محل تبلیغات

تازه‌های پیک شفا

اکنون در زمان ما مدعیان طب آنقدر زیاد شده اند و هر کدام طب خود را طب اصلی و طب پایه می داند و رشته های دیگر علوم پزشکی را نفی می کند؛ یکی مدعی است #طب شیمیایی یا همان طب غربی طب پایه و اصلی است و رشته های دیگر طبی یا نباید باشند یا اگر تأیید شوند فقط با اجازه طب مدرن آن هم به عنوان طب کمکی می توانند با محدودیت بسیار فعالیت کنند
نیش زنبور موجب درد و ناراحتی موضعی میشود که معمولاً بر طرف میشود؛ البته گاهی ممکن است نیش زنبور عفونت و یا واکنش حساسیتی(آلرژیکی) را بوجود آورد که ممکن است جدی و یا کشنده باشد
در این مقاله به بررسی علل کبد چرب از دیدگاه طب سنتی به طور خلاصه می پردازیم و همینطور جواب به سوال برخی عزیزان در رابطه با آب یخ و کبد چرب!
بهترین راه جلوگیری و درمان گرمازدگی در فصل تابستان نوشیدن شربت ها و آب میوه های طبیعی و سالم است
برای کاهش تشنگی در حالت روزه به خصوص در گرما باید از میوه‏ های آبدار و سبزیجات استفاده کرد و از حجم غذاهای سنگین و چرب و گوشت کاست. اگر از داروی گیاهی یا عرقیات می‏ خواهید استفاده کنید باید همراه با دانه‏ ها و گیاهان لعابدار و رطوبت‏ های ژله‏ ای با طبیعت و مزاجی مناسب با مزاج روزه‏ دار استفاده نمود.
مصداق‏هایی از غرب زدگی در سیستم پزشکی
حمام سونا و آب سرد از توصیه ها و ابداعات ابن سینا در هزار سال پیش است که اروپایی ها طبق معمول آن را بنام خود ثبت کرده اند
محققان دریافتند احتمال بروز دیابت نوع 2 در افرادی که آنتی‌بیوتیک برای آن‌ها تجویز شده بالاتر بوده است
انواع ویتامین ها، مواد معدنی و ... از ترفندهای پزشکی غربی است که با آن مدام افکار مردم را تحت تأثیر قرار داده و به این وسیله تلاش می کنند تا سلطه علمی خود را بر مردم جهان حفظ کنند
این نوشتار در رابطه با مزایای روغن حیوانی از سایت پارسی طب اخذ شده است.
تغذیه نامناسب که زاییده تمدن منحط غربی است جان مردم جهان را به مخاطره انداخته است.
از مسئولین که امید چندانی نمی‌رود لازم است با آگاه سازی مردم مقاومت نسبت به غذاهای صنعتی را افزایش داد. یکی از عوامل گسترش تغذیه ناسالم در جامعه رسانه ملی است. باید به مردم آگاهی داد که هرچه در رسانه ملی و سایر رسانه‌ها منتشر می‌شود تحقیقاً صحیح و به اصطلاح علمی نیست!
تمرکز وزرات بهداشت و درمان و رسانه ملی بر نمک و طرح این مسئله که نمک عامل بیماری‌هایی مانند فشارخون و سکته و دیگر عوامل مرگ و میر است، با تبلیغات حساب شده پزشکی غربی هماهنگ است. به بهانه نمک در این مقاله غربزدگی برخی از اقشار جامعه را به عنوان یک مشکل اجتماعی مورد بررسی قرار گرفته است.
برخی با استناد به مطالب مندرج در کتاب «الاغراض الطبّیه و المباحث العلائیّه» چنین برداشت کرده‌اند که مسواک زدن شب هنگام برای انسان مضر است.
یک بررسی اجمالی در این موضوع می‌کنیم و قضاوت را به خوانندگان محترم واگذار می‌کنیم
وی با اشاره به فرازهایی از قانون طب بوعلی سینا گفت: با سرطان اگر جنگیدی بر تو غلبه خواهد کرد.
از طب سنتی در کشور خودم، ایران میگویم. سرزمین آرمانهای طلایی، سرزمین علم، هنر و عرفان؛ سرزمینی با تاریخی طولانی و کهن؛ سرزمینی که مردمش در اشکال گوناگون تمدن بشری نقش بسزایی داشته و دارند.
در این مقاله در ضمن آگاهی از عواملی که موجب بروز زیان بر چشم می شود، مطلع شدن از آنچه برای چشم مفید است را هم لازم می شمارد
هر کس در خانه به چیزهایی عادت کرده است که ممکن است در سفر به آنها دسترسی نداشته باشد و شاید بر اثر ترک عادت خسته و بیمار شود. چنین افرادی باید به وضعیت جدید خود رسیدگی کنند و نگذارند به بیماری های زیاد مبتلا شوند.
مزاج گرم و خشک؛ مزاج ویژه ماه مبارک است که بهتر است کیفیات آن را بهتر بشناسیم تا بهتر بتوانیم در این ماه پر برکت از آن استفاده کنیم.
ماه مبارک رمضان برای اکثریت افرادی که دارای مزاج رطوبی چه سرد و چه گرم هستند فوائد بی‌شماری خواهد داشت؛ اما برای صاحبان مزاج گرم و خشک و سرد و خشک تا حدودی که خارج از اعتدال نباشد فائده‌ مند است و اگر از اعتدال خارج گردد زیان‌هایی را ببار می‌آورد.
به همین دلیل است که توصیه‌های پیامبر اکرم«ص» که واضع و مخترع روزه‌داری با تکیه بر فرامین وحی است و سایر ائمه معصومین(س) و بعد از آنان دانشمندان و فقهای دین وارد عمل شده و به امت مسلمان می‌آموزند که چگونه در ماه مبارک رمضان رفتار کنند که نه تنها زیانی متوجه روزه داران نشود بلکه بهترین استفاده را نیز از آن ببرند.
|◄ 1 2 3 4 5 ►|