محل تبلیغات

برای مداوای سریع تبخال حجامت کنید

تاریخ ثبت
شنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۲

محمد جعفریان، محقق طب سنتی در گفتگو با ایمنا تبخال را یکی از بیماری‌های پوستی آزاردهنده دانست و گفت: تبخال با درد زیاد همراه بوده و موارد عود کننده آن‌را به یک مشکل غیر قابل حل برای شخص تبدیل می کند.
وی از لحاظ مزاج شناسی طب سنتی علت این بیماری را سوء مزاج کبد، گرمی و خشکی آن دانست و گفت: در طب سنتی با شناخت این ارتباط راهکارهای اساسی برای درمان دارد.
این متخصص پوست و مو برای درمان تبخال توجه به وضعیت گوارش و کبد بیمار و سلامت خون را ضروری عنوان کرد و ادامه داد: به همین دلیل در طب سنتی پاکسازی کبد به کمک داروهای خنک‌کننده کبد و به اصطلاح اخلاط فاسد آن به کار می‌رود و در نهایت با رژیم غذایی باز کننده کبد و دفع کننده مناسب و دفع این اخلاط با ایجاد اسهال از روده پاکسازی کبد انجام می‌شود.
وی بیان داشت: انار،‌ رب انار، کاسنی، خاکشیر، سکنجبین، سماق، زرشک، تمبرهندی، انواع آلو بهترین درمان کننده این بیماری هستند، که محققان با استفاده از این داروها به درمان بیماری می‌پردازند. 
جعفریان با اشاره به اینکه تبخال در مواردی اورژانسی که با زخم‌های شدید ودردناک در ناحیه دهان همراه است، تصریح کرد: تبخال تکلم و تغذیه مریض را مختل می‌کند بهترین کار برای مبارزه با این بیماری حجامت چانه است، به طور حتم حجامت می تواند تاثیر آنی برای فرد مبتلا به تبخال داشته باشد.


خبرگزاری ایمنا: برای مداوی سریع تبخال حجامت کنید
منبع مقاله
مصاحبه با پزشکان موسسه پژوهشی پیک شفا در خبرگزاری ایمنا
نظــــرات
نام

ایمیل   (نمایش داده نخواهد شد)
نظر

مریم امیری - چهارشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۳۵

با سلام
باتشکر از مطالب مفیدتون.میخواستم بپرسم برای ریزش مو شما چه پیشنهادی دارید×هز ربزش بیش از حد موهام خسته شدم :(

مدیریت سایت - چهارشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۱۶

سلام
به ریزش مو بخش دانشنامه مراجعه کنید
با تشکر