محل تبلیغات

پاکسازی در مکتب طبی حکمی ایران یا رژیم پاکسازی جسم و روح( رژیم 15 روزه سلامتی)

تاریخ ثبت
شنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۲
پاکسازی دستگاه گوارش
هر ماه یکی دو روز رابه خوردن منضج (پزنده) و مسهل اختصاص دهید تا با ایجاد اسهال دستگاه گوارش را پاک کند و از هر نوع بیماری جلوگیری به عمل آورد.
o       منضج عامی که برای همه مفید باشد عبارت است از:
سه قاشق غذاخوری خاکشیر که با یک تا 1/5 لیوان آب مخلوط شده و با سکنجبین معمولی شیرین و صبح ناشتا میل شود و تا 2 ساعت بعد از آن چیزی خورده نشود.
o       مسهل عام از میان مسهل ها بهترین اثر را دارد:
سنای مکی 50 گرم، گل سرخ 50 گرم، ترنجبین 50 گرم، گل ختمی، افسنتین و تخم کتان از هر کدام 25 گرم، داروها را با هم مخلوط و نیم کوب کنید . بعداز ظهر ها 1 تا 2 بار هر بار یک قاشق غذاخوری آن را با 2 لیوان آب روی شعله ملایم بجوشانید تا یک لیوان بماند، صاف کنید و کمی شیرین کرده میل کنید. روش فلاسک نیز روشی است که مدت 6 ماه مورد آزمایش قرار گرفت تا ازاین طریق داروها در فلاسک آب جوش دم بکشد؛ در این روش متوجه شدیم که اسانس های فرار مانند روش عرق گیری در دارو باقی می ماند و تأثیر دارو را بیشتر می کند و از طرفی وقت کمتری برای آماده کردن داروها گرفته می شود: به این ترتیب که به ازای هر بار مصرف دارو در طول روز یک قاشق غذاخوری از مخلوط نیم کوب شده دارو همراه یک لیوان آب جوش در فلاسک ریخته و درب آن را بگذارید تا نیم ساعت دم بکشد، پس از آن می توانید هر بار یک لیوان میل کنید.
این مسهل عام می تواند دستگاه گوارش را  از 4 خلط پاک کند. 3 تا 4 بار باید شکم با شدت و به حالت اسهال کار کند تا آلودگی ها و رسوبات جدار معده و روده ها را پاک کند و برای انسان سلامتی پایدار به ارمغان آورد.
o       رژیم غذایی همراه با مسهل عام باید از سوپ سبزیجات بویژه سوپ گشنیز باشد.
 مواد لازم برای طبخ سوپ گشنیز:
سبزی گشنیز با اسفناج یا برگ چغندر و کمی عدس و یک قاشق برنج و ماهیچه گوسفند یا مرغ خانگی بدون چربی طبخ کنید. بهتراست آلوی بخارا نیز در غذا پخته شود. شب هم کته گشنیز با سالاد کاهو مناسب است.
 
تذکر:هر گز اجازه ندهید دچار یبوست شوید. همیشه با وراد کردن غذاهای زنده مانند: میوه ها، سبزی ها، سبوس برنج، مواد فیبردار و ملین در سیستم غذایی روزانه از یبوست جلوگیری به عمل آورید و کمبود مواد غذایی و ویتامینه غذاهای کم ارزش تر مانند برنج و نان را جبران کنید. اگر می خواهید کته درست کنید، به ازای هر شخص یک قاشق مرباخوری پودر سبوس برنج را در کته بریزید تا با برنج پخته شود. سبزی های زیادی را برنامه غذایی روزانه تان قرار دهید.
منبع مقاله
کتاب برگزیده پزشکی برتر ایرانی- اسلامی، تألیف سید محمد موسوی
نظــــرات
نام

ایمیل   (نمایش داده نخواهد شد)
نظر

بابایی - سه شنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۴ - ساعت ۲۱:۱۵

سلام.موقع خرید موارد مذکور بالا از عطاری ، گفتن گل ختمی دو جوره کدومشو میخوای1-گل های بنفش مثل بنفشه (یا شاید هم اصلا خود بنفشه بود)2-گل های زرد . ممنون میشم اگر راهنمایی بفرمایید گل ختمی که جهت پاکسازی دستگاه گوارش مدنظر است کدومه که متاسفانه عطاری گیج مون کرده

مدیریت سایت - چهارشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۴ - ساعت ۰۶:۲۱

سلام
گل ختمی سفید و رنگی تفاوتی ندارد؛ بیشتر در آبزن حمام برای شستشوی سر و بدن از گل ختمی سفید استفاده می شود.

س م و - چهارشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۴ - ساعت ۱۹:۲۳

باسلام،ایا میتوان بعد از مصرف منضج عام بجای مسهل عام ازیکی از اعمال یداوی استفاده کرد.با تشکر

مدیریت سایت - پنج شنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۴ - ساعت ۱۰:۱۳

سلام
خیر مسهل جای خود را دارد؛ و هر کدام از اعمال یداوی با توجه به شرایط جایگاه خود را!

ناشناس - پنج شنبه ۵ آذر ۱۳۹۴ - ساعت ۲۲:۵۳

سلام.خانمی هست که نزدیک 15 ساله که متاسفانه هفته ای یکبار بیشتر نمی تواند اجابت مزاج داشته باشد،و ظاهرا بلغمی مزاج می باشد و بیماری آسم هم دارد چه داروی استفاده بکنه تا یبوستش برطرف بشود چون می گفت از این نسخه استفاده کرده ولی افاده ای نداشته و وضعش بدتر هم شده و حالت تهوع بهش دست داده.ممنون اگر راهنمایی بفرمائید

مدیریت سایت - شنبه ۷ آذر ۱۳۹۴ - ساعت ۱۲:۱۸

سلام
لازم است توضیحات ذکر شده در بخش اصول درمانی پیک شفا که در قسمت درباره پیک شفا ذکر شده است را مطالعه فرمایید.
http://www.peykshafa.ir/site/page.aspx?id=1146
توجه داشته باشید برای شخصی که یبوست مزمن دارد مستلزم استفاده از ملینات و دستورات کامل و جامع تری است.

شاهین - چهارشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ساعت ۲۰:۳۷

با سلام
نزدیک به 11 روز هست که تحت نظر موسسه در حال گذروندن دوره پاکسازی (سودا) هستم ...
از سه روز پیش با استفاده از مسهل دچار اسحال نمیشم و فقط شکمم روانتر کار میکنه اما در شروع درمان به اینصورت نبود و دچار اسحال میشدم...و مشکل دیگه ای که دارم پس ازخوردن مسهل معمولا هر روز ساعت 6 و 7 عصر هرسری یکبار، با اختلاف زمانی زیادی معمولا ساعت 2 یا 4 نیمه شب و حتی بعضی اوقات فردا صبح روز بعد ساعت 6 یا 7 در محل کار شکمم به کار می افتد.
به اینصورت داروی مسهل رو آماده میکنم: دو قاشق غذا خوری سر پر (کوبیده نشده) در دو لیوان آب جوشیده تا یک لیوان بماند.2 بار در روز با اختلاف زمانی یک ساعت معمولا ساعت 6 و 7 عصر یک ساعت و نیم پس از صرف نهار با توجه به رژیم درمانی( به دلیل مشغله کاری متاسفانه امکان صرف زودتر نهار رو ندارم)
(البته قبل از شروع درمان، یک سالی بود که دچار یبوست خفیف به تشخیص اساتید محترم موسسه بودم )
این رو هم باید بگم که خدارو شکر احساس بهتری با شروع دوره پاکسازی با توجه به مشکلاتم دارم.