفکی تلویزیون روشن را دارم .همچنین در شنیدن مطالب نیز با مشکلی شبیه به پیر گوشی خفیف مواجه شدم مثلا یکبار صحبت از عاقد شد ومن عاقل شنیدم که در موارد مشابه نیز همین گونه بود.از مطالب سایتتون اطلاعات خوبی بدست آوردم.
اما با توجه به حساس بودن گوش قصد استفاده خودسرانه از پیشنهادهای داده شده را ندارم.لذا در صورت امکان نسبت به معرفی فردی با تخصص طب سنتی به اینجانب اقدام بفرمایید.ضمنا در حال حاضر نیز از محیط کای دور شدم.
با تشکر از چنابعالی

مدیریت سایت - یکشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۴ - ساعت ۰۹:۵۲

سلام
در صورت تمایل می توانید به پزشکان مؤسسه مراجعه کنید. شماره های تماس در قسمت درباره پیک شفا/ اطلاعات تماس ذکر شده است.

محمد - پنج شنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ساعت ۱۹:۱۳

سلام،من جوانی بیست و شش ساله ام و دچار ضعف شنوایی هستم،یعنی ارثی یا مادرزادی گوشام سنگینه،البته در مکالمه ی معمولی با صدای معمولی مشکلی ندارم اما کسی که تند صحبت کنه یا صداهای آروم که دیگران به راحتی میشنوند،یا اگر کسی در جمع شلوغ صدام بزنه یا حرفی بزنه و موقع تلویزیون نگاه کردن مشکل شنیدن دارم،در فیلم های تلویزیونی صدا رو میشنوم اما در یک فیلم کامل حدود پنجاه درصد کلماتش رو نمیتونم بفهمم با اینکه صدا رو دارم،سرتان را به درد نیاورم،دکتر هم رفتم و سمعک تجویز کردند اما اصلا دلم نمیخواد دیگران متوجه بشند که من گوشام سنگینه و از سمعک بیزارم،میخواستم بپرسم با این داروهایی که اینجا آوردید مشکل ضعف شنوایی بنده رفع میشود؟

مدیریت سایت - دوشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۵ - ساعت ۱۸:۲۱

سلام
با توجه با مادرزادی بودن باید داروهای پاکسازی و تقویت را شروع کنید تا اثر بخشی آن را در مورد خودتان جهت ادامه دستورات متوجه شوید. در هر صورت اگر کامل برطرف نشود حداقل بهتر می شود.

محمد - شنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۵ - ساعت ۱۸:۲۵

ممنون از پاسختون،میشه داروهای پاکسازی و تقویت رو معرفی کنید؟

مدیریت سایت - یکشنبه ۱۶ خرداد ۱۳۹۵ - ساعت ۱۴:۳۱

سلام
داروهای پاکسازی مزاج در کتاب درمان بیماریهای دستگاه گوارش و کبد ذکر شده است. مقاله فوق را نیز با دقت مطالعه نمایید.

محمد - یکشنبه ۱۶ خرداد ۱۳۹۵ - ساعت ۰۰:۱۲

عذر خواهم،داروهای پاکسازی مزاجی که گفتید در کتاب موجوده آیا مربوط به همین ضعف شنوایی می شود؟چون بنده برای سوالم در همین رابطه بود...

مدیریت سایت - دوشنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۵ - ساعت ۱۴:۴۴

سلام
لطفاً مقاله را با دقت بیشتری مطالعه نمایید.

هدیه - دوشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۵ - ساعت ۱۸:۱۶

سلام من 24سالمه و شش سال پیش ب وزوز گوش مبتلا شدم اما اوایل شنوایی ام مشکلی نداشت بااینکه نوارگوشم کاهش شنوایی رو مشخص کرده بود اما من مشکل رو احساس نمیکردم اما الان احساس میکنم صدای وزوز بیشتر شده و تو درک صداهای مشابه ازقبیل سیر وشیر ..مشکل دارم و خیلی نگرانم. میخوام ببینم چجوری حل میشه ایاسمعک لازمه

مدیریت سایت - پنج شنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۵ - ساعت ۱۰:۵۷

سلام
درمان وزوز گوش از طریق طب سنتی امکان پذیر است و در کنار آن داروهای تقویت شنوایی گوش را نیز می توانید استفاده کنید.

سکینه - یکشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۵ - ساعت ۰۹:۲۵

سلام من خانمی 30 ساله هستم که از پارسال بطور ناگهانی شنواییم کاهش پیدا کرده میخواستم ببینم با این دارو ها قابل درمان هست یا خیر؟

ابراهیم حق،جو - پنج شنبه ۱ مرداد ۱۳۹۵ - ساعت ۰۵:۱۳

سلام خسته نباشید ی،هفته هستش،که تو گوش چپم انعکاس،صدا میشنوم صدا دیگران وخودم میپیچه دکتر رفتم هیچ تاثیری تو این ی هفته ندیدم نوار گوش،دادم میگه هیچ چیزی نیست. بنظرتون چکار کنم

مدیریت سایت - شنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۵ - ساعت ۰۹:۵۵

سلام
خانم سکینه
نیاز به بررسی دارد؛ باید مراجعه حضوری داشته باشید.

مدیریت سایت - شنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۵ - ساعت ۰۹:۵۶

سلام
آقای حق جو
نیاز به ویزیت توسط پزشک مؤسسه دارید.

کارمند بیمه - یکشنبه ۴ مهر ۱۳۹۵ - ساعت ۱۰:۲۲

با سلام و احترام
مدیر گرامی مادر بنده 2 سال است شنوایی اش ضعیف است و گاهی صدا های آرام و گاهی صدا ها را اشتباه می شنود. به تازدگی به دکتر گوش مراجعه کرد و دکتر تنها استفاده از سمعک را تجویز کرد.نظر شما چیست؟ بنده به خاطر علاقه ام به این طب دنبال داروهای گیاهی برای رفع این مشکل هستم مثل روغن زیتون و بادام تلخ نظر شما چیست؟
با تشکر

کارمند بیمه - یکشنبه ۴ مهر ۱۳۹۵ - ساعت ۱۰:۲۸

با سلام

سوال دوم من مشورتی است به علت علاقه به طب سنتی با موسسه شما در مورد شرکت در کلاسها صحبت کردم که به علت شاغل بودن و دور بودن از اصفهان ،در کلاسهای غیر حضوری ثبت نام کنم.آیا امکان اقساطی بودن هزینه وجود دارد؟مدیر گرامی در صورت موفقیت در آزمون چه مدرکی اعطا می شود و مزایای آن چیست؟آیا تنها برای ایجاد یک مغازه عطاری کفایت دارد ؟در صورت تمایل به ادامه تحصیل در این شاخه تا مرتبه ای طبابت چه باید کرد؟ با تشکر

ارمیتا - پنج شنبه ۸ مهر ۱۳۹۵ - ساعت ۱۱:۲۷

سلام شما مطب آدرس دارین در مشهد

مدیریت سایت - یکشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۵ - ساعت ۱۴:۴۹

سلام
با عرض پوزش از تأخیر در پاسخگویی
در رابطه با روغن های تقویتی گوش داخل مقاله کامل ذکر شده است، اما پاکسازی دستگاه گوارش و در صورت نیاز خونگیری با تشخیص طبیب نیاز است. بهتر است زیر نظر طبیب طب سنتی دستورات پیگیری شود

مدیریت سایت - یکشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۵ - ساعت ۱۴:۵۳

سوال دوم
هزینه کلاس غیر حضوری زیاد بالا نیست و پرداخت اقساطی نیست؛ برای عطاری غیر از مطالعه و کلاس های اصولی مبانی طب سنتی باید تجربه نیز کسب کنید و از شرایط صنف عطار و سقط فروش هم سابقه کار در عطاری است نه فقط گذراندن کلاس
برای تحصیل در این زمینه از نظر دانشگاهی یعنی تخصص طب سنتی باید حتماً پزشک عمومی را داشته باشید تا بتوانید در این رشته ادامه تحصیل دهید
در صورت سوالات بیشتر در این زمینه تماس بگیرید

مدیریت سایت - یکشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۵ - ساعت ۱۴:۵۳

سلام
خانم آرمیتا
ما مطب مشهد نداریم

پروینا - دوشنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۵ - ساعت ۲۱:۵۲

درود بر شما. سپاس از راهنماییتون. برای گوشی که دچار پاره گی پرده و کم شنوایی شده چه توصیه و دارویی دارید؟ عمل جراحی نتیجه نداده. بسیار سپاس از کمک و راهنماییتون

مدیریت سایت - شنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۵ - ساعت ۱۰:۵۷

سلام
نیاز به شرح حال کامل است؛ زیر نظر طبیب طب سنتی

علیرضا - پنج شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۵ - ساعت ۱۹:۵۷

باسلام وعرض خسته نباشید.آیا در طب سنتی داروی برای بیماری منیر وجود دارد؟اگر
بله برای درمان به کجا مراجعه کنیم.قبلا از راهنمای شما سپاسگذارم.

مدیریت سایت - دوشنبه ۶ دی ۱۳۹۵ - ساعت ۱۱:۱۷

سلام
بله منیر در طب سنتی درمان دارد؛ جهت مشاوره و ویزیت حضوری یا غیرحضوری می توانید با دفتر تماس حاصل نمایید. شماره های تماس 33451462-031 و 09136828017
به قسمت درباره پیک شفا مراجعه کنید

حسین - یکشنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۵ - ساعت ۲۰:۳۱

سلام آقای دکتر.من دچار سنگینی گوش به طور مادرزادی هستم.به یکی از همکارای شما مراجعه کردم و گفتند سرگین تازه ی اسب رو آبشو بگیرمو با زعفران مخلوط کنمو با قطره چکان هرشب دوسه قطره توی هر گوشم بچکانمو در کنارش هم زالوی پشت گوش رو خیلی توصیه کرد..میخواستم بدونم نظر شما درباره ی سرگین اسب که تجویز کردند چیه؟چون بنده در جایی شنیدم که خداوند شفا را در نجاست قرار نمیدهد.

مدیریت سایت - پنج شنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۵ - ساعت ۱۳:۰۷

سلام
سرگین برخی حیوانات نظیر اسب و گاو از اجزای برخی از داروهای استعمالی در طب سنتی است و مصرف به موقع و صحیح زیر نظر طبیب بلامانع است. توجه داشته باشید مصرف خوراکی نیست بلکه استعمالی است.

محسن - سه شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۵ - ساعت ۱۵:۱۹

سلام، بچه 3 ماهه دارم که بعد از تست abr مشخص شد کم شنوایی عمیق دارد، و هیپچ عکس العملی حتی به صداهای بلند ندارد در فامیل هم ناشنوا داریم... آیا درمانی میتونه داشته باشه از این سن؟
ممنون

ساره - چهارشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۵ - ساعت ۱۸:۳۷

سلام دختری 21 ساله هستم ده روزی میشه دچار وزوز گوش شدم دکتر رفتم نوار گوش گرفت گفت مشکلی نداره اما وزوز گوشم عذابم میده یه بارم روغن بادام تاخ ریختم تو سایتای مختلفی رفتم گفتن درمان نداره که حالم بدتر کرده تر خدا کمک کنید

مدیریت سایت - یکشنبه ۸ اسفند ۱۳۹۵ - ساعت ۱۴:۵۳

سلام
خانم ساره
وزوز گوش از طریق طب سنتی درمان دارد ولی زمان می برد.

مدیریت سایت - یکشنبه ۸ اسفند ۱۳۹۵ - ساعت ۱۴:۵۶

سلام
آقای محسن
اگر بیماری گوش مادرزادی باشد با داروهای گیاهی قابل درمان نیست، ولی ضعیف بودن مادرزادی شنوایی با داروها و روش‏های طب سنتی کاهش می‏ یابد. در مورد ایشان که عمیق است نیز قابل درمان نیست

مهری باقری - دوشنبه ۱۴ فروردین ۱۳۹۶ - ساعت ۰۸:۰۲

سلام تقریبا دو ماهه که گوشهام کیپ شده وصدا ها رو مثل زمانی که در هواپیما هستیم میشنوم لطفا راه درمانش را بگویید

مدیریت سایت - چهارشنبه ۱۶ فروردین ۱۳۹۶ - ساعت ۰۹:۰۲

سلام
خانم باقری
جهت درمان نیاز به بررسی و شرح حال کامل است که از این طریق امکان پذیر نیست. باید به طبیب طب سنتی مراجعه کنید.(در صورت تمایل به مؤسسه پیک شفا می توانید مراجعه کنید)

محمد - جمعه ۱۸ فروردین ۱۳۹۶ - ساعت ۰۱:۵۳

سلام گوش راست من کاملا سالمه اما‌گوش چپم فقط تو فرکانس ۴۰۰۰ ضعیفه ایا درمان داره و طول دوره ی درمان چقدره و هزینه ی ان حدود چقدر است ؟؟؟؟؟ممنونم

ناشناس - سه شنبه ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ساعت ۲۰:۲۶

سلام .در گوش چپم فردی جیغ زده و باعث سنگینی گوش ناگهانی شده که الان چهار روز گوشم سنگینه

مدیریت سایت - چهارشنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ساعت ۱۰:۵۵

سلام
باید انفیه (عطسه آور) استفاده کنید و روغن حنظل در گوش بچکانید

ساره - جمعه ۱۲ خرداد ۱۳۹۶ - ساعت ۱۸:۴۱

سلام دختری 21 ساله حدود سه ماه وزوز گوش دارم اول فکم تق تق میکرد فکر کرد مشکل گوشامه سر خود قطره بتا متزون روغن بادا م تو دو تا گوشا ریختم بعدش حس کردم گلوم تیغ میزنن از فرداش وزوز گوش تو دوتا گوشام وسرم شروع شد که البته صذای وزوز گوشا فرق داره وقتیم از بیرو ن بر میگردم شدیدتر میشه کلی متخصص رفتم ونوار گوش دادم همه میگن گوشام سالمه ومیگن مال استرس درمان نداره تر خدا کمکم کنید

ناشناس - یکشنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۶ - ساعت ۱۱:۴۸

با سلام .پدر من سن بالایی دارند .دچار ضعف شنوایی هستند.درواقع می گویند صدا را از گوش راست می شنوم اما نمی توانم درک کنم که چه گفته شد باید با صدای بلند و شدید صحبت کرد تا متوجه شوند.گوش چپشان هم که اصلا نمی شنود. آیا راهی برای درمان وجود دارد؟

سیمین - پنج شنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۶ - ساعت ۱۸:۲۰

چند ماه پیش تو زمستان چند ساعتی سر پا بودم بعدش فکم تقتق میکرد سر خود تو گوشام قطره بتا متازون که نوعی داروی کورتون هست وروغن های گیاهی ریختم بعدش دوتا گوشام یک سره صدا میده صدای دوتا گوشام فرق داره جدیدا تو سرمم صدا رو میشنوم

وقتیم دراز میکشم صدایگوش راستم شبیه صدای بوق بد تر میشه واز توسرمم درکش میکنک صدای گوش چپم مثل صدای زودپز پیش چندتا منخصص گوش وحلق وبینی رفتم نوار گوش دادم گفتن گوشات سالمه پیش جراح فک و صورتم رفتم گفتن فکت مشکلی نداره یک جلسم طب سوزنی رفتم بهبودی احساس نکردم با یک جلسه ادامه ندادم صدا گوشام وسرم کلافم کرده .اگه امکان داره راهنماییم کنید

مدیریت سایت - دوشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۶ - ساعت ۱۳:۴۴

سلام
بهتر است زیر نظر طبیب حاذق طب سنتی درمان خود را پیگیری نمایید

فاطمه - چهارشنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۶ - ساعت ۲۲:۳۶

سلام من 17ساله هستم از دوران بچگی به موسیقی با صدای بلند گوش میکردم و شنواییم ضعیف شده ایا راه درمانی هست ؟

شبنم - دوشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۶ - ساعت ۱۲:۳۵

سلام وقت بخیر من نزدیک دو سال هست گوشم شنوایش کم شده گوش چپم نسبت به گوش راستم شنوایش کمتره حدود یکسال ازدواج کردم و برای زندگی اومدم تهران که الان چندماهه وزوز گوشم خیلی زیاد شده و هر روز این وزوز رو دارم مثل صدای زنگ یا ضربان قلب شده بنظر شما با طب سنتی مشکل شنوایی و وزوز گوش من حل خواهد شد و درمان قطعی دارد؟

ناشناس - دوشنبه ۶ شهریور ۱۳۹۶ - ساعت ۰۹:۰۱

سلام ببخشید من یک پسر 6ساله دارم کمی لکنت زبان داره بردمش تست شنوایی گفتند عصبای گوشش ضعیفه باید موقع مدرسه سمعک بزاره ایا با طب سنتی درمان می شه البته وقتی بدنیا اومد دکترا گفتند مایع گوشش زیاده هنوزم داخل گوشش ترشح داره ممنون می شم جوابم را بدید

لیلا تشکر - یکشنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۶ - ساعت ۲۱:۱۱

وقت بخیر ..منم مشکل شنوایی مادرزادی دارم و بخار گوش دادن موریک با هدفون با صدای خیلی زیاد شنواییم ضعیف تر شده..و منو اذیت میکنه ولی متاسفانه نمیتونم گوش نکنم چون ب کارم مربوط هس ...اگ اینطور پیش بره اون روز میاد ک نتونم هیچ صدایی رو بشنوم؟؟؟الان سمعک نمیزارم چون مامانم میگ کسی دیگ نمیگیرت😂..و یعنی اگ من کر شدم هیچچچچ درمانی نیس ؟ 21ساله ام....دستتون درد نکنه واسه جواب

ناشناس - جمعه ۷ مهر ۱۳۹۶ - ساعت ۱۴:۲۲

سلام خسته نباشید،من ۲۳ سالمه از بچگی تو یه گوشم افت شنوایی داشتم که ۲۵ یا ۳۰دسی بل هستش اون یکی گوشمم افت شنواییش خیلی خیلی جزئیه،صداهای خیلی ضعیف رو متوجه نمیشم،همسرم میگه چرا به من نگفتی زندگیم داره از هم میپاشه خواهشا کمک کنید چیکار باید بکنم؟

مدیریت سایت - سه شنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۶ - ساعت ۱۳:۱۹

سلام
در مقاله فوق روش تقویت گوش از طریق طب سنتی ذکر شده است، جهت درمان بیماریهای گوش باید به طبیب حاذق طب سنتی مراجعه کنید. به پزشک مؤسسه می توانید مراجعه نمایید ولی از این طریق امکان ارائه درمان نمی باشد

حکیم - دوشنبه ۱۸ دی ۱۳۹۶ - ساعت ۱۲:۰۲

با سلام یه سوالی داشتم و اونم اینکه زالو درمانی برای کم شنوایی چقدر میتونه موثر باشه من میتونم امیدوارم باشم که زالو مشکل شنوایی رو حل کنه؟ چن دوره باید زالو درمانی انجام بدم که شنواییم قوی بشه؟
تا اگه نتیجه عالی داشته باشه دست بکارشم
خواهشا جواب بدید با تشکر

مدیریت سایت - شنبه ۱ بهمن ۱۳۹۶ - ساعت ۱۱:۵۹

سلام
خونگیری از جمله زالودرمانی در تقویت شنوایی مؤثر است ولی نه به تنهایی بلکه در کنار تمهیدات دیگر طب سنتی، توصیه می شود زیر نظر طبیب طب سنتی انجام شود

کوثرمردانپور - شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶ - ساعت ۰۹:۱۱

ببخشید من افت شنوایی پیدا کردم دکترمیگه حسی وعصبیه با زالو درمانی میشه درمان درد؟

مدیریت سایت - یکشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۶ - ساعت ۱۰:۴۲

سلام
زالودرمانی خوب است ولی نه به تنهایی، مقاله را با دقت مطالعه نمایید

گلنار - یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۷ - ساعت ۱۶:۱۱

بنده هردوگوش چپ وراستم هرکدامشان ددجه شنوائیشون ۳۰ و۴۰ دسی بله ودرک صداهابعضابرایم سخت است ژاهرامادرزاد است آیادرمان دارد؟

گلنار - یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۷ - ساعت ۱۶:۱۳

30 &40دسیبل میزان شنوایی دوگوش بایدچکارکرد

مدیریت سایت - شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - ساعت ۰۹:۵۵

سلام
باید امتحان کنید، با توجه به اینکه مادرزادی است نمی توان جهت پاسخ به درمان مطمئن بود ولی حداقل کمی بهبودی در شنوایی ایجاد می شود.

ناشناس - یکشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۷ - ساعت ۲۳:۵۰

سلام خسته نباشید دختر من 5ساله است کم شنوائی دارد درحد 50درصد یعنی حتی صدای بلند تلویزیون رانمیشنود با سمعک تا حدودی میشنوه ولی نه کامل ایا درمانی در طب سنتی داردیانه؟؟؟؟

مدیریت سایت - پنج شنبه ۱ تیر ۱۳۹۷ - ساعت ۱۲:۲۸

سلام در صورتی که مادرزادی نباشد و امکان تقویت باشد بله؛ باید روش طب سنتی را شروع کنید تا متوجه اثر درمان بر تقویت شنوایی کودک خود بشوید

ایمان - دوشنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۷ - ساعت ۱۲:۲۸

سلام گوشم افت شنوایی پیدا کرده دکتر رفتم دارو مصرف کردم درمان نشدم چکار باید کنم.درمان بشم

مدیریت سایت - دوشنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۷ - ساعت ۱۰:۴۶

سلام
در صورت تمایل به استفاده از داروهای گیاهی و روش طب سنتی می توانید به مؤسسه و یا پزشک مورد اعتماد طب سنتی مراجعه نمایید؛ در قسمت درباره پیک شفا روش درمان مؤسسه و شماره های تماس ذکر شده است